کد خبر: 973056 A

استقلال و پرسپولیس جور دو نماینده دیگر را کشیدند؛

اگر سرخابی‌ها در شرایط نابسمانی که داشتند و نتیجه نگرفتن برایشان شاید قابل توجیه بود حذف می‌شدند با توجه به حذف شهرخودرو و سپاهان ایران هیچ نماینده ای در دور حذفی نداشت و این می‌توانست یک فاجعه برای فوتبال ما بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم امشب با برگزاری دیدارهای دیگری از این دوره به پایان رسید و تیم‌های حاضر در مرحله حذفی مشخص شدند. در این میان 4 نماینده فوتبال ایران در این تورنمنت هم نتایج خود را مشخص کرده و 2 تیم به دور بعد صعود کرده و 2 تیم دیگر حذف شدند.

برخلاف سپاهان و شهرخودرو که نتایج قابل قبولی در رقابت‌ها کسب نکرده و حتی پیش از رسیدن به هفته پایانی شانس باقی ماندن در بازی‌ها را از دست دادند، استقلال و پرسپولیس توانستند با نتایج خوب خصوصاً در هفته پایانی جواز صعود به دور بعدی رقابت‌ها را کسب کنند و این نتایج در حالی رقم خورد که پیش بینی ها احتمال از حذف سرخابی‌ها می‌داد و برتری‌های قاطعانه دو تیم همه معادلات را از بین برد.

photo_2020-09-23_22-50-42

استقلال تا پیش از دیدار هفته ششم اوضاع خوبی در جدول نداشت و کارش جوری رقم خورد که مقابل الاهلی در هفته پایانی محکوم به پیروزی بود و حتی تساوی هم کمکی به این تیم برای رفتن به دور بعد نمی‌کرد و این در حالی بود که اوضاع آشفته مدیریت و کادرفنی آبی‌ها و استعفا و جدایی سرمربی این تیم و بسته شدن پنجره و عدم اجازه استفاده از خریدهای جدید مزید بر علت شد تا شرایط سختی برای آبی پوشان تحت هدایت موقت نامجو مطلق رقم بخورد و کمتر کسی شانس صعود برای این تیم قائل باشد.

استقلال با تساوی برابر الشرطه نگرانی‌ها را بیشتر هم کرد ولی در نهایت برتری پر گل با اختلاف 3 گل صعودی متقدرانه به مرحله بعدی رقابت‌ها داشت و امید و انگیزه را دوباره در دل هوادارانش ایجاد کرد.

photo_2020-09-24_22-59-01 (2)

پرسپولیس هم شرایطی مشابه استقلال و حتی بدتر از آن داشت. جدایی ستاره‌های کلیدی تیم مثل ترابی و علیپور و تغییرات زیاد چند روز قبل از شروع مسابقات که فرصت هماهنگی را از نفرات این تیم گرفته بود و مشخص بود این اتفاقات تاثیر منفی زیادی روی عملکرد سرخپوشان خواهد گذاشت و همینطور هم شد.

سرخپوشان پیروزی‌هایی اقتصادی با نتیجه یک بر صفر را در حالی جشن می‌گرفتند که از دو بازی قبلی خود در مرحله گروهی تنها یک امتیاز گرفته بودند و در نهایت شکست یک بر صفر مقابل الدحیل کار این تیم را سخت کرده و به هفته پایانی کشاند و شاگردان گل محمدی مقابل الشارجه قدرتمند محکوم به پیروزی بودند.

از طرفی نتایج درخشان تیم اماراتی باعث شده بود کمتر کسی شانسی برای امتیاز گرفتن سرخپوشان از این دیدار قائل باشد. الشارجه بازی قبل از آن را با برتری شش بر صفر مقابل التعاون جشن گرفته بود و پیش از آن با 4 گل از سد الدحیل عبور کرده بود و در اوج آمادگی به نظر می‌رسد.

سرخپوشان نه تنها در این بازی 3 امتیاز را گرفتند که با 4 گل حریف خود را در هم کوبیده و قدرت خود را به آسیا نشان دادند.

حالا سرخابی ها تنها نماینده های فوتبال ایران در ادامه رقابت‌های آسیایی هستند و به نوعی در این تورنمنت بین‌المللی برای فوتبال ایران آبروداری کردند.

اگر سرخابی‌ها در شرایط نابسمانی که داشتند و نتیجه نگرفتن برایشان شاید قابل توجیه بود حذف می‌شدند با توجه به حذف شهرخودرو و سپاهان ایران هیچ نماینده ای در دور حذفی نداشت و این می‌توانست یک فاجعه برای فوتبال ما بود.

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر