کد خبر: 960759 A

از مظاهری تا اسدی و حاج صفی

تیم پرستاره‌ای که مالک جاه طلب تراکتور شکل داده بود، اکنون در حال تغییرات گسترده‌ای است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در فاصله چند روز مانده به فینال جام حذفی با حضور تراکتور، نگرانی بزرگی درباره آینده این تیم در فصل بیستم شکل گرفته است.

فارغ از بازیکنانی که در طول فصل از این تیم جدا شدند، اکنون نیز شرایط چندان به کام سرخ‌های تبریزی پیش نمی‌رود. جدایی رضا اسدی به عنوان یکی از ستاره‌های  این فصل تبریزی‌ها در آستانه جام جهانی و شایعه مذاکره جدی او با سپاهان و حتی حضور در فوتبال اروپا، در کنار ماجراهایی که رشید مظاهری به عنوان شماره یک این فصل این تیم دنبال می‌کند باعث نگرانی بزرگی برای پرشورها شده است.

زنوزی که با جذب ستاره‌های قابل اعتنایی در ابتدای فصل به دنبال رقم خوردن فصلی درخشان در تبریز بود، هر چند در لیگ تنها به کسب سهمیه دست یافت، اما حضور در فینال جام حذفی یک دستاورد مهم برای آنها محسوب می‌شد تا بتوانند در صورت عبور از سد استقلال، افتخار چند فصل قبل‌تر خود را تکرار کنند. با همه این‌ها اما چالش اصلی برای تراکتور حفظ ثبات و استخوان‌بندی تیم برای فصل بیستم است. جایی که آنها قطعا برای حضور دوباره در کورس مدعیان و نمایشی موفق در آسیا، امیدوار به درخشش ستاره‌های باتجربه خود هستند.

اما شرایط چندان به کام آنها به نظر نمی‌رسد. رشید مظاهری که یکی از گلرهای قابل اعتنای فوتبال ایران محسوب می‌شود و با توجه به تجربه حضور در تیم ملی و کیفیتی که دنبال می‌کند، تیم‌های دیگر را نیز به عنوان خواهان خود می‌بیند، در آستانه نیمه نهایی جام حذفی از این تیم کنار رفت و با حضور در سازمان لیگ نیز قراردادش را فسخ کرد. هرچند مدیران تراکتور مدعی‌اند فسخ این گلر از نظر آنها رد است و با توجه به قرارداد سه ساله مایل به ادامه همکاری با او هستند، اما مظاهری به نظر نمی‌رسد مایل به ادامه این همکاری باشد.

از سوی دیگر نیز شایعات جدی درباره احسان حاج صفی و آینده کاپیتان تیم ملی در تراکتور نیز دیگر نگرانی سرخ‌های تبریزی خواهد بود. جایی که از یونان و شاید سپاهان به عنوان مقصد بعدی یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان این فصل تراکتور یاد می‌شود. حاج صفی که در این فصل در ترکیب تراکتور با نمایش دیدنی خود در کنار گلزنی‌هایش به چهره‌ای محبوب تبدیل شده، در تیررس شایعات نقل و انتقالاتی برای جدایی از این تیم و پیشنهاداتی از سپاهان و استقلال و همچنین لیگ یونان مواجه شده است و باید دید آینده برای او به چه شکل پیش خواهد رفت.

رضا اسدی که در فصل گذشته تیم‌های زیادی را خواهان خود می‌دید و سر از تراکتور در آورد نیز علیرغم قرارداد با این تیم در شرایط جدایی قرار دارد و از سپاهان و شاید پرسپولیس به عنوان مقصد احتمالی داخلی و لیگ اتریش برای لژیونر شدنش یاد می‌شود. همچنین آینده مسعود شجاعی و اشکان دژآگه نیز در این تیم نامشخص است و باید دید کاپیتان‌های تیم ملی چه برنامه‌ای برای فصل آینده خواهند داشت.

اینکه ستاره‌های جذب شده توسط زنوزی در پایان یک فصل پرماجرا و در شرایطی که گفته می‌شد با قرارداد نیز مواجه هستند به دنبال جدایی هستند، موضوعی است که باید بعد از فینال جام حذفی با موشکافی دقیق‌تری همراه شود و مشخص شود چرا ستاره‌ها علیرغم قرارداد با تراکتور میلی به تداوم همکاری و ادامه حضور در این تیم ندارند و نگرانی هواداران را بابت فصل آینده و خلا ستاره‌ها را شکل داده‌اند.

نقل و انتقالات رضا اسدی تراکتور تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر