کد خبر: 949520 A

سرمربیگری در استقلال کم کم به یک مسأله پیچیده تبدیل می‌شود. فرهاد مجیدی علیرغم پیروزی مقابل سپاهان، باز هم می‌داند که احتمال از دست دادن صندلی‌اش در پایان فصل زیاد است.

به گزارش ایلنا، استقلال مجیدی می‌توانست حتی مدعی جام باشد اما فرصت‌ها را یکی پس از دیگری از دست داد تا حالا برای دومی و سهمیه آسیا بجنگد. از دست رفتن همین سهمیه یا جام حذفی بی‌شک می‌تواند پایانی بر دوران فرهاد در استقلال باشد اما تضمینی هم وجود ندارد که حتی رسیدن به سهمیه یا حتی جام هم جای پای فرهاد در استقلال را محکم کند. مهم‌ترین دلیلش توقع بالای هواداران استقلال است. آنها سال‌هاست که قهرمان نشده‌اند و چهار جام پیاپی پرسپولیسی‌ها هم انتظارات‌شان را بالا و بالاتر برده است. از این رو دیگر یک مربی جوانی که باید به پایش بنشینی تا بعد از چند فصل به موفقیت برسد، چندان مطلوب تماشاگران نیست.

از سوی دیگر در میان گزینه‌های داخلی تنها این فرهاد مجیدی است که به درد این روزهای استقلال می‌خورد. کسی که در بحران بعد از رفتن استراماچونی آنقدر روی محبوبیتش حساب می‌شد که می‌توانست خشم هواداران را آرام کند و چنین هم شد. با این حال هواداران چه با استراماچونی و چه بدون او، چه با فرهاد مجیدی و چه بدون او قهرمانی و موفقیت می‌خواهند. چیزی که استقلال سال‌ها از آن دور است و گویا راهی برای رسیدن به آن هم پیدا نمی‌کند.

شاید تنها چیزی که بتواند به مسأله ماندن مجیدی کمک کند علاوه بر دست یافتن به جام حذفی یا سهمیه این مسأله باشد که آنها در این سال‌ها بیشترین ضربه را از بی‌‎ثباتی تیم‌شان خورده‌اند. اینکه سال‌هاست مربی‌ها در استقلال جایگاه ثابتی ندارند و زود می‌آیند و زود می‌روند. علاوه بر اینها موضوعی که نیمکت فرهاد را تهدید می‌کند علاقه به استخدام مربی خارجی است. به هر حال دوران درخشان استراماچونی در استقلال موجب شده تا خیلی از مدیران موفقیت را در استخدام مربی خارجی بدانند. از این رو احتمال دارد اگر قرار باشد نیمکت استقلال از مجیدی گرفته شود، بهترین گزینه برای آن مربی خارجی باشد.

در میان داخلی‌ها اگرچه این نیمکت مدعیان فراوانی چون منصوریان، قلعه‌نویی، مظلومی، فکری و پاشازاده دارد اما می‌دانیم که با توجه به تجربه‌های قبلی راهی به نیمکت نخواهند داشت. از این رو فرهاد مجیدی مهم‌ترین گزینه استقلالی‌ها برای نیمکت این تیم در فصل بعد در میان مربی‌های داخلی است. اگرچه همچنان سایه مربی خارجی را روی نیمکت هدایت تیمش می‌بیند.

پارس جنوبی جام حذفی جدول خشم فرهاد مجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر