کد خبر: 959051 A

ناراحتی کادرفنی آبی‌ها از سفر سعادتمند به اروپا

مربی تیم استقلال تهران در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس حضور پیدا کرد.

به گزارش ایلنا، مجید نامجومطلق در نشست خبری پیش از دربی جام حذفی اظهار داشت: این بازی برای ما و هواداران جذابیت خاصی دارد. قبل از اینکه درباره دربی صحبت کنم، باید درباره جو رسانه ای که قبل از آن رخ داد درباره بحث یحیی گل محمدی و فرهاد مجیدی صحبت شد، توضیح بدهم. اصلا این موضوع صحت ندارد. با توجه به اینکه تیمی که به فینال می‌رود باید 13 شهریور بازی کند و بعد از آن در تاریخ 20 شهریور وارد دوحه برای لیگ قهرمانان شود و بازی‌های فشرده‌ای را پشت سر بگذارد و یک چالش بزرگ برای ما محسوب می‌شد.

نامجومطلق گفت: ما کادرفنی هم یک برنامه ریزی کردیم و درخواست برگزاری بازی را بعد از لیگ قهرمانان داده بودیم. مسلما این درخواست و برنامه ریزی را باشگاه پرسپولیس هم داده بود. مسلما با این شرایط برای تیم‌های ایرانی در آسیا شرایط سخت خواهد بود. برای اینکه فینال 13 شهریور برگزار می‌شود و در لیگ یک فرسایشی شرایط سخت می‌شود. نیاز به این بود که یک استراحت خوب به بازیکنان داده شود. تیمی که به فینال جام حذفی می رسد یک روز هم نمی تواند به بازیکنان استراحت بدهد و شرایط سخت خواهد شد.

مربی تیم استقلال با انتقاد از فدراسیون فوتبال افزود: با این حال فدراسیون هیچ کمکی به تیم هایی که نماینده ایران هستند نکرد. با این حال ما این شرایط را می‌پذیریم و با تمام توان وارد زمین می‌شویم. ما پرسپولیس را آنالیز کردیم و می دانیم تیم خوبی است. استقلال هم این روزها شرایط خوبی دارد. علیرغم اینکه دو سه بازیکن مصدوم داریم که تاثیر خواهد گذاشت اما اینقدر بازیکن جوان و خوب داریم که می تواند نبود این بازیکنان را پوشش دهند.

نامجو مطلق خبر از بازگشت علی کریمی به تمرینات داد و افزود: خبر خوب این است که علی کریمی به تمرینات تیم بازگشت و این می‌تواند خبر خوبی برای هواداران ما باشد. برای هر دو تیم اما این بازی سخت خواهد بود. در این بازی هر تیمی که از نظر شرایط خوبی باشد و از تمرکز بالایی برخوردار باشد برنده خواهد شد. قطعا این شرایط باعث خواهد شد تا فرصت های گل کمتر پیش بیاید اما ما به دنبال این خواهیم بود تا همانند دیدارهای قبلی بازی خوبی ارائه دهیم. اما قطعا تیمی که از معدود فرصت ها استفاده کند برنده خواهد شد. در این هفته سعی کردیم آرامش را به تیم بیاوریم و در فضای بسته تمرین کردیم. بازیکنان از نظر ذهنی، آرامش و انگیزشی شرایط خوبی دارند و امیدوارم با یک بازی خوب راهی فینال شویم.

مربی آبی پوشان درخصوص غیبت تماشاگران در این بازی گفت: نکته مهمی که باید عرض کنم دربی‌ها همیشه با حضور هواداران آن شور و شوق روی سکوها را شاهد نخواهیم بود. اما این شور و شوق درون زمین وجود خواهد داشت و تیم ما با انگیزه زیادی وارد خواهد شد البته جای هواداران خالی خواهد بود. این دومین بار است که بازی بدون تماشاگر است و امیدوارم یک بازی خوب و تماشاگرپسند از سوی دو تیم شاهد باشیم و تیمی که استحقاق پیروزی داشته باشد برنده خواهد شد و با توجه به شرایطی که داریم امیدوارم ما باشیم.

نامجومطلق در پاسخ به این سوال که انتظار دارد مسابقه در 90 دقیقه یا 120 دقیقه به پایان برسد گفت: مهم این است که این بازی باید برنده داشته باشد. با توجه به شرایطی که این روزها گریبانگیر تیم ها شده و پایان فصل خستگی در ساق های بازیکنان دیده می‌شود ما امیدواریم که در 90 دقیقه شرایط به سود ما پیش برود. اما ما خودمان را برای کل بازی آماده خواهیم کرد.

او درباره وضعیت دیگر مصدومان این تیم هم گفت: ما دو سه بازیکن مصدوم داریم، روزبه چشمی، سیاوش یزدانی و دانشگر که مصدومیت شان خوب نشده. جا دارد از تمام بچه ها تشکر کنم اما جالب اینکه سیاوش یزدانی تحت هر شرایطی قصد داشت بازی کند اما در تمرین روز گذشته او با توجه به شرایطی که داشت نتوانست خود را به این بازی برساند. علیرغم انگیزه و تلاشی که داشت نتوانستیم او را در اختیار داشته باشیم اما بازیکنانی داریم که قادر خواهند بود شرایط را به نفع ما کنند.

نامجومطلق به مسائل داوری اشاره کرد و گفت: من یک بحث کلی کنیم چون یک هجمه ای طی چند روز اخیر علیه استقلال راه افتاد. اگر از شروع لیگ تا به اینجای کار کل آمار را بررسی کنید از داوری تیم ما لطمه بیشتری خورده. اشتباهات داوری بوده و داوران ما شریف هستند و عمدی نبوده است. آقای دکتر حیدری یکی از باشخصیت ترین داوران فوتبال کشورمان هستند. در بازی آخر که ایشان داور بازی ما بودند یک اتفاقی افتاد که به آقای قایدی گفتند الکی زمین نیاندازید که پنالتی نمی‌گیرم، این جمله خوبی نیست و تمرکز بازیکن جوان ما را برهم زد. هر داوری انتخاب شده ما تمکین می‌کنیم و اطمینان داریم که سلامت داوری خواهند کرد و تقاضا داریم که اشتباهات را به حداقل برسانند و تاثیری در نتیجه بازی نداشته باشند و تیمی که استحقاق دارد به پیروزی برسد. باید به داوران آرامش داد و آنها هم زحمت می کشند و باید تمرکز بالایی داشته باشند تا کمترین اشتباه را داشته باشند.

مربی استقلال درباره سفر احمد سعادتمند به اروپا هم گفت: به خاطر مشکلی که در پنجره نقل و انتقالات داریم این سفر باید انجام می شد به خاطر گرفتن رضایت مربیان و یا اینکه در پرداخت تاخیر بیندازند. شرایطی به وجود بیاورند تا از این مرحله عبور کنیم. زمان آن را مناسب ندیدم و باید بدون حاشیه و استرس این بازی را پشت سر می گذاشتیم. شاید آنها هم در معذوراتی بودند که در این مقطع راهی ایتالیا شدند.

نامجو همچنین درخصوص استفاده فرهاد مجیدی از اپل واچ هم گفت: اصلا و ابدا ایشان اینقدر تمرکز روی تیم گذاشتند و این اتفاق تا به حال نیفتاده و نخواهد افتاد. اگر اینقدر حساسیت نشان ندهیم بهتر خواهد شد.

استقلال تهران مجید نامجومطلق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر