کد خبر: 956494 A

فصل 2020-2019 سری A به پایان رسیده و فروش تابستانی به صورت رسمی آغاز شده اما چند باشگاه هم به دنبال خریدار می‌گردند.

به گزارش ایلنا، دو هفته پیش دن فرایدکین، تاجر آمریکایی باشگاه رم را از جیمز پالوتا به قیمت 700 میلیون دلار خرید و به نظر می‌رسد رم اولین تیم از فهرست باشگاه‌های ایتالیایی به دنبال خریدار بوده. رسانه‌های اقتصادی گزارش داده‌اند شش باشگاه پارما، جنوا، سمپدوریا، ساسولو، هلاس ورونا و تورینو مذاکراتی را با خریداران بالقوه خود داشته‌اند و البته در این گزارش به تأثیرگذاری شیوع ویروس کرونا روی این تمایل اشاره شده است، فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم شده است.

 

جنوا

تیم انریکو پرتزیوسی آخرین باشگاهی است که شایعاتی درباره دریافت پیشنهاد از خریدارانش منتشر شده است. «ایل سکولو» گزارش داده هفته پیش پرتزیوسی پیشنهاد خرید این باشگاه به قیمت 35 میلیون دلار را رد کرده که توسط گروه سرمایه‌گذاری با حضور آندره‌آ رادریتزانی، رئیس باشگاه لیدز یونایتد که تازه به لیگ برتر برگشته، ارائه شده است. پرتزیوسی گفت: «این پیشنهاد مسخره است. به آنها جرأت می‌دهم که جزئیاتش را منتشر کنند تا همه بدانند چقدر مضحک بوده.»

به هر حال، جنوا روزهای سختی را سپری می‌کند و در دو فصل اخیر در روز آخر از سقوط نجات یافته. نتایج ضعیف ورزشی با مشکلات مالی قرین است. جولای گذشته این باشگاه 5/8 میلیون دلار از دو بانک وام گرفت تا دستمزدها و سایر مخارج عقب افتاده را بپردازد. کالچو فینانتزا هم گزارش داده رحال بولکوط سرمایه‌گذار مراکشی در حال آماده کردن پیشنهاد خود برای خریدن این باشگاه است.

 

سمپدوریا

جنوا تنها تیم فوتبال این شهر نیست که به دنبال تغییر مالکیت است. ماسیمو فررو مالک سمپدوریا مذاکرات پیشرفته‌ای با گروه سرمایه‌گذاری داشته که جان لوکا ویالی، بازیکن سابق این تیم در رأس آن قرار دارد و حامیان مالی معتبری دارد. البته هنوز توافقی صورت نگرفته چون این گروه می‌خواهند باشگاه را با 100 میلیون دلار بخرند در حالی که مبلغ درخواستی فررو 120 میلیون دلار است.

 

تورینو

تورینو هم در موقعیتی مشابه قرار گرفته است و شرایط یکسانی را تجربه می‌کند چون رئیسش قصد مقاومت دارد تا به مبلغ مورد نظرش برسد. حدود سه هفته قبل یک گروه سرمایه‌گذاری محلی با عنوان «کنسول و شرکا» یک نشست خبری ترتیب دادند تا به طور رسمی اعلام کنند باشگاه تورینو را از رئیسش، اوربانو کایرو خریداری کرده‌اند. سخنگوی این گروه گفت: «تاجران و سرمایه پشت این پروژه هستند. ما می‌خواهیم تورینو را به هوادارانش بازگردانیم.» در عین حال، کایرو علاقه‌ای به شنیدن پیشنهادها ندارد و به اسکای اسپورتس ایتالیا گفت: «نمی‌خواهم هیچ‌کس را ببینم. تکرار می‌کنم این باشگاه فروشی نیست.»

 

پارما

گاتزتا دلو اسپورت گزارش داده هشام آل حمد المانع سرمایه‌گذار قطری می‌خواهد 51 درصد سهام این باشگاه را به قیمت 75 میلیون دلار بخرد. اگر این توافق بین دو طرف صورت بگیرد، این قطری ظرف پنج سال صددرصد مالکیت باشگاه را به دست می‌گیرد در حالی که مدیریت فعلی در پست‌های کلیدی می‌مانند. گروه المانع به یکی از ثروتمندترین خانواده‌های قطری تعلق دارد که حق توزیع اختصاصی نیسان، اینفینیتی و رنو در قطر را در اختیار دارد و علاوه بر آن در اجناس لوکس و صنعت مد فعالیت دارد.

 

هلاس ورونا و ساسولو

میلانو فینانتزا گزارش داده ساسولو در معرض انتقال مالکیت است بعد از آنکه در آبان گذشته جورجو اسکویینتزی، مالک باشگاه درگذشت. رئیس فقید، این باشگاه را از دسته چهارم به سری A آورد اما ورثه او در حال ارزیابی ادامه کار پدرشان هستند. مائوریتزیو ستی رئیس باشگاه هلاس ورونا هم اعلام کرده به دنبال یک خریدار است: «اگر کسی می‌خواهد ورونا را بخرد تا بهتر از من اداره‌اش کند، آماده ام.»

منبع: فوربز

لیگ ایتالیا سری آ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر