کد خبر: 956771 A

دبیر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی:

اسماعیل حسین زهی بیان کرد: متأسفانه قرارداد با مارک ویلموتس در کشوری ثالث منعقد شد و نتیجه آن جریمه ۱۶۵ میلیارد تومانی ایران است که می‌توانستیم با این پول سرانه ورزشی را در استان‌های محروم افزایش دهیم.

به گزارش ایلنا، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص ارائه تحقیقات مجلس درباره پرونده مارک ویلموتس به دستگاه‌های قضایی و احتمال استیضاح وزیر ورزش در مجلس شورای اسلامی با اسماعیل حسین زهی دبیر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

اسماعیل حسین زهی با اشاره به ورود مجلس از ابتدای آغاز به کار خود به پرونده مارک ویلموتس، گفت: با رای فیفا و جریمه‌ای که برای کشور صادر شده است، ایران باید مبلغ هنگفتی را به مارک ویلموتس به عنوان خسارت پرداخت کند.

وی افزود: متأسفانه روزهای اول که قرارداد منعقد شده بود، فدراسیون از عملکرد خود دفاع می‌کرد و دائماً اطمینان می‌داد مشکلی در این باره وجود ندارد اما امروز با جریمه‌ای که فیفا برای کشور در نظر گرفته است، مشخص شد این ادعاها واقعیت ندارند.

دبیر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه انعقاد قراردادهای خارجی در فوتبال کشور و غیر شفاف بودن آنها بیان کرد: متأسفانه این مسئله نه فقط در تیم ملی که حتی در سطح باشگاه‌ها نیز مشاهده می‌شود در آخرین نمونه آن، تیم تراکتورسازی نیز محکوم شده است.

وی از ضرورت تغییر در رویه قراردادهای خارجی گفت و بیان کرد: نیاز است یک کارگروه حقوقی در حوزه بین الملل داشته باشیم تا قراردادهایی که منعقد می‌شود را بررسی کنیم و پس از تائید و تصویب، انعقاد نهایی صورت بگیرد. متأسفانه قرارداد با مارک ویلموتس در کشوری ثالث منعقد شد و نتیجه آن جریمه ۱۶۵ میلیارد تومانی ایران است که می‌توانستیم با این پول سرانه ورزشی را در استان‌های محروم افزایش دهیم.

فدراسیون فوتبال مارک ویلموتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر