کد خبر: 947796 A

استقلال که در بازی قبل خود پارس جنوبی را دو بر صفر از پیش رو برداشت تا 45 امتیازی شود، حالا در شرایطی باید مقابل سپاهان قرار بگیرد که هم امتیاز با این تیم است

به گزارش ایلنا،جنگ نایب قهرمانی. این نامی است که می‌توان روی جدال استقلال و سپاهان گذاشت. این دو تیم در حالی در آخرین دیدار دیدار هفته بیست و هفتم لیگ برتر از ساعت 21:30 در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم می‌روند که این دیداری حساس که تقابل دوم آنها از دیدارهای سه گانه شان در این فصل است. چرا که دو تیم باید 20 مرداد و در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی هم مقابل یکدیگر قرار بگیرند.

استقلال که در بازی قبل خود پارس جنوبی را دو بر صفر از پیش رو برداشت تا 45 امتیازی شود، حالا در شرایطی باید مقابل سپاهان قرار بگیرد که هم امتیاز با این تیم است و همین تقابل دو تیم را جذاب تر کرده است. زردپوشان اصفهانی بعد از 3 هفته ناکامی، در بازی قبل خود مقابل صنعت نفت آبادان به پیروزی یک بر صفر رسیدند تا حدودی آرامش در این تیم حکم فرما شود اما امیر قلعه نویی سرمربی این تیم، بعد از این بازی، به دلیل حمله عصبی چند روزدر بیمارستان ی بستری شد و با وجود مرخص شدن، در حال استراحت است و در این بازی غایب بزرگ مسابقه خواهد بود تا در مقابل مورد علاقه خود حضور نداشته باشد.

ضمن اینکه در این مسابقه سروش رفیعی به علت اخراج شدن در بازی قبل، از حضور در این مسابقه محروم است و شایان مصلح به خاطر اظهاراتی که به نام او در توئیتر منتشر شده، تا اطلاع ثانوی از فعالیت‌های فوتبالی محروم است. البته سپاهانی‌ها مستندات خود را ارائه داده‌اند تا شاید محرومیت این مدافع رودباری برطرف شود و او بتواند مقابل استقلال بازی کند. اما استقلال در شرایطی مقابل سپاهان به میدان می‌رود که اکثر نفراتش آماده بازی هستند تا فرهاد مجیدی با بازتر شدن دستش خود را برای یک نبرد بزرگ آماده می‌کند.

استقلال در مسابقه قبلی با پارس جنوبی علی دشتی را به دلیل مصدومیت، سیاوش یزدانی را به دلیل ناآمادگی بدنی و یکی دو بازیکن جوان را به دلایل دیگر در اختیار نداشت. از این جمع، یزدانی شرایط خوبی را به دست آورده است. همچنین مهدی قائدی هم که مقابل پارس جنوبی نیمکت نشین بود،‌با استراحت بیشتر آماده بازی مقابل سپاهان است. البته مجوز بازی داریوش هنوز از سوی سازمان لیگ صادر نشده ولی استقلال برای دیدار با سپاهان هیچ بازیکن محرومی ندارد و در این شرایط، آبی پوشان به دنبال این هستند تا شانس خود را پیروزی در این بازی افزایش دهند.

استقلال و سپاهان، تاکنون دیدارهای متعددی در قالب مسابقات لیگ، حذفی و دوستانه با یکدیگر برگزار کرده‌اند. اولین مسابقه بین این دوتیم در جام منطقه‌ای ایران در سال۱۳۵۰ در اصفهان برگزار شد که با برتری چهار بر صفر استقلال همراه بود.

اولین برد سپاهان مقابل استقلال در مسابقات جام تخت جمشید ۱۳۵۳ با برتری یک بر صفر سپاهان در اصفهان رقم خورد. قبل از انقلاب، دو تیم ۱۰ بار ( دو بار در جام منطقه‌ای و هشت بار در جام تخت جمشید) به مصاف هم رفتند که چهار برد برای دو تیم و دو تساوی به دست آمد. از سال ۱۳۷۰ تا سال ۸۰ دو تیم ۱۸ بار (۱۶ بار در مسابقات لیگ آزادگان و دو بار در جام نقش جهان) با هم دیدار کردند که هشت برد برای استقلال، پنج برد برای سپاهان و پنج مساوی ثبت شد.

از زمان شروع لیگ برتر هم دو تیم تاکنون 37 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند که 14 برد براس استقلال و 11 برد برای سپاهان به ثبت رسیده و 12 بازی هم مساوی شده است. در مجموع از 74 بازی که بین دو تیم برگزار شده‌، ۲۷ برد سهم استقلال و ۲۷ برد سهم سپاهان بوده و 20 بازی هم مساوی شده است که آخرین آن تساوی دو بر دو دو تیم در بازی رفت بود. قضاوت این مسابقه را بیژن حیدری به همراه علی میرزابیگی وعلیرضا ایلدروم بر عهده خواهد داشت.

 

استقلال سپاهان اصفهان لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر