کد خبر: 946193 A

قربانیان فرهاد

مجیدی چه در مقطع کوتاهی که فصل گذشته سرمربی موقت استقلال بود و چه در دوره حاضر، نشان داده اهل اغماض با بازیکنان بی‌انضباط نیست.

به گزارش ایلنا،خبر مهم اردوی استقلال پیش از بازی با نساجی مازندران، اخراج محمد دانشگر به دلیل بی‌انضباطی بود. فرهاد مجیدی چه در مقطع کوتاهی که فصل گذشته سرمربی موقت استقلال بود و چه در دوره حاضر، نشان داده اهل اغماض با بازیکنان بی‌انضباط نیست و برای چنین برخوردهایی، حتی مصلحت‌اندیشی فنی هم ندارد. دست‌کم چهار نمونه از واکنش‌های انضباطی مجیدی در استقلال را به آسانی به یاد می‌آوریم.

گادوین منشا؛ آخرین حضور وینفرد شفر روی نیمکت استقلال مربوط به بازی این تیم برابر شهرخودرو مشهد می‌شد. استقلال آن بازی را یک بر صفر باخت و تقریبا شانس قهرمانی را از دست داد. آن مسابقه اما یک حاشیه عجیب داشت؛ اینکه گادوین منشا وقتی متوجه عدم حضورش در ترکیب اصلی آبی‌پوشان شد، در اعتراض به این موضوع از شفر خواست اسم او را کلا از لیست 18 نفره خط بزند. به این ترتیب منشا سکونشین شد و عمر حضور شفر در استقلال به برخورد با این بازیکن قد نداد، اما فرهاد مجیدی در اولین جلسه تمرینی پس از آن بازی در مواجهه با منشا، با اخراج از تمرین او را در اختیار باشگاه قرار داد.

طارق همام؛ دومین قربانی نظم‌گرایی مجیدی در استقلال هم خارجی بود. طارق همام پس از اینکه متوجه شد در ترکیب اصلی استقلال برای بازی با الدوحیل حضور ندارد، با خشم و غضب اردوی تیم را ترک کرد و راهی خانه شد. مجیدی هم در نشست خبری بعد از آن بازی با ادبیاتی تند اعلام کرد تا زمانی که او هست، طارق همام دیگر جایی در استقلال نخواهد داشت، چرا که این تیم جای ناز کردن نیست. همین اتفاق هم رخ داد و هکاری همام با آبی‌پوشان به پایان رسید.

مهدی رحمتی؛ مجیدی فصل گذشته برای این که به اصطلاح گربه را دم حجله کشته باشد، با مهدی رحمتی هم برخورد کرد. فرهاد در آن مقطع پس از اخراج وینفرد شفر سرمربی موقت استقلال شده بود. شاید خیلی‌ها انتظار داشتند با حضور این همبازی قدیمی، روند نیمکت‌نشینی‌های رحمتی هم قطع شود و کاپیتان اول آبی‌ها به ترکیب اصلی برگردد، اما این اتفاق رخ نداد.

در بازی آسیایی استقلال با الدوحیل، بار دیگر حسین حسینی در ترکیب اصلی به میدان رفت و مهدی رحمتی هم پس از سوت پایان مسابقه بدون هماهنگی با کادرفنی راهی منزل شد. رحمتی در تمرین روز بعد هم حاضر نشد تا فرهاد تصمیم به توبیخ او بگیرد. مهم‌تر از اصل مجازات رحمتی، رسانه‌ای شدن خبر این اتفاق با صلاحدید مجیدی بود. رحمتی که آن روزها به شدت در استقلال تحت فشار قرار داشت، حتی پیش از تعیین تکلیف کادرفنی آبی‌ها برای لیگ نوزدهم با شهرخودرو به توافق رسید و راهی مشهد شد.

محمد دانشگر؛ دانشگر اما چهارمین قربانی نظم‌گرایی فرهاد است. درست در روزهایی که سیاوش یزدانی و عارف غلامی طبق معمول غایب بودند و نتوانستند به تیم کمک کنند، جناب دانشگر به عنوان یکی از معدود مدافعان میانی باقی‌مانده در استقلال در تمرینات دردسر درست کرد؛ در حدی که فرهاد مجیدی ناچار شد او را کنار بگذارد.

ظاهرا دانشگر بعد از بگومگو با وریا غفوری قهرکرده و کاورش را به زمین کوبیده؛ مجیدی هم درجا او را در اختیار باشگاه قرار داده است. دانشگر که قبلا هم سابقه انجام چنین رفتارهایی را داشته، همان بازیکنی است که بعد از اولین بازی بدون استراماچونی مدعی شده بود حضور یا عدم حضور مربی ایتالیایی فرقی به حال تیم ندارد!

استقلال پارس جنوبی جم فرهادمجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر