کد خبر: 956456 A

سردار آزمون که موفق به کسب عنوان آقای گلی مشترک این فصل لیگ روسیه شده، احتمالا به کارش در این کشور ادامه خواهد داد.

به گزارش ایلنا، سردار آزمون روزهای موفقی را در زنیت سپری کرده و از وقتی پیراهن این تیم را در نقل و انتقالات زمستانی فصل 2019-2018 پوشیده، گل‌های متعددی به ثمر رسانده است. سردار اما در یکی دو فصل اخیر هم در لیگ روسیه موفق بوده و هم در لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا. او در لیگ قهرمانان اروپا دروازه بنفیکا و لیون را باز کرد و در لیگ اروپا هم گل‌هایی را وارد دروازه فنرباغچه و ویارئال کرد. او همچنین در فصل 2020-2019 توانست کفش طلای فوتبال روسیه را به دست بیاورد و آقای گل لیگ این کشور شود.

 با توجه به درخشش سردار آزمون، او مورد توجه چند تیم اروپایی در لیگ‌های معتبر قرار گرفته و همین مسأله باعث شده تا گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد آینده او شنیده شود. در هفته‌های اخیر اخبار متعددی پیرامون سردار آزمون وجود داشت که با ترک تیم زنیت به یک تیم بزرگتر ملحق خواهد شد؛ البته این اتفاق در گذشته به دفعات رخ داده بود اما گویا تصمیم مهاجم تیم ملی همچنان برای ادامه حضور در فوتبال روسیه است. این فصل نگاه تیم‌های اروپایی به سردار جدی‌تر شد، به این خاطر که او در تیم زنیت به عنوان آقای گلی رقابت‌های لیگ روسیه دست پیدا کرد و از سویی جام قهرمانی را بالای سر برد.

تمرینات تیم زنیت آغاز شده و سردار آزمون هم یکی از بازیکنان حاضر در تمرین است. سرگئی سماک، سرمربی تیم زنیت در این باره می‌گوید: «وقتی بازیکنان خارجی در تمرین حاضر می‌شوند، به این معنی است که ما آنها را می‌خواهیم و اردوی تیم را ترک نمی‌کنند.»

اصرار زنیت به حفظ سردار آزمون طبیعی است، به این خاطر که تیم در ماه‌های آینده درگیر لیگ قهرمانان اروپا خواهد شد. بدون شک سردار با گل‌های خود در این لیگ می‌تواند سود و منفعت بیشتری برای تیم روسی داشته باشد. از سویی گلزنی سردار در این رقابت‌ها موجب افزایش قیمت فروش او می‌شود و در این صورت زنیت می‌تواند در تعطیلات زمستانی اقدام جدی‌تری برای فروش مهاجم تیم ملی فوتبال ایران انجام بدهد.

سران باشگاه زنیت پیش‌بینی کرده‌اند سردار در صورت ادامه روند گلزنی در لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند قیمت فروش خود را به 30 تا 35 میلیون یورو نزدیک کند. در این صورت زنیت بهره بیشتری از فروش سردار آزمون خواهد برد، هر چند این باشگاه در طول سالیان اخیر نشان داده احتیاجی به این پول‌ها ندارد و موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا از هر موضوع دیگری برای آنها مهم‌تر است. گفته می‌شود سردار از این تصمیم راضی است و اصلاً اصراری به ترک زنیت ندارد. به این خاطر که جدا از دستمزد خود در ترکیب تیم به خوبی جا افتاده و بیشتر توپ‌ها در حمله به او ختم می‌شود. همچنین استعدادیاب باشگاه کالیاری ایتالیا از افزایش نجومی قیمت سردار آزمون در پنجره نقل‌ وانتقالات بعدی اروپا خبر داد.

 آلکس ولیکیخ  که پیشنهادهای ایتالیایی سردار آزمون را مورد ارزیابی قرار داده، معتقد است که زنیت سن‌پترزبورگ در مدار توجه باشگاه‌های سری آ قرار دارد. او در این باره گفت: «به احتمال فراوان پیشنهادهای سردار آزمون دوباره از سر گرفته خواهد شد اما در دوره کنونی داغ‌ترین شایعه‌های لیگ ایتالیا مربوط به آلکسی میرانچوک است. او یکی از چهار بازیکن لیگ برتر روسیه است که مورد توجه باشگاه‌های ایتالیایی قرار گرفته. دالر کوزایف دومین بازیکن این فهرست است اما شرایط مرتبط با انتقال بازیکنان خارج از اتحادیه اروپا کارها را سخت می‌کند. اگر بخواهیم درباره سردار آزمون صحبت کنیم، او یک بازیکن بسیار توانمند است که می‌تواند گل‌های زیادی بزند. زنیت می‌داند که لیگ قهرمانان اروپا را پیش ‌رو دارد و این یک نمایشگاه عالی برای بازیکنان خواهد بود. سردار آزمون از طرفی می‌تواند رهبر خط حمله زنیت باشد. اگر به تیمش در لیگ قهرمانان اروپا کمک کند ارزش مالی‌اش هم بالا می‌رود. حفظ سردار آزمون تا پنجره بعدی نقل‌وانتقالات در زمستان می‌تواند قیمتش را تا 30 یا 35 میلیون یورو افزایش بدهد.»

سردار آزمون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر