کد خبر: 948463 A

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال:

وحید مرادی تأکید کرد: انتخاب مربیان و اسامی مطرح شده برای مربی گری والیبال ملی هنوز قطعی نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، وحید مرادی مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال در برنامه "ورزش بدون ویرایش" درباره وضعیت والیبال ایران گفت: والیبال مردان جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها رشته ورزشی گروهی هم اکنون در تراز جهانی و جزو هشت تیم برتر دنیا قرار دارد.

وی افزود: این رشته ورزشی طرفداران زیادی در ایران دارد و به لطف خداوند هم استعدادهای بسیار درخشانی داریم. از زمان ورود دکتر داورزنی و استعدادیابی علمی در این رشته اتفاقات بسیار مبارکی در والیبال ایران رخ داده بطوریکه ما در رده نوجوانان هم قهرمانی جهان را کسب کردیم و هیچ تیمی در دنیا نیست که تیم والیبال جمهوری اسلامی ایران آن را نبرده باشد.

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال، سرمایه گذاری بیشتر در این رشته ورزشی در ایران را ضروری خواند و تأکید کرد: ما برای حفظ استعدادهای موجود در این رشته ورزشی باید تلاش بیشتری به خرج دهیم و از آنجایی که رقبای ما بسیار سخت هستند و حتی یک روز را هم از دست نمی‌دهند لذا ما هم باید تمریناتمان را حرفه‌ای کنیم که خوشبتانه این نگاه در فدراسیون والیبال وجود دارد.

مرادی گفت: در حال حاضر بسیاری از بازیکنان والیبال ایران به صورت لژیونر در تیم‌های مطرح باشگاهی اروپا مشغول فعالیتند، مانند سعید معروف که به عنوان یکی از پاسورهای برتر دنیا در یکی از باشگاه‌های مطرح کشور چین فعالیت می‌کرد که البته این فعالیتها هم اکنون به دلیل گسترش ویروس کرونا متوقف شده است.

وی همچنین آینده و چشم انداز والیبال ایران را اینطور پیش بینی کرد: چشم انداز والیبال از نظر مسئولان این رشته در فدراسیون یعنی آقای داورزنی و همکارانشان کاملاً روشن است و معتقدم که با وجود رئیس فدراسیون، مسئولان امور فنی و اعضای هیئت رئیسه متشکل از پیشکسوتان و بزرگان این رشته، والیبال ایران به نقطه سزاوار و لایق خود خواهد رسید و هدف ما هم این است که در صورت برگزاری المپیک جایگاه بسیار مناسبی کسب کنیم.

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال گفت: سیاست فدراسیون و هیئت رئیسه والیبال شاد کردن دل مردم و پاسخ به مطالبات آنهاست.

وی همچنین درباره المپیک پیش رو گفت: والیبال هم مثل همه فعالیت‌های ورزشی در سال 2020 تحت تاثیر گسترش ویروس کرونا متوقف شده و عمده این فعالیتها به سال 2021 موکول شده است. دولت ژاپن هرچند تا حدودی موفق به کنترل کرونا شده اما علاقمند است مسابقات المپیک را در سال 2021 برگزار کند که احتمالاً تعدادی از رشته‌ها حذف خواهند شد.

مرادی با اشاره به شنیده‌های خود از اعضای کمیته برگزاری مسابقه المپیک توکیو گفت: طبق شنیده‌ها ژاپن همه پیش بینی‌ها برای مسابقات را خواهد کرد و امیداورند که با کنترل ویروس مسابقات را در سال 2021 برگزار کنند اما اگر به هر دلیلی بر این بیماری فائق نشوند احتمالاً المپیک 2021 را برگزار نمی‌کنند.

وی در بخش دیگر این برنامه ورزشی، در رابطه با انتخاب مربی روسی برای والیبال کشورمان گفت: بسیاری از مسائلی که در مطبوعات و رسانه‌ها و البته از روی علاقه و حساسیتها به رشته والیبال مطرح می‌شود در حد گمانه زنی است تا اینکه به واقعیت نزدیک باشد.

تیم والیبال ایران از تیم‌های مطرح دنیا و یک هلوی پوست کنده است لذا نشستن در نیمکت والیبال کشوری که برای المپیک انتخاب شده برای هر مربی قابل اعتنا و صاحب نامی افتخار است کمااینکه مربیان از بیرون با رئیس فدراسیون تماس گرفتند و برای مربی گری تیم والیبال ایران اظهار علاقه کردند.

مرادی تأکید کرد: انتخاب مربیان و اسامی مطرح شده برای مربی گری والیبال ملی هنوز قطعی نیست، البته این موضوع در جلسات مختلف مطرح شده و غالب صحبت‌ها این بود که مربی باید در تراز جهانی باشد تا به اهداف موردنظر برسد و مطالبات مردم را هم پاسخگو باشد.

وی متذکر شد: در این نشست‌ها درمورد استفاده از مربیان ایرانی هم اظهارنظرهایی شده زیرا مربیان ایرانی هم انصافاً ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند اما ریسک آن بالاست به این دلیل که اگر تیم به هر دلیلی سوم و چهارم نشود آن وقت همه تقصیرها به گردن مربی ایرانی خواهد افتاد.

مشاور عالی رئیس فدراسیون والیبال افزود: این نگاه در فدراسیون والیبال وجود دارد که مربیان توانمند ایرانی در کنار مربیان برجسته و صاحب نام بین المللی قرار گیرند و تجربه کسب کنند. در حقیقت حیف است که والیبال ما از همه جهات در تراز جهانی باشد اما وقتی به بخش مربی گری می‌رسیم بگوییم که هنوز به این سطح نرسیدیم ضمن اینکه معتقدم چنین پتانسیلی در کشور ما وجود دارد؛ ما مربیان ایرانی بسیار توانمندی داریم و باید فرصت را برای آنها فراهم کنیم.

وی یادآور شد: دکتر داورزنی در بدو ورود به فدراسیون اهداف بالایی ترسیم کرد و این درحالی بود که قرار گرفتن والیبال ایران در بین هشت تیم برتر دنیا برای عده‌ای قابل باور نبود اما این اتفاق افتاد چراکه این برنامه‌ها مبتنی بر وجود استعدادهای درخشان و داشتن برنامه‌های علمی و حمایت و مربیان کارآمد شکل گرفته بود.

مرادی سرمایه گذاری برای والیبال بانوان را از جمله اهداف فدراسیون والیبال معرفی کرد و گفت: امیدوارم ما شاهد درخضض بانوان والیبالیست در سطح قاره هم باشیم.

 

فدراسیون والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر