کد خبر: 962839 A

عجیب اما واقعی

استقلال تهران در حالیکه سرمربی این تیم به صورت رسمی استعفایش را اعلام نکرده است، از مذاکرات با سرمربی پیشین این باشگاه خبر داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم فوتبال استقلال شب گذشته در بازی فینال جام حذفی برای آخرین بار شاهد حضور فرهاد مجیدی روی نیمکتش بود. سرمربی 44 ساله پس از استعفا از سمت خود و بازگشت به نیمکت این تیم طی هفته اخیر در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد شاهد شکست سه بر دو شاگردانش بود و جام را به حریف سرخپوش تبریزی واگذار کرد.

استقلال که با شرایط و حواشی گوناگونی به این مسابقه رسیده بود در نهایت نتوانست مقابل بازی تراکتور به نتیجه‌ای بهتر از شکست دست پیدا کند تا پکیج حواشی اخیر روی تنها جامی که استقلال شانس زیادی در فصل جاری برای کسب آن داشت، تاثیر بسزایی داشته باشد.

فرهاد مجیدی که پس از شکست پرسپولیس در نیمه نهایی از سمت خود استعفا کرده بود در بازگشت به تمرینات این تیم به صورت رسمی اعلام کرد که بازی فینال جام حذفی آخرین تجربه حضور او روی نیمکت استقلال به عنوان سرمربی است و خطاب به مدیران باشگاه اعلام کرده بود که پس از پایان این بازی باید به دنبال سرمربی دیگری باشند.

صحبت‌های مجیدی سبب شد تا باشگاه استقلال در فاصله کمتر از دو ساعت پس از پایان بازی فینال جام حذفی طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کند که از فردا(جمعه) مقدمات مذاکره و ارسال پیشنهاد رسمی به آندره آ‌ استراماچونی را دنبال می‌کند و خواستار بازگشت این سرمربی است تا دل هواداران را شاد کند.

احمد سعادتمند و تیم مدیریتی استقلال که در واکنش به انتقاد مجیدی پس از نیمه نهایی جام حذفی مدعی شده بودند آندره آ استراماچونی تنها یکی از گزینه‌های آنها برای نیمکت استقلال در فصل آتی است،‌ با عجله و تصمیم گیری از روی غضب دچار اشتباه بزرگی خواهند شد.

همانگونه که اعضای هیات مدیره استقلال در پایان جلسه این هفته اعلام کرده بودند فرهاد مجیدی استعفایی را به صورت کتبی به باشگاه ارائه نکرده است و او در حال حاضر هم سرمربی تیم استقلال است. با وجود اینکه مجیدی رسمی درخواست جدایی نداده است، باشگاه با اعلام مذاکره با استراماچونی - که در گذشته آن را تکذیب و مذاکره سعادتمند با سرمربی ایتالیایی تنها برای کسب تخفیف در پرونده شکایت او اعلام شده بود - دچار تخلف آشکار شده است که می‌تواند با شکایت مجیدی رو به رو شود.

این سرمربی در حالیکه برای فصل آتی با این باشگاه قراردادی به ارزش 2.5 میلیارد تومان دارد می‌تواند در صورتیکه استقلال با او قطع همکاری نکرده و استراماچونی را به عنوان سرمربی معرفی کند با شکایت به فدراسیون فوتبال ضمن درخواست اصل رقم قرارداد فصل آتی حتی موجب محرومیت این تیم هم شود.

مشخص است که هنوز تمامی ارکان باشگاه استقلال با خداحافظی مجیدی موافق نیستند. همانطور که اظهارنظرات پس از پایان جلسه هیات مدیره باشگاه نشان می‌دهد آنطور که سعادتمند اعلام کرده بود مجیدی باید در کمیته انضباطی باشگاه شرکت کند هم جدی گرفته نشده است و تمامی اعضا خواهان برکناری و قطع همکاری با او نیستند.

استقلال فرهاد مجيدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر