کد خبر: 956489 A

شهاب زاهدی:

مهاجم ایرانی 25 ساله المپیک دونتسک از شرایط این روزهای خود در آستانه شروع فصل جدید لیگ اوکراین گفت.

به گزارش ایلنا، حضور زاهدی در ترکیب منتخب فصل تعجب بسیاری را بر انگیخته است اما زاهدی در نیم فصل دوم لیگ اوکراین، به تنهایی بار المپیک دونتسک را بر دوش کشید و نمایش‌هایش باعث سردرگمی بیشتر مدافعین حریف شد. زاهدی پیش از این نیز با رای هواداران المپیک‌دونتسک به عنوان بهترین بازیکن فصل این باشگاه انتخاب شده بود. او در این فصل ۲۳ بار در لیگ برتر اوکراین به میدان رفت و ۶ گل و ۱ پاس گل را به نام خود به ثبت رساند.

شهاب زاهدی در مورد اینکه به عنوان پدیده این فصل لیگ اوکراین معرفی شد و در تیم منتخب فصل قرار گرفت گفت: خدا را شکر می‌کنم که مزد و تلاشم را گرفتم و به عنوان پدیده لیگ اوکراین انتخاب شدم و در موفقیتی دیگر توانستم در جمع 11 بازیکن برتر لیگ اوکراین قرار بگیرم که برایم بسیار مهم بود و بیشتر از این خوشحالم که موفق شدم نماینده شایسته‌ای برای فوتبال ایران باشم.

او در مورد اینکه آیا فکر می‌کرد که به چنین موفقیت بزرگی دست پیدا کند اظهار داشت: قبل از اینکه موفقیت‌های جدیدی را کسب کنم نزدیک بود از تیمم جدا شوم، چون با مربی‌مان در آن مقطع اصلاً راحت نبودم اما وقتی مربی برزیلی آمد به نوعی مرا احیا کرد و موجب شد آنقدر خوب کار کنم که تیم و سرمربی حتی راضی به جدایی همبازی‌ام شوند. در واقع عملکرد عالی من موجب شد مربی ما قید بازیکن دیگرمان که اصالتی سنگالی داشته و حتی سابقه بازی در چند تیم مطرح را هم داشت بزند و آن بازیکن مجبور شد به تیم دیگری برود.

مهاجم المپیک دونتسک در خصوص شروع فصل جدید لیگ اوکراین بیان کرد: 20 روز پیش لیگ قبلی اوکراین تمام شد و دو روز دیگر هم قرار است لیگ جدید اوکراین شروع شود. به خاطر مسائل کرونا و مشکلات دیگری که در خلال فصل گذشته به وجود آمد، مسئولان فدراسیون فوتبال اوکراین هیچ چاره‌ای نداشتند جز اینکه در فاصله کم دوباره لیگ جدید را آغاز کنند.ما در ورزشگاه خودمان و با یک سوم ظرفیت تماشاگرمیزبان دینامو، یکی از بهترین تیم‌های اوکراین هستیم. تیمی که در نیم فصل دوم هم با وجود اینکه ما نتیجه را به آنها باختیم، من موفق شدم که یک گل بزنم. گلی که در آن مقطع خیلی برایم سر و صدا کرد و کار مرا خیلی به چشم آورد. بنابراین خیلی دوست دارم لیگ جدید را با برد و گلزنی و به شکل قوی استارت بزنم.

وی در مورد اینکه این فاصله کم بین دو فصل شاید موجب مصدویت او و سایر بازیکنان شود نیز اظهار داشت: تمرینات ما 15 روز طول کشید و ما در این مدت سه بازی تدارکاتی را هم برگزار کردیم و باید با همین شرایط در مسابقات شرکت کنیم. امکان آسیب‌دیدگی و مشکلات دیگر هست اما لیگ قبلی خیلی طولانی شد و حالا همه مجبورهستند که فصل جدید را شروع کنند و هر احتمالی را هم بپذیرند. چون چاره دیگری جز آماده‌سازی کوتاه مدت وجود نداشت. هر چند که این خستگی و فشردگی این حسن را هم شاید داشته باشد که به دلیل فاصله نه چندان زیاد اتمام و شروع لیگ، شاید بازیکنان آمادگی بدی نداشته باشند.

 بازیکن سابق پرسپولیس  درباره اینکه در مصاحبه قبلی خیلی ابراز امیدواری کردی که سهمیه حضور در لیگ اروپا را می‌گیرید اما از رسیدن به این مهم بازماندن تصریح کرد: ما هشتم شدیم و متأسفانه چوب نتایج ضعیف نیم فصل اول‌مان را خوردیم. چون در نیم فصل دوم بد کار نکردیم و اگر یک رتبه بالاتر بودیم سهمیه حضور در اروپا را کسب می‌کردیم.

زاهدی در خصوص وضعیت خود و ماندنش در المپیک دونتسک گفت: من چند پیشنهاد داشتم اما چون از پیشرفت در تیمم و لیگ اوکراین خیلی راضی هستم و از طرف دیگر قرارداد دوساله‌ای هم داشتم که یک سال دیگر از آن باقی مانده است، ترجیح دادم همین جا بمانم. طبق برنامه‌ریزی که خودم هم انجام داده بودم شرایط باید بهتر می‌شد اما در مسیر موفقیت باید طوری برخورد کنی که رکورد قبلی‌ات را بزنی و این مهم حتماً جزو اولویت‌های من در فصل دوم فعالیتم در تیم المپیک خواهد بود. کرونا هم نقل و انتقالات این فصل را تحت تأثیر قرار داد، به شکلی که حتی بازیکنان آزاد هم چندان موفق نبودند و خیلی شاهد جابه‌جایی نبودیم، چه برسد به بازیکنانی که قرارداد داشتند و شرایط برای جدایی‌شان مشکل‌تر بود.

مهاجم ایرانی المپیک دونتسک در خصوص کسب سهیمه اروپایی در فصل جاری گفت: تیم ما تجربیات خیلی خوبی کسب کرده. صحبت از سهمیه هم از حالا که لیگ شروع نشده خیلی سخت است اما من امیدوارم که سهمیه حضور در لیگ اروپا را بگیریم و خیلی هم امیدواریم.

 پدیده لیگ اوکراین در مورد اینکه آیا در بین بازیکنان متعدد برزیلی و خارجی زیادی که در لیگ اوکراین بازی می‌کنند، می‌تواند عنوان بهترین بازیکن خارجی را کسب کند بیان کرد: از حالا دوست ندارم حرفی بزنم و قولی بدهم، چون یاد گرفتم با عملکردم همه چیز را نشان بدهم.

مهاجم 25 ساله و ایرانی باشگاه المپیک دونتسک در مورد بهترین مهاجم حال حاضر جهان گفت: من واقعاً شیفته کریس رونالدو هستم و او مهاجم مورد علاقه من است اما در حال حاضر لواندوفسکی بهترین و کامل‌ترین مهاجم جهان است. مهاجمی که من فکر می‌کنم بدشانسی بزرگش این بود که هم‌عصر کریس رونالدو و مسی شد و تا حدودی عملکردش زیر سایه این بزرگان قرار گرفت. به همین دلیل شاید لوا آنچنان که باید و شاید کارش به چشم نیامد، وگرنه خیلی بیشتر از این کارش به چشم می‌آمد.

لژیونر ایرانی شاغل در لیگ اوکراین در مورد شکست سنگین شاختار دونتسک مقابل ایران میلان بیان کرد: شاختار تیم خوبی است و من فکر می‌کنم همین که این تیم توانست به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند، افتخار بزرگی برای فوتبال اوکراین بود. این موضوع نشان داد لیگ اوکراین اصلاً لیگ ضعیفی نیست اما به هر حال سرمایه‌گذاری و بازیکنان  بسیار بزرگ اینتر با شاختار قابل قیاس نیست. رسیدن نماینده اوکراین به نیمه‌نهایی کار ارزشمندی از سوی شاختار بود و قطعاً در سال آینده ما بازی‌های بهتری را از تیم‌های اوکراینی در چمپیونزلیگ  و لیگ اروپا خواهیم دید.

او در انتها راجب اینکه طرفدار کدام تیم اروپایی است نیز اظهار داشت: من منچستری هستم و خیلی این تیم را دوست دارم و از حذفش خیلی ناراحت شدم، چون مستحق باخت به سویا نبود اما از آنجا که در لیگ اوکراین بازی می‌کنم و به سرمایه‌گذاری و کار در این فوتبال به خوبی آشنایی دارم، دوست داشتم شاختار به فینال می‌رسید. البته همانطور که گفتم حضور در نیمه‌نهایی کار بزرگی از سوی شاختار بود و نشان از قدرت لیگ اوکراین داشت.

 

شهاب زاهدی لیگ اوکراین المپیک دونتسک لژیونرهای فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر