کد خبر: 949232 A

مهرداد و رویاپردازی ادامه دار

کمتر کسی تصور می‌کرد مهرداد محمدی در نخستین فصل بازی در اروپا و لیگ پرتغال اینچنین بدرخشد و چشم‌ها را خیره کند.

به گزارش ایلنا، البته اگر دپورتیوو آوس کمی قدرتمندتر بود، محمدی می‌توانست روند رو به رشد خود را ادامه بدهد و حتی در زمره بهترین گلزنان لیگ پرتغال قرار بگیرد. مهرداد که بعد از بازی برای راه‌آهن و سپاهان به پرتغال کوچ کرده بود، همان ابتدای فصل گل‌های متعدد و حساسی برای آوس به ثمر رساند، اما چه سود که درخشش او هم باعث نشد تیمش بتواند از جمع فانوس به دست‌ها خارج شود.

مهرداد محمدی در همان هفته نخست توانست دروازه بواویستا را باز کند. او هفته دوم و از روی نقطه پنالتی به ماریتیمو گل زد تا یکی از دلایل پیروزی 3 بر یک تیمش باشد. محمدی هفته چهارم و در روز شکست 3 بر 2 و خانگی آوس برابر فامالیکائو، یک گل دیگر به ثمر رساند تا برای تمام مدعیان آقای گلی لیگ پرتغال خط و نشان بکشد. در این بین مارک ویلموتس هم توانایی‌های محمدی را زیر ذره‌بین قرار داد و او را برای بازی مقابل کامبوج و بحرین به اردوی تیم ملی دعوت کرد. ماحصل این دو بازی، گل به کامبوج و حضور چند دقیقه‌ای برابر بحرین بود.

بعد از بازگشت به پرتغال، نوار گلزنی‌های محمدی قطع شد و البته او آسیب هم دید تا اینکه هفته دوازدهم این مهاجم توانست دروازه موریرنسه را باز کند. هفته سیزدهم و در دقیقه هشت بازی با تیم قدرتمند اسپورتینگ براگا، مهرداد گل سه‌امتیازی زد تا یک پیروزی ارزشمند را به دست بیاورد. هفته شانزدهم، این‌بار مهرداد محمدی توانست دروازه بنفیکا، نایب‌قهرمان فصل را باز کند؛ گلی زیبا که خیلی دوام نیاورد و آوس نتوانست نتیجه را حفظ کند.

 این دیدار با حساب 2 بر یک به سود بنفیکا به پایان رسید.

مهرداد محمدی که روی دور گلزنی افتاده بود، هفته هفدهم هم موفق شد مقابل پورتیموننسه بدرخشد. او در این بازی یک گل زد و یک پاس گل داد تا آوس به پیروزی 3 بر صفر برسد و کمی برای بقا امیدوار شود.

 آوس که بعد از توقف لیگ پرتغال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از بازیکنان کلیدی خود را از دست داد، در ادامه فصل نتوانست آنچنان که باید امتیازها را جمع‌آوری کند. محمدی هم نتوانست در این هفته‌ها گلی به ثمر برساند.

هفته سی‌و‌یکم و در شرایطی که سقوط دپورتیوو آوس قطعی شده بود، آخرین گل مهرداد محمدی در این فصل از لیگ پرتغال به ثمر رسید. او این‌بار موفق شد در دقیقه چهار دروازه ویتوریا ستوبال را باز کند تا آوس به برتری یک بر صفر برسد. هفته سی‌و‌دوم، مهرداد محمدی آخرین بازی خود را برابر سانتاکلارا انجام داد و از آن به بعد بود که اثری از او در ترکیب آوس ندیدیم. محمدی در دو بازی پایانی فصل برابر بنفیکا و پورتیموننسه غیبت داشت و همین مسأله شایعه‌های بسیاری را به وجود آورد.

در رسانه‌های پرتغالی خواندیم که مهرداد محمدی به‌دلیل پرداخت نشدن سه تا پنج ماه از حقوق خود، دیگر در تمرینات آوس شرکت نکرده و در ترکیب این تیم هم بازی نمی‌کند. حتی اخباری مبنی بر فسخ قرارداد محمدی و مذاکره او با دو باشگاه فرانسوی نیز منتشر شد؛ اخباری که صحت و سقم آنها مشخص نبود و مهرداد محمدی نیز همچنان مقابل این شایعه‌ها واکنشی نشان نداده است.

از پرتغال اما خبر می‌رسد مهرداد محمدی که این فصل در 28 بازی، هشت گل به ثمر رساند و ارزشش در تراسنفرمارکت به یک‌میلیون و 600هزار یورو رسید، هنوز قرارداد خود را با دپورتیوو آوس فسخ نکرده و مشخص هم نیست برای فصل آینده چه تصمیمی خواهد گرفت.

نکته اصلی این است که با سقوط آوس به لیگ دو، محمدی علاقه‌ای به ادامه همکاری با این تیم ندارد و احتمالاً به باشگاه جدیدی منتقل خواهد شد؛ باشگاهی که شاید در همان پرتغال یا فرانسه باشد.

سپاهان میلاد محمدی مهرداد محمدی آوس پرتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر