کد خبر: 970494 A

تیم فوتبال پورتو در هفته اول لیگ پرتغال مقابل اسپورتینگ براگا به پیروزی رسید.

به گزارش ایلنا،تیم فوتبال پورتو بامداد امروز در هفته اول رقابت‌های لیگ فوتبال پرتغال میزبان اسپورتینگ براگا بود که با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.

مهدی طارمی، مهاجم ملی پوش کشورمان از ابتدا در ترکیب اصلی پورتو حضور نداشت و در دقیقه 86 بازی به جای خسوس کورنا وارد زمین شد و به محض ورود به زمین برای تیمش پنالتی گرفت.

گل های پورتو در این بازی را به ترتیب اولیویرا(46) و ته یس(48) و (86)  به ثمر رساندند. تک گل براگا را در این بازی کاسترو(21) به ثمر رساند.

آندره کاسترو در دقیقه ۲۰ موفق به گلزنی برای براگا شد، اما یاران مهدی طارمی پس از آن نمایش هجومی ارائه کردند و توانستند به دو گل در دقایق تلف شده نیمه اول توسط سرجیو اولیویرا و الکس تلیس دست پیدا کنند.

در حالی که بازی با برتری ۲ بر یک پورتو در جریان بود، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر پرتغال با حضور ستاره ایرانی‌اش در زمین توانست یک بار دیگر به گل برسد و خیال خود را راحت کند.

 

مهدی طارمی که در دیدارهای تدارکاتی پیش فصل نمایش درخشانی ارائه داده و موفق به گلزنی هم شده بود، در دقیقه ۸۷ به‌عنوان سومین تعویضی تیمش جانشین ژسوس مانوئل مکزیکی شد که تنها یک دقیقه پس از ورود به زمین شایستگی‌های خود را اثبات کرد و بازی درخشان خود را به نمایش گذاشت.

ستاره ایرانی پورتو و آقای گل فصل گذشته لیگ برتر پرتغال تنها یک دقیقه بعد از تعویض، نفوذ تند و تیزی از جناح راست زمین داشت که پس از ورود به محوطه جریمه براگا با خطای تورمنا، مدافع برزیلی حریف سرنگون شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.

طارمی که فصل گذشته ۷ بار در ریو آوه پنالتی گرفته و در لیگ برتر پرتغال بهترین عملکرد را از این نظر داشت، برخلاف سال قبل که پنالتی‌های تیمش را می‌زد، مقابل براگا پنالتی‌زن اول تیمش نبود تا الکس تلیس که گل دوم پورتو را به ثمر رسانده بود، پنالتی این تیم را با شوت به سمت راست و دور از دستان دروازه‌بان حریف تبدیل به گل کند.

پورتو که سال گذشته به قهرمانی در لیگ برتر پرتغال دست یافته بود، در نخستین بازی فصل جدید با حضور کوتاه مدت، اما تاثیرگذار مهدی طارمی موفق شد به برتری ۳ بر یک خانگی مقابل براگا برسد و شروع درخشانی در این رقابت‌ها داشته باشد.

 

مهدی طارمی پورتو پرتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر