کد خبر: 951592 A

محمدحسین مرادمند مدافع این تیم هم بر این باور است که اشتباهات داور باعث از دست رفتن دو امتیاز حساس این بازی برای تیمش شد.

به گزارش ایلنا، محمد حسین مرادمند همچنان امیدوار به کسب سهمیه آسیایی است. آنها برای رسیدن به هدف‌شان باید از سپاهان و نساجی عبور کنند.

 

بعد از بازی با استقلال شما به هر دو گل این تیم اعتراض داشتید.

من هم فکر می‌کنم همه چیز این بازی خوب بود جز داوری. متأسفانه الان می‌شود با یک سوت اشتباه داور سهمیه آسیایی را از دست داد. یک سال و دو ماه است که برای رسیدن به این مهم زحمت کشیدیم اما حالا با یک سوت همه زحمات‌مان هدر می‌رود. البته هنوز هم ناامید نیستیم و دو بازی دیگر داریم که می‌توانیم سهمیه بگیریم. ما در حال گل زدن هستیم اما هنوز اتفاقی نیفتاده کمک داور سوت می‌زند و برای حریف پنالتی می‌گیرد. بازیکن تیم ما را در محوطه جریمه زده‌اند و او را هل می‌دهند اما داور می‌گوید بازی ادامه دارد. جالب است دیاباته در طول بازی من را دو دستی هل می‌داد اما داور دستور به ادامه بازی داد.

در حالی که انتظار می‌رود در هفته‌های پایانی تمرکز داوران بیشتر و اشتباهات‌شان کمتر باشد اما می‌بینیم که در چند بازی برخی تصمیمات اشتباه‌شان تأثیرگذار می‌شود. شاید باید منتظر VAR باشیم.

اشتباهات داوری همیشه بوده و در این هفته‌های پایانی هم هجمه‌ها روی داوران بیشتر است. اما انتظار داریم که اشتباه داوری فاحش نباشد. در بازی با استقلال داور اصلاً سوت نزد و کمکش اعلام پنالتی کرد. گل اول‌شان هم که آفساید بود. الان هم کارشناسان گفته‌اند که داور و کمکش اشتباه کرده‌اند اما چه چیزی برای ما تغییر می‌کند؛ دو امتیاز باارزش را از ما گرفتند. اینکه چرا داور بازی 2 روز مانده به مسابقه عوض می‌شود را مسئولان باید پاسخ بدهند ولی با این هجمه و فشار چند پنالتی برای استقلال گرفتند که به سهمیه نزدیک شده است. ما چند ماه است برای کسب سهمیه تلاش می‌کنیم اما با یک سوت داور ممکن است این اتفاق رخ ندهد.

سهراب بختیاری‌زاده هم بعد از بازی به خبرنگاران می‌گفت که از این داوری سردرد گرفته است.

 حق دارد. حالا آقا سهراب سردرد گرفته، شاید هر کسی بود دیوانه می‌شد. سرمربی ما خیلی حجب و حیا دارد که حرفی نزد؛ شک نکنید اگر بعضی از مربیان دیگر بودند واکنش‌های دیگری نشان می‌دادند. من کاری به رنگ‌ها ندارم؛ آبی، قرمز، زرد و... فرقی ندارد و در جریان بازی به داور گفتم که با این دو سه تصمیم اشتباه نزدیک بود همین یک امتیاز را هم نگیریم.

در حالی که هر دو تیم بازی خوبی را به نمایش گذاشتید اما همه مسائل این بازی تحت تأثیر اتفاقات داوری قرار گرفت.

 ما استقلال را خیلی خوب آنالیز کرده بودیم و بچه‌ها از هر نظر آماده این بازی بودند. شما یک مرتبه دیگر بازی را ببینید، ما تا دقیقه 35 باید سه گل به استقلال می‌زدیم که نشد اما همانطور که گفتم فکر داوری را نکرده بودیم.

از بحث داوری بازی خارج شویم؛ شاید تغییرات زیاد روی نیمکت شما هم باعث شده که تا الان به هدف‌تان نرسید.

 به هرحال بی‌تأثیر نیست. هر مربی که می‌آید نیاز به زمان دارد. آقا سهراب هم بازی‌های ما را دیده بود، هم بازیکنان را می‌شناخت به همین دلیل تغییرات زیادی ایجاد نکرد و بیشتر روی مسائل روحی روانی بازیکنان کار کرد که انصافاً در این زمینه هم موفق بودند. امیدوارم اتفاقات خوبی در هفته‌های پایانی برای تیم بیفتد چون آقا سهراب لیاقت‌شان بیشتر از اینها است. متاسفانه لیگ ما فرسایشی شده و فقط دعا می‌کنم که این لیگ کابوس وار هم تمام شود چون خیلی اذیت می‌شوم.

به دو بازی پیش رو اشاره داشتی که اولین آن سپاهان است. تیمی که سال‌ها برایش بازی کردی.

 من در تیم سپاهان بزرگ شدم. بازی این هفته ما هم شش امتیازی است و مساوی‌اش هم با توجه به فاصله کم امتیازی با تراکتور، سپاهان و فولاد به درد هیچ‌کدام‌مان نمی‌خورد. من مطمئنم که یک بازی بسیار خوب را هواداران دوتیم از تلویزیون تماشاگر خواهند بود چرا که هم ما و هم آنها فقط برای پیروزی به زمین می‌آییم.

با اینکه سپاهان در بازی با نساجی عالی بود و فقط چندین مرتبه تیر دروازه حریف را نشانه رفتند اما به لحاظ امتیازگیری در هفته‌های اخیر موفق نبودند.

 من چون آنجا نیستم نمی‌توانم اظهار نظر دقیقی داشته باشم. سپاهان تیم بسیار باشخصیتی است که بازیکنان فوق‌العاده خوب و مربی کاربلدی هم دارد. آنها یک تیم پرمهره هستند که در چند هفته بدشانس هم بودند. از طرفی غیبت آقای قلعه‌نویی به دلیل بیماری‌شان هم در بازی با استقلال مزید برعلت شد تا سازمان دفاعی این تیم با روزهای خوبش فاصله بگیرد.

البته باید به مصدومیت طولانی مدت جورج ولسیانی و عزت پورقاز (دو مدافع میانی‌شان) هم اشاره کرد که تأثیر زیادی در روند حرکتی‌شان داشت.

صددرصد همینطور است. وقتی شما دو بازیکن اصلی‌تان را در قلب خط دفاعی از دست می‌دهید روی حرکت تیمی‌تان تأثیر می‌گذارد. با همه اینها سپاهان تیمی پرمهره و قابل احترام است.

پرسپولیس هم برای چهارمین سال متوالی قهرمان شد اما بعضی‌ها نقدهایی به این مهم داشتند.

من همانطور که گفتم کاری به رنگ‌ها ندارم. اما وقتی یک تیم چند هفته زودتر قهرمانی‌اش مسجل می‌شود حتماً شایستگی‌اش را داشته است. شما شک نکنید که آنها خیلی زحمت کشیدند و مبارک‌شان باشد. من به عنوان یک بازیکن فقط تلاش آن مجموعه را می‌بینم و هر تیمی بیشتر تلاش کند، بهتر هم نتیجه می‌گیرد.

 

استقلال محمدحسین مرادمند شهرخودرو اشتباه داوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر