کد خبر: 953517 A

سرمربی استقلال با نمایش برتر تیمش توانست سپاهان را به عنوان مدعی جدی جام، از گردونه مسابقات جام حذفی کنار بزند.

به گزارش ایلنا، می‌گویند تیم‌ها بعد از مدتی شبیه مربی‌های خودشان می‌شوند. این گزاره درباره سپاهان مصداق داشت. این تیم از شروع بازی، آینه تمام‌نمای مربی‌اش در کنار زمین بود؛ یک تیم خسته، کم‌رمق و سردرگم. درست شبیه همان تصویر متفاوتی که بارها تماشاگران تلویزیونی از امیر قلعه‌نویی دیدند؛ تک و تنها، تکیه داده به یک صندلی پلاستیکی، با قیافه‌ای بی‌حوصله، عبوس و ناامید.

در شبی که غیبت دیاباته و مطهری برای استقلالی‌ها نگران‌کننده بود و این تیم هیچ مهاجم نوک تخصصی در ترکیب تیمش نداشت، تماشای 15 دقیقه اول بازی کافی بود تا هواداران آبی‌ها به پیروزی در این دیدار مهم امیدوار شوند.

هنوز به دقیقه 10 نرسیده بودیم که همکاری وریا و قایدی با ضربه علی کریمی تبدیل به یک موقعیت آشکار گل شد و پنج دقیقه بعد نوبت به خود قایدی بود که با یک حرکت چشم‌نواز، طیبی را به‌سادگی از سر راه بردارد.

 استقلال در نیمه اول هر زمان که چند پاس سالم رد و بدل کرد و به دروازه سپاهان نزدیک شد، توانست موقعیت گل ایجاد کند.

در واقع پیش از اینکه موعود بنیادی‌فر شارژ شایان مصلح پراشتباه را خطای پنالتی اعلام کند، مشخص بود که استقلال می‌تواند سپاهان را در یک نبرد تکراری شکست دهد.

سپاهان در طول این بازی هیچ نشانی از روزهای خوش ابتدای فصل نداشت اما ضعف تیم امیر قلعه‌نویی به‌تنهایی عامل صعود استقلال نبود و ایده‌های مشخص فرهاد مجیدی برای این بازی، نقشی تعیین‌کننده در صعود تیمش به نیمه‌نهایی جام حذفی

داشت.

فرهاد مجیدی در این بازی برای اولین‌بار استقلال را با ترکیب 1-4-1-4 راهی زمین کرد و هر 4 مدافع میانی‌اش را در ترکیب اصلی قرار داد؛ عارف غلامی و محمد دانشگر در چپ و راست، روزبه چشمی و سیاوش یزدانی در مرکز دفاع.

این مؤثرترین راهکار ممکن برای سپاهانی بود که حتی در روزهای بد هم روی ارسال‌های بلند از هر تیم دیگری خطرناک‌تر است. بدین ترتیب ریگی جلوی 4 مدافع بازی می‌کرد و علی کریمی هم که گلزن‌ترین عنصر خط میانی استقلال است، آزادی عمل بیشتری برای نزدیک شدن به دروازه حریف داشت.

در این بازی فرهاد مجیدی «توپ» را به سپاهان داد و «فضا» را در اختیار گرفت تا با مالکیت کمتر از 40درصد، پیروز این نبرد حساس باشد.

سپاهان در طول 90 دقیقه تقریباً دوبرابر استقلال پاس رد و بدل کرد اما همه این برتری‌های آماری برای سپاهان فقط تبدیل به یک موقعیت گل شد.

این بهترین سرنوشت ممکن برای فرهاد مجیدی بود که حالا با پیروزی دوباره در جدال شخصی با امیر قلعه‌نویی، موقعیتش را فعلاً در استقلال تثبیت کرده است.

استقلال امیر قلعه نویی فرهاد مجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر