کد خبر: 953472 A

راه حل یوفا برای نجات این فصل لیگ قهرمانان اروپا که به دلیل شیوع ویروس کرونا نزدیک به پنج ماه تعطیل شد، یک تورنمنت حذفی هشت تیمی است که در 12 روز در لیسبون برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، اعتبار فوتبال در خطر است و به قول نهاد حاکم بر فوتبال اروپا اگر پروتکل‌ها رعایت نشوند، آینده رقابت‌های بین‌المللی تاریک و مبهم خواهد بود. در لیسبون، همه هشت تیم ملزم هستند قوانینی که در یک سند 31 صفحه‌ای به آنها ابلاغ شده رعایت کنند.

 

قرنطینه در هتل

سواحل و مناظر دیدنی لیسبون در دسترس تیم‌ها نیست و بازیکنان تنها با مجوز قبلی می‌توانند از هتل خارج شوند و حتی بیرون هتل هم نمی‌توانند با کسی غیر از اعضای گروه خود ارتباط داشته باشند.در هتل‌ها، بازیکنان باید از مسیر مشخص استفاده کنند و محوطه غذاخوری خصوصی داشته باشند ضمن اینکه غذا فقط به وسیله کادر تدارکات تیم سرو می‌شود.باید شلوارتان شسته شود؟ لباس‌ها و تجهیزات تنها به کادر تیم تحویل داده می‌شود.

 

تغییرات دیرهنگام ترکیب

زندگی یک فوتبالیست این روزها با تست‌های متعدد ویروس کرونا درگیر است و حباب لیگ قهرمانان هم تفاوتی ندارد. قبل از اینکه باشگاه‌ها راهی پرتغال شوند از همه بازیکنان تست گرفته شد؛ دو نفر از اتلتیکومادرید تست مثبت داشتند و اجازه سفر پیدا نکردند.در روزهای قبل از هر مسابقه هم تست کرونا گرفته می‌شود. یوفا متعهد شده نتایج تست‌ها حداکثر شش ساعت قبل از شروع بازی تحویل داده می‌شود. اما یک یا دو تست مثبت می‌تواند به طور کامل ترکیب یک تیم و برنامه بازی‌اش را به هم بزند. البته بر اساس قوانین یوفا اگر یک تیم بتواند 13 بازیکن به اضافه یک دروازه‌بان را در فهرست خود قرار دهد، بازی‌ طبق روال عادی برگزار می‌شود. اگر یک تیم از عهده این کار بر نیاید، می تواند خرید جدیدش را اگرچه ثبت نشده باشد، به ترکیب اضافه کند.یوفا در مورد تغییر زمان بازی موردی تصمیم می گیرد اما با توجه به اینکه فینال لیگ قهرمانان از تاریخ 2 شهریور تغییر نمی کند، تیمی که نمی تواند نفرات لازم برای یک بازی را به زمین بفرستد، باید احتمالاً بی‌خیال آن بازی شود.

 

حمل و نقل ضدعفونی شده

هواپیماها و اتوبوس‌ها باید مرتباً ضدعفونی شوند و برای به حداقل رساندن احتمال انتقال ویروس بازیکنان باید از ورودی‌های VIP در فرودگاه‌ها استفاده کنند. قوانین اتوبوس سختگیری کمتری دارند و شما فقط باید یادتان باشد از در وسط خارج شوید نه در جلو.

 

پرچم بله، پیراهن نه

طرفداران تبادل هدیه قبل از بازی خیالشان راحت باشد. قبل از مسابقه می‌شود پرچم رد و بدل کرد اما اگر کسی به دنبال پیراهن لیونل مسی است، رویایش محقق نمی شود چون بازیکنان اجازه ندارند با یکدیگر پیراهن عوض کنند.

منبع: BBC

 

لیگ قهرمانان اروپا پروتکل بهداشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر