کد خبر: 946850 A

سرمربی جدید احتمالی تیم ملی والیبال ایران یک گزینه روسی است.

به گزارش ایلنا، تیم ملی والیبال ایران هنوز سرمربی جدید خودش را نشناخته و با وجود گذشت چند ماه از قطع همکاری با کولاکوویچ هنوز تکلیف سرمربی جدید تیم ملی مشخص نشده است. فدراسیون با توجه به لغو بازی های ملی در سال 2020 عجله ای برای انتخاب سرمربی ندارد، اما مذاکرات خود را با برخی از مربیان مطرح جهان آغاز کرده است.

دبیر فدراسیون والیبال هم در گفت و گوی اخیر خود مذاکرات با مربیانی همچون رزنده و آلکنو، سرمربیان سابق تیم های برزیل و روسیه را تایید کرده است. با این حال به نظر می رسد مذاکرات فدراسیون با ولادیمیر آلکنو خیلی جدی تر پیش می رود.

سایت رسمی لیگ والیبال روسیه در گزارشی به این موضوع پرداخته و نقل قولی هم از این مربی مطرح والیبال روسیه آورده است. آلکنو که در مقام بازیکن و سرمربی افتخارات زیادی با تیم ملی روسیه کسب کرده، هم اکنون سرمربی تیم زنیت کازان در لیگ والیبال این کشور به حساب می آید.

در بخشی از این گزارش به این موضوع اشاره که آلکنو با پیشنهاد جدی از سوی فدراسیون والیبال ایران مواجه شده و می تواند هدایت تیم ملی ایران را برعهده بگیرد.

سرمربی فعلی تیم زنیت کازان در این باره می گوید: بله، من با فدراسیون ایران در تماس بودم و با هم صحبت کردیم. من آرزوهای بزرگی برای آن ها دارم، اما فعلا گفتم نه و باید بیشتر فکر کنم. من در زنیت کازان کار می کنم و نمی توانم با توجه به قرارداد فعلی ام به پیشنهاد دیگری فکر کنم.

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی ایران هم در سال 2015 در زنیت کازان حضور داشت و چند ماهی با آلکنو به طور مستقیم کار کرده است. حالا باید دید فدراسیون می تواند این مربی بزرگ را راضی به حضور در ایران کند یا خیر.

تیم ملی والیبال ولادیمیر آلکنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر