کد خبر: 947222 A

در چندین سال اخیر بارها شاهد بحث و گلایه دولت تدبیر امید با رسانه ملی بوده ایم

به گزارش ایلنا،بعد از حسین کلهر مجری شبکه سوم سیما در برنامه "صبح بخیر" که حسابی شوخی او با لوگوی استقلال به یک فضای عجیب دعوا و مناظره در صفحات مجازی منجر شد که در نهایت این فرد را وادار به عذرخواهی کرد، این بار نوبت به عبدالرضا امیراحمدی، مجری قدیمی و با سابقه صداوسیما رسید که در برنامه «صبح بخیر ایران» شوخی او با هواداران پرسپولیس حسابی حاشیه ساز شد.

استفاده او از جملاتی که بعد از قهرمانی پرسپولیس توسط هواداران استقلال در فضای مجازی دست به دست می شد و ربط دادن آن به مسعود سلطانی، وزیر ورزش و جوانان حسابی خشم و و ناراحتی این عضو کابینه دولت تدبیر و امید را فراهم کرد. برعکس کلهر که خیلی زود هواداران با شوخی این مجری شبکه 3 پرسپولیسی کنار آمدند، در مورد امیراحمدی فضا کاملا متفاوت بود و با بالاگرفتن گلایه ها تا سطح رئیس سازمان، گویا این موضوع باعث شد این مجری از هرگونه اظهارنظر و گفت و گو با رسانه ها منع شود.

در چندین سال اخیر بارها شاهد بحث و گلایه دولت با رسانه ملی بوده ایم که چرا این مجموعه در حالی که 40 درصد از منابع خودش را از دولت دریافت می کند، مدام به هر شکلی و در عرصه های مختلف به تضعیف دولت می پردازد. مساله ای که حتی کسر بودجه این سازمان در سال 99 را به چالشی جدی بین این دو مجموعه تبدیل کرده است و حالا یک بحث جدید بین دولت و سازمان در مقوله ورزش و شوخی با وزیر ورزش و جوانان دوباره این اختلاف را پررنگ تر کرد که مدت هاست برای ثابت کردن رنگی نبودن خودش و اینکه ثابت کند هوادار پرسپولیس نیست، تحت فشار است.

گویا وزارت ورزش و شخص سلطانی فر شدیدا به این اقدام سازمان و مجری یکی از برنامه های این مجموعه در برنامه "صبح بخیر ایران" واکنش نشان داده و این مساله حتی به مدیران رده بالای صداوسیما و شخص علی عسگری هم منتقل شده است. باید دید در این فاز از اختلاف رسانه ملی با دولت، در نهایت چه فضایی را به وجود خواهد آورد، انهم در حالی که هواداران پرسپولیس معتقدند چطور یک مجری تلویزیونی با پول بیت المال در فضایی که مربوط به خود او نبوده بهره شخصی می برد و از تمایلاتش حرف به میان می آورد.

کوره این دعوا هنوز داغ است و به نظر می رسد سازمان در این شرایط برای گرم نگه داشتن فضای برنامه های خودش باید به شکل دیگری از فضای فان و کری خوانی باشد تا اینگونه درگیر این مجادلات نشود.

 

رسانه ملی وزارت ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر