کد خبر: 967736 A

شخصیت استقلال باید حفظ شود

پیشکسوت تیم استقلال تهران می‌گوید اختلافات بین سرمربی و مدیرعامل سبب شد جام قهرمانی از دست برود.

به گزارش ایلنا، شاهرخ بیانی پیشکسوت تیم استقلال تهران می‌گوید اختلافات بین سرمربی و مدیرعامل سبب شد تا تیم استقلال به نتیجه دلخواه در جام حذفی برسد و جام قهرمانی را به راحتی از دست بدهد. 

شرایط استقلال را در فصل گذشته چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال دو نیمه متفاوت داشت، در نیمه نخست استراماچونی سرمربی استقلال بود و توانست نتایج خوبی را هم کسب کند اما در ادامه رها کرد و به کشورش بازگشت. مجیدی سرمربی استقلال شد و به نظرم نتایج بدی را هم نگرفت ولی از زمانی که با مدیرعامل دچار اختلاف شد همه چیز بهم ریخت.

اختلافات مجیدی و سعادتمند چقدر تاثیرگذار بود؟

نمی‌گویم این اتفاق تأثیری نداشت، اما نمی‌توان همه اتفاقات را به این ماجرا ربط داد. بعد از دربی، همه خودشان را قهرمان می‌دانستند. مدیرعامل استقلال در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که به راحتی فینال را می‌بریم. تراکتور تیم بزرگ و بازیکنان خوبی دارد. معلوم بود این حرف‌ها به آنها برمی‌خورد و انگیزه‌شان بیشتر می‌شود. مدیر عامل و سرمربی قبل از بازی آن رفتارها را داشتند. نمی‌دانم چقدر هواداران باید بابت این رفتارها و این حرف‌ها ناراحتی بکشند. مسائل درون خانواده باید درون خانواده حل می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد و هواداران و بازیکنان تیم آسیب روحی زیادی خوردند. غیر از مسائل فنی که می‌توانم بگویم تیم تراکتور شرایط بهتری داشت، مسائل روحی و روانی و حاشیه‌ها هم گریبان استقلال را گرفت.

حال استقلال باید برای لیگ قهرمانان آسیا آماده شود؟

بیانیه بعد از بازی فینال باشگاه نشان می‌داد که مدیریت برای مذاکره به ایتالیا رفته بودند نه گرفتن تخفیف. این مسئله روی مجیدی ذهنیت بدی ایجاد کرد. کار مدیران استقلال غیرحرفه‌ای بود. زمان زیادی نداریم. باید شخصیت استقلال حفظ شود. از مدیران و کادر فنی تیم می‌خواهم هر کاری دارند بروند در خانه و بین خودشان حل کنند. هوادار نباید در جریان این مسائل قرار بگیرد. مشکلات را باید بین خودتان حل کنید تا تیم و هوادار آسیب نبینند. 

مذاکره با استراماچونی را چطور می‌بینید؟

مدیریت باشگاه نباید هوادار را منحرف کند. شنیده‌ام که استراماچونی با استقلال فسخ کرده و نمی‌تواند بیاید. اگر می‌توانند او را به ایران بیاورند، بهتر است این کار را انجام بدهند و از نظر مالی هم به نفع استقلال است اما اگر نمی‌توانند بی‌خود به مردم قول ندهند و به دنبال گزینه‌های دیگر بروند. بعدا نگویند می‌خواستیم استراماچونی را بیاوریم اما نتوانستیم. اگر او واقعا با استقلال قرارداد دارد طبیعتا می‌تواند برگردد. اما اگر فسخ کرده با این قانون جدید نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد. مدیریت باشگاه باید از آمدن استراماچونی مطمئن باشد و بعد قول بدهد. اگر مطمئن نیستند بهتر است به سراغ گزینه‌های ایرانی بروند.

استقلال شاهرخ بیانی جام حذفی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر