کد خبر: 957883 A

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به رئیس سابق فدراسیون فوتبال اعلام کرد که مجلس از کنار ماجرای قرارداد ویلموتس به سادگی عبور نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع جایگاه حقوق و حقوقدانان ورزشی به بهانه قرارداد ویلموتس در ارتباط تلفنی با محمدمهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس یازدهم روانه آنتن شد.

فروردین در آغاز از ادبیات به کار رفته در مصاحبه دیروز مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و گفت: این نهایت بی مسئولیتی به مردم است که تخلف مدیران پیشین را ناچیز بشماریم. آقای تاج بداند به فرموده مقام معظم رهبری مجلس یازدهم یک مجلس انقلابی است و دلیل ورود این نهاد به مسائل این است که مانند مجالس گذشته بی تفاوت نیست.

وی افزود: متاسفانه وقتی آقای تاج این چنین سخن می‌گوید مشخص است نسبت به حقوق مردم بی تفاوت است و حتی حاضر نیست از مردم بابت این خطا عذرخواهی کند.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس تاکید کرد: اگر کار به جایی برسد که حکم بر علیه فدراسیون صادر و ایران به پرداخت غرامت محکوم شود، مسئولان عقد این قرارداد باید بدانند که خودشان باید این جریمه را پرداخت کنند و با دنیای ورزش خداحافظی کنند.

فروردین روند پیگیری این موضوع در داخل کشور را تشریح کرد و گفت: فراکسیون ورزش، کمیسیون اصل ۹۰، کمیسیون فرهنگی، سازمان بازرسی و دستگاه‌های قضایی همگام با یکدیگر این پرونده را دنبال می‌کنند و همه به دنبال یک هدف یعنی دفاع از منافع و اعتبار ملی هستند.

وی خاطر نشان کرد: اگر وکلای ایران نتوانستند در این پرونده از کشور دفاع کنند و شکست بخوریم، از موضع قضایی اقدام و با مسببان این پرونده برخورد خواهد شد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس در پاسخ به سوالی درباره ممنوع الخروج شدن افراد دخیل در انعقاد قرارداد ویلموتس گفت: این موضوع به عنوان یک پیشنهاد توسط یکی از نمایندگان مجلس مطرح شده است، وظیفه مجلس این است که نتایج این پرونده را در اختیار دستگاه‌های قضایی قرار دهد اما تصمیم ‌نهایی را دستگاه‌های قضایی و بازرسی می‌گیرند.

فروردین با تاکید بر اینکه چیزی به نام " محرمانه " در قرارداد‌های ورزشی وجود ندارد، اظهار کرد: گام‌های نخست مجلس یازدهم در راستای گسترش شفافیت بوده است و یکی از اهرم‌هایی که به این اصل کمک می‌کند رسانه است.

وی در واکنش به این موضوع که خبرنگاران در خصوص افشای مسائل مربوط به این قرارداد تحت فشار قرار گرفته‌اند، تاکید کرد: رسانه‌ای که به دنبال مطالبات مردم است صد در صد مورد حمایت مجلس خواهد بود و جای هیچ گونه نگرانی برای خبرنگاران نیست چرا که امروزه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که تمام کشور باید در جریان مسائل باشند و آگاهی رسانی دقیق وجود داشته باشد.

 

مجلس شواری اسلامی محمد مهدی فروردین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر