کد خبر: 966928 A

سرمربی ذوب آهن در مورد شرایط تیمش توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایلنا، رحمان رضایی در یک گفت‌وگوی رادیویی اظهار کرد: امسال شرایط خاصی در بازار نقل و انتقالات بازیکنان بخاطر اینکه ممنوعیت برای جذب بازیکن و مربی خارجی داریم، حاکم شده و قرارداد بستن را با مشکل مواجه کرده است.

او ادامه داد: برخی تیم‌ها پول‌های زیادی دارند و هزینه‌های سنگین می‌کنند که به نظرم آنها به بازار نقل و انتقالات اشراف پیدا کردند. یک سری باشگاه‌ها نیز که دولتی هستند و توان کمتری نسبت به یک تعداد تیم دیگر دارند، مقابل هم قرار گرفتند.

سرمربی ذوب‌آهن اضافه کرد: چند روزی است که لیست بازیکنان مد نظرم را به باشگاه دادم و امیدوار هستم هیأت مدیره و مدیریت ذوب‌آهن بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند تا هرچه سریع‌تر بازیکنانمان را جذب کنیم.

رضایی با اشاره به بازیکنان جذب شده توسط ذوب‌آهن ابراز کرد: شهاب گردان، میلاد جهانی و سید محمد قریشی را جذب کردیم و سه، چهار بازیکن دیگر مد نظرمان داریم که باید به خدمت بگیریم. امیدوار هستم هرچه زودتر تیم بسته شود تا تمرینات را شروع کنیم چون بخاطر شرایط حاکم و زمان کمی که تیم‌ها برای تمرین دارند، باید سریع‌تر اسامی بازیکنان اعلام و تیم بسته شود تا به اردو برود.

او در خصوص افزایش چشمگیر رقم قرارداد بازیکنان عنوان کرد: دقیقا این اتفاق افتاده و هیچ نوع معادله، محاسبه و معیاری وجود ندارد چراکه بازیکنان ۶۰۰-۵۰۰ میلیون تومانی الان درخواست رقم سنگین ۴-۳ میلیاردی دارند. تیم‌هایی که بودجه سنگینی دارند، به راحتی بازیکنان مد نظرشان را می‌گیرند ولی ما باید ضوابط و شرایط مد نظر مدیریت کارخانه و باشگاه را هم در نظر بگیریم و در چارچوب مشخص شده بازیکن جذب کنیم. امیدوار هستم بازیکنانی که نیاز داریم را هرچه زودتر بیاوریم و به اهدافمان برسیم.

سرمربی ذوب‌آهن پیرامون ممنوعیت جذب مربی و بازیکن خارجی گفت: از یک طرف خوب است چراکه از بازیکنان داخل کشور استفاده می‌کنیم ولی از سوی دیگر باید حواسمان باشد که سطح لیگ خود را بالا ببریم. ما نباید فوتبال داخلی را مد نظر قرار دهیم و باید مسابقات آسیایی و ملی را هم در نظر داشته باشیم تا کیفیتمان افزایش پیدا کند.

رضایی یادآور شد: سال‌های گذشته بازیکنان خارجی انگشت شماری به ایران آوردیم و همچنین مربیانی هم که آمدند، بعضا توانستند کمک کنند. باید همه این مسائل را در نظر بگیریم ولی فکر می‌کنم این قانون نمی‌تواند خیلی ادامه‌دار باشد، اما اگر این اتفاق بیفتد نفع و ضرر آن ۵۰-۵۰ خواهد بود. امیدوار هستم محدودیت‌ها برطرف شود ولی این را هم در نظر بگیریم که بازیکنان داخلی در رده ملی و باشگاهی نمایش خوبی دارند و مربیان جوان داخلی نیز توانستند جواب مثبت بدهند.

او ادامه داد: استفاده از نفرات داخلی موجب می‌شود تا مربیان و بازیکنان ایرانی بیشتر دیده شوند و امیدوار هستم همه این اتفاقات به سود فوتبال ایران باشد.

لیگ برتر فوتبال رحمان رضایی ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر