کد خبر: 964433 A

رئیس اسبق سازمان لیگ فدراسیون فوتبال:

عزیزالله محمدی گفت: بدهی مالیاتی سازمان لیگ ۱۹۸ میلیارد بوده است که پس از اعتراض به ۲۰ میلیارد رسیده است اما برخی اعضای لیگ فوتبال با هدف خاصی اعداد بزرگتری را اعلام می‌کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو؛ برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع مزایا و معایب ممنوعیت ورود بازیکنان خارجی به لیگ در ارتباط تلفنی با عزیزالله محمدی، رئیس اسبق سازمان لیگ فدراسیون فوتبال روانه آنتن شد.

عزیزالله محمدی در ابتدا به تجربه خود در سال‌های مدیریت بر سازمان لیگ اشاره کرد و گفت: در سال ۹۰ که وضعیت مالی و اقتصادی باشگاه خیلی بهتر از امروز بود، برای ورود بازیکنان خارجی به کشور شرایطی در نظر گرفته شد و از ورود دروازه بان خارجی ممانعت به عمل آمد که نتیجه آن کشف جوانان داخل بود.

وی افزود: در آن سال‌ها تاکید داشتیم بازیکنانی از خارج به کشور بیایند که سطح بالاتری نسبت به داخل داشته باشد و مربیانی به کار گمارده شوند که تاثیر گذار باشند.

رئیس اسبق سازمان لیگ فدراسیون فوتبال با یادآوری مشکلات اقتصادی و ارزی کشور و باشگاه‌ها، عنوان کرد: در شرایط فعلی اگر دستمزد بازیکنان داخلی پرداخت نشود آنها نمی‌توانند به فیفا شکایت کنند و مشکل در داخل حل می‌شود.

محمدی افزود: در سال‌های قبل که باشگاه‌ها از محل صنایع مرتبط، تبلیغات و اسپانسرها درآمد داشتند و با هزینه‌های آن‌ها سر به سر بود، همه در آستانه ورشکستگی بودند، این در حالی است که امروز هزینه‌های باشگاه بسیار بالاتر از درآمد آنهاست.

وی در پاسخ به این انتقاد که ممنوعیت ورود بازیکنان خارجی منجر به افزایش دستمزد فوتبالیست داخلی خواهد شد، گفت: هر تیم و باشگاه باید برای خود شرایط و استانداردی در جذب بازیکن تعریف کند و اگر بازیکن در آن استاندارد نبود و طلب دستمزد بالا کرد او را به کار نگیرد و از بازیکنان امید استفاده کند.

این کارشناس فوتبال در بخش دیگری از برنامه " ورزش بدون ویرایش " رادیو گفت و گو، با ابراز تاسف نسبت به حضور برخی بازیکنان خارجی در لیگ کشور اظهار کرد: زمانی که من ریاست لیگ را برعهده داشتم بازیکنان خارجی بی کیفیتی بودند که حتی یک دقیقه هم در زمین بازی نکرده بودند.

محمدی، مدیران را یکی از بزرگترین مشکلات باشگاه‌ها دانست و عنوان کرد: مدیر یک باشگاه باید فوتبال را بشناسد یا یک کمیته فنی قوی برای مشورت داشته باشد تا بازیکنان و مربیان درست را معرفی کند.

وی درباره عدم ارسال اظهارنامه و مالیات‌های پرداخت نشده سازمان لیگ گفت: مالیات بر ارزش افزوده از سال ۹۳ تعیین شده است و مربوط به زمان مدیریت من نیست. کل مالیات نزدیک به ۱۹۸ میلیارد تومان بود و پس از اعتراض به ۶۰ و سپس به ۲۰ میلیارد تومان رسید.

رئیس اسبق سازمان لیگ فدراسیون فوتبال ادامه داد: سازمان لیگ ۴ میلیارد از این مبلغ را پرداخت و مابقی را قسط بندی کرده است. کل تکلیفی و دیگر مالیات‌ها پس از تجدید نظر در دیوان عدالت اداری بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان است.

محمدی خاطر در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت و گو نشان کرد: این که برخی از مدیران از ۱۹۸ یا ۶۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی صحبت می‌کنند به این دلیل است که کسری پرداختی به باشگاه‌ها را توجیه کنند و ادعا کنند که درآمد را به عنوان مالیات پرداخت کرده‌اند.

فدراسیون فوتبال عزیزالله محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر