کد خبر: 969716 A

آبی‌ها وارد بازار نقل و انتقالات شدند اما ماجرای شفر و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم اجازه نداد که بتوانند از خریدهای جدید خودشان در آسیا بهره ببرند.

به گزارش ایلنا،استقلال بعد از روزهای جدایی فرهاد مجیدی با انتخاب مجید نامجو مطلق به عنوان سرمربی موقت این تیم آماده بازی‌های آسیایی شد. بعد از این بود که آبی‌ها وارد بازار نقل و انتقالات شدند اما ماجرای شفر و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم اجازه نداد که بتوانند از خریدهای جدید خودشان در آسیا بهره ببرند. به همین خاطر به جز علی کریمی که هنوز حاضر به مذاکره با استقلال نشده، با حفظ شاکله اصلی تیم پای به این مسابقات گذاشتند. با این شرایط نگاهی به خریدهای این فصل استقلال تا به اینجای کار داشتیم 

رشید مظاهری

یاغی تراکتوری‌ها که حالا با تیم محبوبش کارش به شکایت کشیده تا از حق خودش دفاع کند، بعد بازارگرمی با اسم پرسپولیس با چرخشی 180 درجه‌ای به استقلال پیوست تا حالا با آبی‌های پایتخت به دنبال یک چالش جدید در لیگ بیستم باشد. رقابت با سیدحسین حسینی که به نظر می‌رسد حالا با آمدن رشید روزهای برزخی شماره یک آبی‌ها مثل زمان حضور رحمتی برای او تکرار شود. هرچند که این بار گفته می‌شود حسینی بعد بازی‌های آسیایی از استقلال جدا خواهد شد. رشید مظاهری که در ادوار مختلف لیگ تاکنون 172 بار به عنوان دروازه بان به میدان رفته است، آمار 72 کلین شیت  را به نام خودش ثبت کرده و 10 بار هم موفق به مهار پنالتی شده است. از نظر آماری مظاهری نسبت به حسینی گل خورده کمتری دارد و با ثبت عدد 0.8 گل خورده در هر بازی مقابل یک گل در هر بازی برای حسینی، آمار بهتری از این حیث به نام خودش ثبت کرده است. در این فصل رشید 14 کلین شیت داشته و در مقابل حسینی تنها 6 بار موفق شده این عنوان را کسب کند. باید دید در این رقابت حالا بعد از بازی‌های اسیایی چه اتفاقی خواهد افتاد.

محمدحسین مرادمند

بعد از مذاکره با استقلال و بعد رفتن به باشگاه پرسپولیس، ندای قلبش به او کمک کرد تا در نهایت لباس آبی‌های پایتخت را برتن کند. محمدحسین مرادمند مدافع 27 ساله فصل پیش شهر خودرو حالا پای به تیمی گذاشته که مدعیان زیادی را در پست خود می‌بیند. بازیکنی که فصل گذشته توانست با زدن 3 گل دومین گلزن برتر تیمش باشد حالا به دنبال ماجراجویی با لباس استقلال در لیگ بیستم است. این بازیکن که نشان داده در نبردهای هوایی و زمینی درخط دفاعی دارای قابلیت‌های خوبی است در ادوار مختلف لیگ تاکنون 135 بار به میدان رفته که آمار او زدن 7 گل و یک پاس گل بوده که یک بار هم به اشتباه با گل به خودی به حریفان کمک کرده است. 

متین کریم زاده

دیگر خرید این فصل استقلال، متین کریم زاده مدافع فصل گذشته پارس جنوبی است. بازیکن 22 ساله‌ای که با دادن پاس‌های مناسب در این تیم توانست از این حیث اولین در جمع جمی‌ها لقب بگیرد. کریم زاده با احتمال رفتن میلیچ و جدایی زکی پور یکی از خریدهای استقلال در خط دفاعی است که فصل گذشته 12 بار برای پارس جنوبی جم به میدان رفت. نکته حائز اهمیت در مورد این بازیکن این است که متین کریم زاده به جز دفاع چپ قابلیت بازی در وینگر راست و چپ را هم دارد. این موضوع می‌تواند این بازیکن را به یک بازیکن چند پسته برای آبی‌ها تبدیل کند و باید دید در جمع جوان‌های استقلال او چطور می‌تواند در تقابل با باتجربه‌ها خودش را به ترکیب اصلی برساند.

بابک مرادی

 از ماشین سازی به استقلال آمد. بابک مرادی که جزو اولین خریدهای استقلال بود که نامش مطرح شد دیرتر از بقیه قرارداد بست اما در نهایت کارش نهایی شد تا این فصل را با لباس آبی‌های پایتخت به میدان برود. مرادی این فصل 25 بار با لباس ماشین سازی به میدان رفت که حاصل آن برای این تیم به ثمر رساندن 3 گل بود تا از این حیث این بازیکن 28 ساله و وینگر چپ که سابقه بازی در خط حمله را دارد بهترین گلزن سبزهای تبریز باشد. مرادی یک بار هم موفق شد به همبازیان خود این فصل پاس گل بدهد که از این منظر آمار نه چندان مناسبی در جمع بازیکنان ماشین سازی برای خودش به ثبت رساند. البته نگاهی به آمار این بازیکن در دادن پاس‌های کلیدی موید این است که در جمع بازیکنان ماشین سازی شرایط خوبی داشته و طبق اعلام متریکا 5 بار موفق به این کار شده است.

احمد موسوی

دیگر خرید رسمی استقلال این فصل احمد موسوی بود که از گل گهر سیرجان به تهران آمد تا لباس آبی‌های پایتخت را برای لیگ بیستم به تن کند. دفاع راستی که حالا به رقیبی برای وریا تبدیل شده که یکی از تاثیرگذاران استقلال در چند فصل اخیر بوده است. موسوی فصل گذشته در 16 بازی برای گل گهر 14 بازی فیکس و دو بازی هم به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد. طبق آمار متریکا این بازیکن فصل قبل یگ گل زد و دو پاس گل برای همبازیان خود ساخت تا بتواند نمره خوبی از این مرجع آماری به دست بیاورد. باید دید حالا با این شرایط موسوی چطور می‌تواند درحالی که تنها نشان داده توانایی بازی در دفاع راست را دارد با وریا در این پست رقابت کند.

 

استقلال احمد سعادتمند لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر