کد خبر: 971202 A

سرمربی و شماره 6 تمام عیار!

استقلال تهران در حالیکه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را پشت سر می‌گذارد در حال حاضر دو چالش بزرگ را پیش رو دارد؛ انتخاب سرمربی و یک شماره 6 تمام عیار!

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال تهران لیگ نوزدهم را با فاصله 14 امتیازی از صدر جدول نسبت به پرسپولیس به پایان رساند و کسب مقام نایب قهرمانی برای تیمی که چالش‌های زیادی را پشت سر گذاشته بود دستاورد قابل توجهی به حساب می‌آمد.

آبی پوشان تهرانی برای لیگ بیستم امیدوار بودند با حضور آندره آ استراماچونی برای یک فصل بی نظیر آماده شوند که مشخص شد بازگشت این سرمربی به تهران غیرممکن است و انتخاب یک سرمربی مطمئن برای فصل بعدی به چالش اصلی این تیم تبدیل شود.

پس از اینکه فرهاد مجیدی از سمت خود استعفا کرد مشخص شد مذاکرات برای بازگشت استراماچونی آغاز شده اما قانون منع بکارگیری بازیکن و سرمربی خارجی اجازه نداد تا این سرمربی ایتالیایی بتواند دوباره حضور در جمع آبی پوشان را تجربه کند.

باشگاه استقلال به غیر از تامین منابع مالی برای پرداخت غرامت فسخ قرارداد سال گذشته این سرمربی باید اکنون سرمربی مطمئنی را برای فصل آتی انتخاب کند. اگرچه مجید نامجومطلق در حال حاضر به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت این تیم حضور دارد اما خواسته طرفداران باشگاه معرفی یک سرمربی باتجربه برای کسب جام است.

استقلال برای هفت فصل از کسب جام قهرمانی در لیگ برتر بازمانده است و باوجود اینکه طی دو فصل اخیر چالش‌های زیادی را برای دستیابی به این عنوان طی کرد اما در نهایت رقابت را به پرسپولیس واگذار کرده است. دستیابی به جام برای این تیم اهمیت بالایی داشته و حضور یک سرمربی پرآوازه می‌تواند این چالش را برای آبی پوشان برطرف کرد.

دیگر چالش اصلی استقلال انتخاب یک بازیکن راهبر در میانه میدان خواهد بود. آنها موفق شدند برای فصل جدید با بازیکنانی که قراردادشان به پایان رسیده است به توافق رسیده و تمدید کنند اما در حال حاضر علی کریمی به عنوان ستاره خط میانی این تیم وضعیت نامشخصی برای فصل آتی دارد.

در حالیکه پیشنهادات قطری و ترکیه‌ای برای کریمی مطرح شده است اما او شب گذشته هم نشان داد یکی از بازیکنان جدانشدنی از ترکیب استقلال است که حضورش در خط میانی فاز هجومی آبی پوشان را تقویت می‌کند. کریمی برابر الشرطه فقط یک نیمه بازی کرد اما دو موقعیت ساخت، 8 بار مالکیت توپ را تغییر داد و در 4 نبرد هوایی پیروز شد تا نمره 7.15 را از سایت متریکا دریافت کند.

تمدید قرارداد کریمی که به گفته خودش مایل است تا استقلال را ترک کند یکی دیگر از چالش‌های بزرگ مدیران استقلال برای لیگ بیستم خواهد بود چرا که پیش از کریمی هم امید ابراهیمی از استقلال جدا شده بود و یافتن جانشین ایده آل برای این بازیکن نشان داد چه اندازه زمان‌بر و دشوار خواهد بود.

در حال حاضر دو جای خالی در لیست استقلال وجود دارد که با جدایی کریمی تنها یک جای خالی دیگر در لیست باقی می‌ماند. جدایی احتمالی سیدحسین حسینی مدیران باشگاه را هوشیار نگه داشته تا فعلا برای خرید بازیکن جدید اقدام نکنند و ادامه فعالیت در پنجره نقل و انتقالات تابستانی را به بعد از مسابقات دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا موکول کنند.

لیست استقلال برای لیگ بیستم به شرح زیر است:

دروازه بان: محمدرشیدمظاهری - سیدحسین حسینی - حسین پورحمیدی

مدافع راست: وریا غفوری - احمد موسوی - آرش داجلیری

مدافع چپ: هرویه میلیچ - میلاد زکی پور - متین کریم زاده

مدافع وسط: محمد حسینمرادمند - عارف غلامی - شاهین طاهرخانی - سیاوش یزدانی - محمد دانشگر

هافبک: مسعود ریگی - سینا خادم پور - روزبه چشمی چشمی - فرشید باقری - فرشید اسماعیلی - آرش رضاوند - بابک مرادی - داریوش شجاعیان - محمد بلبلی -  امیرحسین خدامرادی

مهاجم: شیخ دیاباته - مهدی قایدی - امیرارسلان مطهری - سجاد آقایی - مرتضی تبریزی

استقلال تهران الکس نوری آندره آ استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر