کد خبر: 949521 A

فرهاد مجیدی برای اینکه با خیالی آسوده حداقل برنامه خود برای بستن تیم مدنظرش برای فصل آینده را در ذهن دنبال کند، نیاز به دستیابی به بالاترین حد موفقیت طی دیدارهای کم باقیمانده خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، استقلال حالا باید خود را مهیای سه دیدار سخت باقی‌مانده مقابل پدیده، پیکان و شاهین کند. مجیدی همچنین باید یک مصاف سخت را هم با سپاهان در جام حذفی داشته باشد و بعد از تمامی این دیدار‌های طاقت‌فرسا، خود را به پیچ حساس آخر یعنی لیگ قهرمانان آسیا برساند. هرچند خروجی جلسه هیأت مدیره استقلال قبل از دیدار با پارس جم حمایت از مجیدی بود اما فرهاد بهتر از هر کسی می‌داند که سه دیدار باقی‌مانده لیگ و لیگ قهرمانان آسیا و دیدار‌های حذفی، نقش اصلی را در تثبیت او در تیم محبوبش ایفا خواهند کرد.

استقلال در پنج هفته اخیر و با بازگشت دیاباته و مطهری موقعیت‌های بیشتر و البته جدی‌تری را خلق کرده است. آنها حالا برنامه مشخص‌تری در طراحی حملاتشان دارند. استحکام دفاعی آبی‌ها هم با بازگشت به آرایش چهار نفره ابتدای فصل، بهبود یافته اما یکی از مشکلات بزرگ آبی‌ها روحیه تیمی نه‌چندان بالایشان و کاهش اعتماد به نفس ستاره‌هایشان است. سیدحسین حسینی هنوز نتوانسته دروازه‌بان مطمئن گذشته که رکورددار لیگ بود را در خاطره‌ها زنده کند. مهدی قایدی بعد از چند هفته گل‌نزنی تحت فشار قرار گرفته. فرشید اسماعیلی بعد از رفع مصدومیت هنوز با ترس و لرز در میدان گام برمی‌دارد و فرسنگ‌ها با روز‌های خوبش فاصله دارد.

فرهاد احتمالاً بهتر از هر کسی در مجموعه استقلال می‌داند که حرف مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره در این تیم می‌تواند با چه سرعتی تغییر کند. چه حمایت‌هایی که بعد از چند هفته از دست رفتند، چه مذاکراتی که هر روز اخبار به نتیجه رسیدنشان به گوش خبرگزاری‌ها می‌رسید اما آن مربیانِ رفته، دیگر بازنگشتند و چه پرداختی‌هایی که پشت هم به امروز و فردا موکول شدند و هرگز هم پرداخت نشدند. بنابراین دیدار‌های باقی‌مانده در این فصل هر یک ‌حکم فینالی سرنوشت‌ساز در آینده کاری فرهاد مجیدی را دارند. فینال‌هایی که سربلندی از آنها منوط به بالا بردن روحیه کل تیم و بازگرداندن اعتماد به نفس برخی از ستاره‌های آبی‌پوش است. سربلندی در کسب سهمیه، صعود به مراحل بالاتر جام حذفی و صعود به دور دوم لیگ قهرمانان، پیوند میان قلب‌های هواداران آبی و فرهاد را به استواری سابق برمی‌گرداند. آنگاه بعید است که هیأت مدیره استقلال قید همکاری با یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های باشگاه استقلال را بزند.

استقلال فرهاد مجیدی لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر