کد خبر: 974265 A

الکساندر نوری سرمربی استقلال شود آن زمان چه تضمینی وجود دارد که یک پرونده جدید از این باشگاه در فیفا ایجاد شود؟

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، با پایان کار تیم استقلال تهران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ماموریت مجید نامجومطلق روی نیمکت آبی پوشان به پایان رسیده است و به نظر نمی‌رسد او تمایل به ادامه همکاری با این تیم داشته باشد.

پس از اینکه فرهاد مجیدی از سمت سرمربیگری استقلال استعفا کرده بود، نامجومطلق به عنوان دستیار او به صورت موقت هدایت تیم را پذیرفت اما قرار بود پس از پایان کار آنها در لیگ قهرمانان آسیا این آندره آ استراماچونی باشد که روی نیمکت آبی پوشان حاضر می‌شود.

درحالیکه آبی‌ها برای مسابقات دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا آماده می‌شدند مشخص شد به دنبال قانون منع بکارگیری سرمربی و بازیکن خارجی آنها نمی‌توانند این سرمربی خارجی را دوباره به تهران بیاورند و باید به فکر گزینه دیگری باشند.

در بین گزینه‌های ایرانی با وجود اینکه اسامی سرمربیانی مانند محمود فکری، جواد نکونام و امیرقلعه نویی مطرح شده بود اما مشخص شد که آنها همچنان به دنبال سرمربی خارجی هستند اما این بار سرمربی را انتخاب کرده‌اند که بعید به نظر می‌رسد شامل قانون منع بکارگیری خارجی‌ها شود.

الکس نوری، سرمربی اسبق وردربرمن و دستیار فصل گذشته یورگن کلینزمن به عنوان گزینه جدی هدایت استقلال معرفی شد که به نظر می‌رسد با وجود دورگه بودن او(ایرانی-آلمانی) منعی برای جذب او وجود نداشته باشد؛ فرض مثال بر اینکه نوری پیشنهاد استقلال را بپذیرد در آن زمان چند سوال مهم وجود خواهد داشت.

پول

درد اصلی استقلال پول است و اگر این مشکل وجود نداشت هرگز آندره آ استراماچونی از این تیم جدا نمی‌شد تا پس از آن فرهاد مجیدی و مجید نامجومطلق روی نیمکت این تیم حضور داشته باشند. با گذشت بیش از 8 ماه از خروج استراماچونی آنها هنوز هم این مشکل را پیش رو دارند. استقلال اگر این مشکل را حل کرده بود نیازی نبود شیخ دیاباته در آستانه بازی با الشرطه عراق با انتشار نامه به فیفا درخواست مطالبات کمتر از 500 هزار یورو خود را مطرح کند که از چند ماه پیش انبار شده بود.

اگر نوری پیشنهاد استقلال را بپذیرد آیا این امکان وجود دارد که او با قرارداد ریالی به استقلال اضافه شود؟ این سوال تنها می‌تواند طی روزهای آینده پاسخ مناسبی داشته باشد اما بعید است که سرمربی با رزومه کاری همانند این سرمربی بتواند با شرایط فعلی باشگاه کنار بیاید.

استقلال هنوز به دلیل شکایت وینفرد شفر به فیفا  که دو فصل پیش هدایت این تیم را در دست داشت نتوانسته قرارداد بازیکنان جدیدش را ثبت کند و پنجره نقل و انتقالاتی‌اش بسته است، با توجه به این که عدم بازگشت استراماچونی هم به معنای پرداخت غرامت سنگین فسخ قرارداد با او باشد، آن زمان چه منبع مالی مورد اطمینانی وجود دارد که بتوان از آن قرارداد نوری را پرداخت کرد.

یا حتی اگر قرارداد نوری هم تامین شود آن زمان باشگاه برای فصل آتی جهت شرکت در مسابقات و پرداخت مطالبات بازیکنان چگونه می‌خواهد به یک طراز مالی مناسب دست پیدا کند؟ نگرانی‌های مالی در باشگاه استقلال سبب شده تا پیوستن نوری به این باشگاه را به یک نگرانی بزرگتر از عدم بازگشت استراماچونی تبدیل کند؛ نگرانی که هواداران علاقه دارند هر چه سریعتر برطرف شود تا با انتخاب سرمربی فصل آتی برنامه‌های آماده سازی را آغاز کنند.

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران الکساندر نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر