کد خبر: 946995 A

گواردیولا معجزه می‌کند؟

تیم پیکان تهران در چهار هفته بقیه مانده از مسابقات لیگ برتر فوتبال باید به مصاف تیم‌های تراکتور، صنعت نفت، استقلال و سپاهان اصفهان برود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم پیکان تهران تا پایان مسابقات هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال با کسب ۲۳ امتیاز در رتبه پانزدهم جدول رده بندی ایستاده است و با کسب ۵ امتیاز بیشتر از شاهین شهرداری بوشهر قهر جدولی همچنان یکی از شانس‌های سقوط به لیگ دسته اول شمرده می‌شود؛ پیکان پس از قطع همکاری با حسین فرکی عبدالله ویسی را به عنوان سرمربی سانتخاب کرد و اکنون این سرمربی با توجه به چهار بازی که پیش رو دارد باید معجزه کند تا امید بقا در لیگ را برای خودروسازان زنده نگه دارد.

در هفته بیست و هفتم تیم پیکان باید به مصاف تراکتور تبریز برود. تراکتور ۴۵ امتیازی با هدایت ساکت ابهامی در تلاش است تا همچنان در رتبه‌های بالای جدول باقی بماند تا به سهیمه لیگ قهرمانان آسیا دست پیدا کند. آنها در حال حاضر همانند استقلال و سپاهان ۴۵ امتیازی هستند اما با توجه به تفاضل گل کمتر در رتبه چهارم جدول رده بندی ایستاده‌اند. اولین فینال ویسی و شاگردانش روز شنبه هفته آینده در تبریز به انجام می‌رسد؛ پیکان در مسابقه رفت با نتیجه سه بر دو شکست خورده بود. در همین هفته نتیجه رویارویی دو تیم شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم از اهمیت بالایی برای تیم پیکان برخوردار است و در صورت شکست پارس جنوبی در این مسابقه آنها می‌توانند همچنان به بقا امیدوار بمانند.

پس از این دیدار در هفته بیست و هشتم لیگ برتر پیکان در شهرقدس پذیرای تیم صنعت نفت خواهد بود؛ صنعت نفت که به همراه دراگان اسکوچیچ یکی از مدعیان کسب سهمیه لیگ قهرمانان در نیم فصل اول بوده اکنون در رتبه هفتم جدول رده بندی ایستاده و ۳۷ امتیازی است. مطمئنا خطری صنعت نفت را برای سقوط تهدید نمی‌کند اما آنها عیسی آل کثیر به عنوان یکی از بهترین گلزنان فصل و همچنین میلاد جهانی به عنوان بهترین پاسور فصل را در اختیار دارند که می‌تواند کار آنها را برای کسب نتیجه در بازی خارج از خانه تا حدودی راحت کند. در این هفته دیدار بین تیم‌های ماشین سازی و پاری جنوبی جم هم به عنوان تیم‌های پایین جدولی هم برای پیکان حائز اهمیت است.

در بازی ماقبل پایانی لیگ عبدالله ویسی و بازیکنانش باید در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال تهران بروند؛ استقلال در حال حاضر رتبه دوم جدول رده بندی را در اختیار دارد و همانند پیکان که تلاش دارد تا سقوط کند می‌کوشد تا بعد از مسجل شدن قهرمانی پرسپولیس به رتبه دوم یا سوم جدول برسد و بتواند برای فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد. استقلال با در اختیار داشتن قائدی، دیاباته و مطهری که هر کدام از برترین گلزنان فصل نوزدهم هستند می‌تواند دیدار دشواری را برای پیکان فراهم کند.

آخرین بازی برای به پایان رساندن فصل پر فراز و نشیب پیکان مقابل سپاهان برپا  می‌شود. سپاهان در تعقیب استقلال و تراکتور به دنبال کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیاست و اگر شرایط در بالای جدول پیچیده شود مطمئنا رویارویی شاگردان امیرقلعه نویی برای کسب حداکثر امتیاز در خانه پیکان به میدان می‌روند.

در حال حاضر تا پایان هفته بیست و ششم به ترتیب از رتبه دهم که در اختیار ماشین سازی است تا رتبه شانزدهم سقوط به دسته پایین‌تر را احساس می‌کنند. ماشین سازی(۲۷ امتیاز)، پارس جنوبی جم، ذوب آهن و گل گهر سیرجان(۲۵)، سایپا(۲۴)، پیکان(۲۳) و شاهین(۱۸) تیم‌هایی هستند که نتایج به دست آمده طی چهار هفته آینده مشخص می‌کند در لیگ بیستم حضور خواهند داشت یا به لیگ دسته اول سقوط می‌کنند.

لیگ برتر فوتبال پیکان تهران عبدالله ویسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر