کد خبر: 955126 A

بازیکن اسبق استقلال ابراز امیدواری کرد فاز دفاعی آبی پوشان باید تقویت شود.

پیروز قربانی در گفتگو با ایلنا درباره تساوی استقلال مقابل پیکان گقت: نوع و روش فوتبال استقلال در این مسابقه کاملاً طبیعی بود چون این تیم هفته آینده باید به مصاف پرسپولیس برود.  پیکان برای بقا می‌جنگید و استقلال برای کسب سهمیه و نایب قهرمانی، اما متأسفانه نتیجه لازم کسب نشد. طبیعی بود که یکسری از بازیکنان به فکر بازی مهم جام حذفی مقابل پرسپولیس باشند چون جام حذفی برای استقلال مهم‌تر از لیگ است.

قربانی درباره اشتباهات خط دفاعی استقلال گفت: استقلال در فاز دفاعی اشتباه داشت و گلی که آبی پوشان خوردند، به خاطر عدم یارگیری مدافعان رخ داد و باعث شد استقلال یک گل عقب بیفتد. استقلال باید در فاز دفاعی مقداری بهتر باشد. تیم در فاز حمله هم شادابی لازم را نداشت. البته شاید این مساله به خاطر این است که خط حمله دارد انرژی خود را برای داربی ذخیره می‌کند تا آسیبی نبینند.

قربانی در پاسخ به این سوال که استقلال به سهمیه آسیایی دست پیدا خواهد کرد یا خیر گفت: فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. آیا کسی فکر می‌کرد بایرن مونیخ 8 گل به بارسلونا بزند؟ شاید بشود باخت بارسلونا را پیش‌بینی کرد اما نمی‌توان گفت که این تیم 8 گل دریافت می‌کند. جذابیت فوتبال به این مسائل است. هفته آخر برای استقلال مهم خواهد بود و ما امیدواریم تیم سهمیه آسیایی بگیرد و طبیعتاً بازی این هفته مقابل شاهین بسیار اهمیت دارد و استقلال باید از آن مسابقه هم نتیجه بگیرد و با خیال راحت پا به دربی بگذارد. 

او همچنین درخصوص رویارویی سرخابی‌ها در نیمه نهایی جام حذفی گفت: استقلال از نظر فنی خیلی سرتر است. اگر استقلال وارد بازی حاشیه‌ای حریف نشود و در جو آنها قرار نگیرد راحت می‌تواند در آن  مسابقه برنده شود. در این هفته‌ها استقلال بهترین بازی‌ها را به نمایش گذاشته و اگر شما دربی برگشت دو تیم را تماشا کرده باشید حتماً روی صحبت من صحه می‌گذارید که استقلال باید از آن مسابقه پیروز از زمین خارج می‌شد. به همین دلیل است که می‌گویم استقلال می‌تواند پرسپولیس را شکست دهد.

قربانی درباره رویارویی استقلال و شاهین در هفته پایانی لیگ هم گفت: مساوی حق دو تیم بود و با توجه به شرایطی که در بازی حاکم بود، نتیجه تساوی عادلانه بود. به بازیکنان و کادر فنی استقلال خسته نباشید می گوییم و امیدوارم تیم با نتیجه گیری مقابل شاهین بوشهر بتواند موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان بشود. شاهین تیم ریشه دار و سختی کشیده‌ای است که فصل گذشته با زحمت به لیگ برتر صعود کرد اما الان باید دوباره به لیگ یک برگردد.

فرهاد مجیدی استقلال تهران پیروز قربانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر