کد خبر: 972742 A

استقلال اسیر حاشیه نشود توانایی صغود به مراحل بالا را دارد

پیشکسوت استقلال می‌گوید این تیم به یک تیم کامل 90 دقیقه‌ای تبدیل شده است .

به گزارش ایلنا، مهدی پاشازاده پیشکسوت استقلال می‌گوید استقلال به یک تیم کامل 90 دقیقه‌ای تبدیل شده است و همین موضوع باعث شد که بتواند نتیجه لازم را بگیرد. پاشازاده در ادامه می‌گوید استقلال در بازی اول خوب نبود و حتی من احساس می‌کند این تیم به دنبال مساوی بود تا پیروزی !

بازی با الاهلی عربستان را چطور دیدید؟

 استقلال در چند بازی آخر خود در لیگ و همین‌طور در جام حذفی یک‌نیمه خوب و یک‌نیمه بد بازی کرده است. مثلاً مقابل پرسپولیس نیمه اول خوب بود و در نیمه دوم بازی را وا داده بود. دربازی اول مقابل الشرطه تیم عملکردخوبی نداشت اما در بازی دیشب استقلال خیلی منظم و بابرنامه ظاهر شد و توانست با سه گل پیروز شود

به نظرتان چرا استقلال این‌همه نوسان دارد ؟

این سؤال را باید کادر فنی استقلال جواب دهد چون از همه ما و سایرین به تیم نزدیک‌تر هستند. شاید ترس از حذف باعث شد که استقلالیها به خودشان بیایند. استقلال و بازیکنانش در این بازی دیشب علاوه بر زدن 3 گل می توانستند حتی به گلهای بیشتری نیز دست پیدا کنند 

 استقلالی‌ها عقیده دارند عدم بازی در 2 هفته گذشته و دور بودن از فضای مسابقه باعث شد که خوب بازی نکنند؟  

 حدوداً دو هفته پیش بود که استقلال در جام حذفی به میدان رفت و به نظرم فاصله بین مسابقاتش زیاد نبود.استقلال باید هرچه زودتر مشکلاتش را حل کند تا باعث از دست رفتن تمرکزش نشود

شما اشاره به ترس از باخت و حذف داشتید خب استقلالی‌ها می‌دانستند با برد کار صعود یکسره می‌شود برای همین چرا نباید از ابتدا هجومی بازی کنند ؟

بله همه می‌دانستند که با پیروزی کار صعود یکسره می‌شود اما الشرطه هم تیم ضعیفی نبود و نمی‌شد ریسک کرد. من فکر می‌کنم استقلال آمده بود که مساوی بگیرد، اما زمانی که گل خورد شرایط به‌کلی تغییر کرد. وقتی تیمی توانایی دارد با ارائه یک بازی برتر حریف را تحت‌فشار بگذارد و برنده نیمه دوم باشد پس این قابلیت را هم دارد که از ابتدا اینگونه بازی کند.من عقیده دارم استقلال باید به خودش بیاید.

خط دفاع استقلال را در بازی  الاهلی چطور دیدید ؟

خیلی باهوش و با فکر در زمین ظاهر شدند . روزبه و غلامی مدافعانی هستند که اگر سرحال باشند مهاجمی نمی تواند از آنها عبور کند . دیدید مهاجمی مثل عمر سوما با آن همه سابقه و شم گلزنی حتی یک موقعیت گلزنی هم نداشت.

بعضی از کارشناسان عقیده دارند وقتی کریمی و ارسلان مطهری در ترکیب تیم بودند اوضاع استقلال بهتر شد ؟

 با حضور علی کریمی و ارسلان مطهری، استقلال بازی بهتری انجام داد . شاید اگر علی کریمی در بازی قبلی مقابل الشرطه از ابتدا در بازی حضور داشت استقلال بهتر بازی می‌کرد و می‌توانست برنده بازی باشد چون حضور این هافبک باتجربه، جریان بازی را تغییر داد. علی کریمی بازیکن توانمندی است. متأسفانه او هم در این مدت در کنار تیم نبود اما شب گذشته با گلزنی خیلی به کسب برد در این بازی کمک کرد .ارسلان هم هر وقت به زمین آمده مفید بوده و من فکر می‌کنم می‌تواند از ابتدا در زمین حضورداشته باشد و به تیم کمک کند.

استقلال مهدی پاشازاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر