کد خبر: 959446 A

سرمربی تیم استقلال تهران امروز برای نوزدهمین بار به مصاف تیم پرسپولیس تهران خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال تهران امروز در نود و سومین شهرآورد پایتخت به مصاف پرسپولیس می‌رود. آبی پوشان این بار در مرحله نیمه نهایی جام حذفی و با هدایت فرهاد مجیدی رو به روی رقیب دیرینه قرار می‌گیرند. فرهاد مجیدی پیش از اینکه به عنوان سرمربی با سرخپوشان رو به رو شود در قامت مربی و بازیکن هم به مصاف این تیم رفته است که تاریخچه کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

اولین جدال

اولین مسابقه‌ای که مجیدی با پرسپولیس رو به رو شد به سال 76 برمی‌گردد که او شکست تلخ سه بر صفر را تجربه کرد. اتفاقاً پس از همان جدال بود که ناصر حجازی فقید بابت اعتماد بیش از حد به مجیدی و استفاده از این بازیکن به عنوان مهره ثابت در حالی که فقط 48 ساعت قبل از بازی رضایتنامه‌اش برای حضور در جمع استقلالی‌ها صادر شده بود، مورد انتقاد قرار گرفت. 

اولین پیروزی

فرهاد مجیدی اولین بار در پاییز سال 89 توانست لذت برتری مقابل پرسپولیس با لباس استقلال را تجربه کند؛ 12 سال پس از اولین شکست. شیرینی آن پیروزی دوچندان بود، چون استقلال مسابقه را با حساب یک- صفر به سود خودش تمام کرد و فرهاد در آخرین دقیقه بازی تک گل پیروزی‌بخش آبی‌پوشان پایتخت را به ثمر رساند. مجیدی تا قبل از آن بازی 10 مرتبه دیگر نیز فضای دربی را تجربه کرده بود، اما هیچگاه به برتری نرسید بود.

چهارِ معروف

پس از کسب اولین پیروزی همراه با استقلال مقابل پرسپولیس، روز‌های خوش فرهاد در نبرد پایتخت آغاز شد. مجیدی از ابتدای پاییز 89 تا اواخر سال 90، چهار بار برتری در دربی را تجربه کرد و اتفاقاً گل‌های بسیار حساسی نیز در این مسابقات به ثمر رساند. آن مقطع برای هواداران استقلال نیز فوق العاده شیرین و ارزشمند است.

18 مصاف

فرهاد طی 23 سال گذشته - از اولین دربی تا به امروز - در مجموع 18 بار فضای دربی را تجربه کرده که حاصل آن کسب چهار پیروزی، 9 تساوی و پنج شکست بوده است. آخرین برتری مجیدی با لباس استقلال مقابل پرسپولیس در آذرماه سال 90 بود و حالا مجیدی می‌خواهد این بار به عنوان سرمربی این طلسم 9 ساله را بشکند. از این تعداد مسابقه، مجیدی در 16 بازی به عنوان بازیکن حضور داشته و دو جدال را نیز تحت عنوان مربی و سرمربی روی نیمکت استقلال سپری کرده است.

فرهاد مجیدی استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر