کد خبر: 944981 A

گزارش ویژه از رکورد شکنی سرخ‌پوشان

پرسپولیس با شکست 2 بر یک نفت مسجد سلیمان موفق شد برای چهارمین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شب گذشته در بازی پایانی هفته بیست و ششم مسابقات لیگ برتر پرسپولیس موفق شد با گل‌های علی علیپور و مهدی عبدی نفت مسجد سلیمان را شکست دهد. سرخ‌پوشان با این پیروزی 62 امتیازی شدند و قهرمانی خود را در لیگ نوزدهم مسجل کردند.

پر افتخارترین تیم ایران

inde4x

 

 

پرسپولیسی‌ها با این قهرمانی موفق شدند به نخستین تیم ایرانی تبدیل شوند که در یک دوره از مسابقات لیگ چهار ساله پیاپی موفق به کسب عنوان قهرمانی می‌شود. همچنین این تیم موفق شد با پشت سر گذاشتن سپاهان حالا با شش عنوان قهرمانی در لیگ برتر رکوردار بیشترین قهرمانی در تاریخ این مسابقات شود. از طرفی این تیم با این عنوان قهرمانی حالا با 13 قهرمانی در دوره‌های مختلف لیگ ( لیگ تخت جمشید، لیگ آزادگان و لیگ برتر) رکوردار بیشترین قهرمانی در تاریخ کل ادوار لیگ برتر است.

طلسم شکنی پرسپولیس با گل محمدی

photo_۲۰۲۰-۰۷-۲۴_۲۳-۱۰-۳۸

پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان تا پیش از این بازی 5 بار در لیگ برتر با حضور، علی دایی، حمید درخشان، برانکو ایووانکویچ و گابریل کالدرون روی نیمکت خود نتوانست بود نفت مسجد سلیمان را شکست دهد. در این 5 بازی سرخ‌پوشان در 4 بازی مقابل این تیم به تساوی رسیدند و در یک بازی که دیدار رفت این دو تیم در لیگ نوزدهم بود مقابل این تیم شکست خورد. پیروزی 2 بر یک پرسپولیس مقابل نفت علاوه بر اینکه این تیم را قهرمان لیک نوزدهم کرد نخست پیروزی سرخ‌پوشان برابر این تیم جنوبی بود.

رکورد زود ترین قهرمانی لیگ برتر

جشن قهرمانی پرسپولیسی ها در مسجد سلیمان (گزارش تصویری)

پرسپولیس در لیگ هفدهم با تک گل وحید امیری موفق شد پدیده را شکست دهد و درحالی که تنها 3 هفته به پایان لیگ برتر مانده بود برای دومین سال پیاپی قهرمان شود تا رکورد زود ترین قهرمانی لیگ برتر را به خود اختصاص دهد. اما شب گذشته شاگردان گل محمدی در حالی موفق شدند قهرمانی خود در لیگ برتر را مسجل کنند که هنوز 4 هفته تا پایان لیگ نوزدهم باقی مانده است. بدین ترتیب پرسپولیس موفق شد رکوردی را که در اختیار خود قرار داشت را ارتقا بخشد.

بیشترین برد و بیشترین امتیاز کسب شده در یک فصل

inde12x

سرخ‌پوشان در لیگ شانزدهم موفق شد با 20 برد رکوردار بیشترین پیروزی در یک فصل شود. همچنین این تیم موفق شد در همین فصل با کسب 66 امتیاز رکورد بیشترین امتیاز ممکن در یک فصل از مسابقات لیگ برتر را به خود اختصاص دهد.( سپاهان اصفهان در لیگ نوزدهم در حالی 67 امتیاز کسب کرد که لیگ با حضور 18 تیم برگزار می‌شد. شاگردان گل محمدی با پیروزی شب گذشته مقابل نفت مسجد سلیمان موفق شدند به رکورد 20 برد در یک فصل برسند و 63 امتیازی شود. حالا گل محمدی این فرصت را دارد تا با پرسپولیس این رکورد را بهبود ببخشد و آن را در اختیار خود قرار دهد.

رکورد برترین خط دفاعی تاریخ لیگ

ind12ex

استقلال در پایان لیگ هجدهم موفق شد تنها با 13 گل خورده رکوردار بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر شود. شاگردان یحیی گل محمدی در خط دفاعی و قفس توری این تیم تا بیدن جای فصل 12 گل دریافت کردند و حالا فرصت دارند در این 4 بازی این رکورد را بهبود ببخشند و در اختیار خود بگیرند.

سید جلال آقای لیگ برتر

با کسب هفتمین عنوان قهرمانی؛ سید جلال حسینی در تاریخ مسابقات لیگ ...

سید جلال حسینی مدافع با سابقه و 3 ساله پرسپولیس تا پیش از حضور در پرسپولیس، 1 بار در سایپا 3 بار در سپاهان موفق شده بود قهرمان لیگ برتر شود و حالا با چهارمین قهرمانی خود در لیگ برتر در پرسپولیس به رکورد 8 قهرمانی در تاریخ لیگ برتر رسیده است. این درحالی است که هنوز هیچ تیمی در تاریخ لیگ برتر موفق نشده است به رکورد 8 قهرمانی برسد.

 

رکوردهای انحصاری پرسپولیس در لیگ نوزدهم

in2dex

پرسپولیس در 14 بازی خود تنها در دربی با نتیجه 2 بر 2 مقابل استقلال به تساوی رسید و در حالی در 13 بازی خود را با پیروزی به پایان رساند که تنها تراکتور تنها است تیم لیگ برتری در پایان هفته بیست و ششم مسابقات لیگ برتر به رکورد 13 برد در این فصل رسیده است.

پرسپولیس در این 14 بازی گذشته 40 امتیاز کسب کرده است. این تیم با همین تعداد امتیاز نیز می‌توانست به همان میزان برای کسب سهمیه آسیایی امیدوار باشد که بقیه تیم‌های مدعی لیگ برتری  در پایان هفته بیست و ششم برای کسب سهمیه آسیایی به این نقطه رسیده اند.

همچنین پرسپولیس با هدایت گابریل کالدرون و یحیی گل محمدی موفق شده است در 10 بازی پیاپی خود در خارج از خانه به پیروزی برسد تا سرخ‌پوشان از این حیث به یک رکورد خارق العاده و دست نیافتنی برسند.

 

 

 

گزارش: محمدرضا قاسمی

استقلال پرسپولیس لیگ برتر یحیی گل محمدی کرونا تراکتور سپاهان گابریل کالدرون لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر