کد خبر: 948413 A

سرمربی تیم جوانان والیبال خبر داد:

بهروز عطائی درباره زمان شروع مسابقات لیگ والیبال گفت: زمان مسابقات طی یک نشستی با ستاد ملی کرونا در روزهای آینده مصوب و قطعی می‌شود و احتمالاً اواسط شهریورماه هم استارت بازی‌ها زده خواهدشد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، بهروز عطائی سرمربی تیم جوانان والیبال در برنامه "ورزش بدون ویرایش" درباره وضعیت والیبال ایران گفت: ما به دلیل  مشکلات و درگیری ناشی از بیماری کرونا وضعیت سختی پیش رو داریم لذا در تلاشیم که با این بیماری کنار آمده و نوع زندگی با این ویروس را پیدا کنیم.

وی با اشاره به کنسلی بسیاری از رویدادهای والیبال افزود: حدود یک ماهی است که همراه با تیم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات را انجام می‌دهیم و امیدواریم که در این شرایط سخت مسیر والیبال را به سمت جلو هدایت کنیم.

سرمربی تیم جوانان والیبال در رابطه با برگزاری لیگ در این شرایط تأکید کرد: برای مسابقات لیگ حتماً باید نشست‌های اساسی برگزار شود تا بتوانیم پروتکل‌ها را به درستی رعایت کنیم.

عطائی گفت: در حال حاضر تیم من در پروسه زمانی یک ماهه و در دوشنبه همین هفته پنجمین تست کرونا را خواهد داد اما تعجب می‌کنم که چطور برخی تیم‌ها فقط یک بار تست دادند آن هم در شرایطی که 26 استان کشور در وضعیت هشدار و قرمز قرار دارند و این نگران کننده است.

وی معتقد است که همفکری و تفاهم در این شرایط باعث دستیابی آسانتر به هدف می‌شود و این نشست‌ها می‌تواند خیلی موثر باشند چراکه سلامت یک عده وررزشکار و قهرمان در میان است و بحث پروتکلها هم فقط برای بازیکنان مهم نیست بلکه از کادر فنی و حتی داوران و ناظران هم باید تست گرفته شود.

سرمربی تیم جوانان والیبال با اشاره به جلسه مجمع روز شنبه همین هفته تصریح کرد: قبلاً نماینده‌های باشگاه و مربیان درباره بند بند موضوعات مختلف صحبت می‌کردند اما الان مطمئنم که در قرعه کشی بازی‌ها و حین مسابقات هم دچار چالش خواهیم شد چون خیلی از موضوعات بررسی نشده‌اند.

وی افزود: اعضای مجمع روز شنبه بدون دعوت از نماینده باشگاه یا مربیان و بازیکنان قوانینی را مصوب کردند و تصمیم خودشان را گرفتند درحالیکه فدراسیون، باشگاه‌ها، بازیکنان و مربیان هر کدام مسائل مربوط به خود را دارند و هر کدام جداگانه باید مورد بررسی قرار گیرند.

عطائی درباره زمان شروع لیگ گفت: زمان برگزاری لیگ طی یک نشستی با ستاد ملی کرونا در روزهای آینده مصوب و قطعی می‌شود و اگر این اتفاق بیفتد احتمالاً اواسط شهریورماه استارت بازی‌ها زده می‌شود.

در ادامه، توفیق کابلی رئیس کمیته والیبال ساحلی فدراسیون والیبال گفت: در تلاشیم تا طبق بررسی‌های صورت گرفته نقاط قوت والیبال ساحلی را تقویت و نقاط ضعف احتمالی را هم برطرف کنیم.

وی افزود: با توجه به ارج و قرب والیبال ساحلی در FIVB و مدال‌های آسیایی و جهانی المپیکی موجود در این رشته بدیهی است که باید تلاشمان را دو برابر و نواقص احتمالی را برطرف کنیم.

کابلی گفت: اگرچه تاکنون موفق به کسب رتبه‌های خوبی نشده‌ایم اما امیدوارم از این به بعد رتبه‌های خوبی به دست بیاوریم و والییال ساحلی هم به درجه‌ای از فعالیت‌های مدنظر همه ورزشکاران و ورزش دوستان برسد.

رئیس کمیته والیبال ساحلی با اشاره به تعلیق برنامه‌های فدراسیون به دلیل شیوع بیماری کرونا و به دنبال تعلیق برنامه‌های فدراسیون جهانی گفت: با این حال برنامه‌های جدیدی در دستور کار داریم و به محض صدور مجوزهای لازم از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد کرونای FIVB همه تورنمنت‌ها را با قدرت و حضور تیم‌های بیشتر برگزار خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: ما امسال از تیم‌های لیگ برتر درخواست می‌کنیم که در این لیگ حضور داشته باشند تا هم لیگ‌مان وزین تر شود و هم آن ورزشکاران والیبال ساحلی که تا به امروز به نوعی تمنایی نداشتند و نتوانستند به هدف مد نظر خود برسند بتوانند هزینه‌هایشان را پوشش دهند.

 

تیم والیبال جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر