کد خبر: 967646 A

عدم پخش دیدارهای تیم های ایرانی از تلویزیون به خبر اصلی ساعات اخیر در بین هواداران تبدیل شده است که با توضیح دبیرکل ایران همراه شده است.

به گزارش ایلنا، پس از آن‌که AFC اعلام کرده است که به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سینگال پخش مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را نخواهد داد، مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال در واکنش به این تصمیم جنجالی AFC در گفتگو با شبکه خبر گفت: صداوسیما قراردادی با بخش تجاری کنفدارسیون فوتبال آسیا داشته که این نماینده فوت کرده است اما به لحاظ حقوقی باید به این مسئله رسیدگی شود؛ آنچه مسلم است اینکه ما همیشه انتظار داریم که مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا پخش شود.

 

وی افزود: هر کدام از این تیم‌ها اسپانسرهایی دارند و مبالغی از آنها دریافت شده و آنها نیاز دارند که مسابقات تیم‌های ایرانی به صورت زنده از تلویزیون پخش شود زیرا این مسئله هم به لحاظ معنوی و هم به لحاظ مادی برای نمایندگان ایران مهم است. با مسئول محترم صداوسیما نیز امروز صحبت کرده‌ام، آنها قراردادی با AFC دارند و این قرارداد باید جاری شود اما به لحاظ حقوقی طرف آسیایی کم آورده است و باید این رویه اصلاح شود و ما امیدواریم که مسابقات نمایندگان ایران در آسیا از صداوسیما و رسانه ملی به صورت زنده پخش شود.

 

نبی درباره غیبت نمایندگان فدراسیون فوتبال در قطر گفت: ما هم پیشنهاد کردیم 2 نماینده‌ از فدارسیون به قطر بروند و موضوعات مختلف را در آنجا هدایت و پیگیری کنند اما AFC به ازای هر نماینده آی‌دی کارت یک بازیکن را کم می‌کنیم که به این ترتیب درست نبود که از تعداد بازیکنان کم شود.

 

استقلال لیگ قهرمانان آسیا تراکتور سپاهان پرسپوليس شهرخودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر