کد خبر: 967094 A

لیگ کشتی در انتظار تصمیم کلیدی اتحادیه جهانی

به گفته رییس فدراسیون کشتی، برنامه ریزی برای لیگ برتر کشتی در انتظار اعلام تصمیم نهایی اتحادیه جهانی است.

به گزارش ایلنا، با اینکه مجوز برگزاری لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی صادر شده، اما هنوز برنامه این مسابقات از سوی فدراسیون اعلام نشده است. گویا فدراسیون در انتظار مشخص شدن برنامه اتحادیه جهانی برای برگزاری یا عدم برگزاری رقابت‌های جهانی 2020 است تا بر اساس آن برنامه لیگ برتر را اعلام کند.

علیرضا دبیر در این باره گفت: هفته گذشته با لالوویچ صحبت کردم و پرسیدم تکلیف برگزاری مسابقات جهانی چیست. اینطور که فهمیدم اتحادیه جهانی برای برگزاری مسابقات جهانی بزرگسالان خیلی محکم است و تا 10 مهرماه تصمیم نهایی اش را اعلام می کند. برگزاری لیگ هم به این تصمیم بستگی دارد. اگر قرار به برگزاری جهانی باشد، باید کشتی گیران زودتر در اختیار تیم ملی قرار بگیرند و اگر نه؛ دست سازمان لیگ برتر برگزاری مسابقات بازتر است. 

وی افزود: خیلی از کشتی گیران در این مدت پیام دادند که لیگ را برگزار کنید. تنها منبع درآمد کشتی گیران و مربیان همین لیگ است. درباره تسویه حساب باشگاهها هم محکم هستیم. من به سازمان لیگ گفتم تیمی که تا 25 شهریور تسویه نکند، باید کنار برود. 

رییس فدراسیون کشتی درباره نحوه برگزاری لیگ گفت: فردا جلسه داریم. درباره نوع قرنطینه، زمان مسابقات و تست کرونا باید با باشگاهها صحبت کنیم. 

دبیر همچنین در خصوص اختلاف دو تیم هیات کشتی قائمشهر و استقلال بر سر دو کشتی‌گیر عنوان کرد: به نظرم برای حل این مشکل باید مهدی تقوی و رضا یزدانی که سرمربیان دو تیم هستند، بنشینند و مثل دو برادر توافق کنند.

فدراسیون کشتی علیرضا دبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر