کد خبر: 944820 A

گل این هفته محمد میری به استقلال یادآور گل‌های زیبای از راه دور دوره های پیشین لیگ برتر بود.

به گزارش ایلنا، بعد از گلی که محمد میری بازیکن نساجی از راه دور وارد دروازه سید حسین حسینی کرد، کری خوانی هواداران در فضای مجازی داغ شده و هرکدام خاطراتشان را در این باره مرور می کنند.

گل از راه دور خوشایند هیچ دروازه بانی نیست و اگر گُلر معروفتر باشد خاطرات او به سختی از یادها پاک می شود. از بد ماجرا 3 گلر استقلال و 6دروازه بان پرسپولیس هر کدام خاطره ای در این موضوع یادگار دارند.

*شلیک باقری در دربی 68

طالبلو یکی از محبوب ترین گلرهای استقلال بود که خاطرات خوبی در کنار هواداران این تیم داشت. اما در دربی 68، کریم باقری از راه دور به دروازه او شلیک کرد تا در دقیقه 86 پرسپولیس با نتیجه دو بر یک شکست بخورد. مرور تصاویر نشان می دهد او چند قدم جلوتر از دروازه بود همین امر کافی بود کاپیتان پرسپولیس کار را تمام کند. بعد از این گل، وحید طالبلو تا میانه رفت و از بازیکنان خط جلو بابت پوشش ندادن بازیکن شوت زن سرخپوشان گلایه کرد ولی کار از کار گذشته بود.

*وریا غفوری نفت را شعله ور کرد!

رحمتی یکی از محدود بازیکنان کشور است که سالها با کمترین نوسان در سطح یک کشور فوتبال بازی کرده اما نام او هم در خاطره گل از راه دور ثبت شده! در روزی که استقلال با نتیجه یک بر صفر از نفت تهران پیش بود، وریا غفوری که آن روزها بازیکن نفت تهران بود، از چند قدمی وسط زمین شلیک عجیب و غریبی راهی دروازه مهدی رحمتی کرد. بعد از این گل ورزشگاه تختی با سکوت عجیب هواداران استقلال روبه رو شد. دروازه بان استقلال با حیرت روی زمین نشست و حرص می خورد و به یکی از مدافعان تیمش گفت: «چیکار کنم؟» مرور صحنه ها نشان می دهد به قدری توپ محکم بود که هافیک آفریقایی استقلال سرش را پایین آورد تا توپ سلامتی اش را با مشکل روبه رو نکند همین امر باعث شد توپ با ضرب و شدت مناسب قفل دروازه استقلال در دقیقه 87 باز کند.

*شوت شاگرد فکری؛ جام زهر فرهاد

جدیدترین نسخه این گل ها شب گذشته در بازی استقلال و نساجی، ثبت شد. محمد میری از وسط زمین  شوتی به طرف دروازه استقلال فرستاد که به طور باورنکردنی وارد دروازه احریف شد. شاید سید حسین حسینی و مدافعان استقلال انتظار چنین ضربه ای نداشتند،  بعد از این اتفاق حسینی کلی ناراحت شد و در دقایق مختلف حسرت آن لحظه را نشان می داد با این وجود او هم در خاطرات تلخ به جمع رحمتی و طالبلو اضافه شد. در نهایت همین گل باعث شد شاگردان مجیدی در اوج کورس سهمیه ها تنها به یک گل اکتفا کنند.

*گل های ساشا ایلیچی!

ساشا ایلیچ دروازه بان خارجی پرسپولیس بود که در دریافت این گل ها سابقه بدی داشت و حتی عادل فردوسی پور برای اشاره به این موضوع «گل های ساشا ایلیچی» را به کار می برد. به هر حال محمود فکری از راه دور در دربی پایتخت گلزنی کرد و نامش در کری هواداران استقلال یاد می شود.

*تلخند علیرضا حقیقی

میلاد میداودی تخصص خاصی در ضربات ایستگاهی داشت و بعد از آنکه با یکی از بازیکنان برزیلی در امارات همبازی شد کاشته هایش را به سبک جونینو پرنامبوکانو برزیلی می نواخت که در میان راه، مسیر توپ عوض می شد. با همین سبک ضربه ایستگاهی میداودی به تور دروازه حقیقی چسبید. سنگربان پرسپولیس که باورش نمی شد بر روی زمین نشست و لبخند تلخی بر لب داشت! چرا که هیچکاری از دستش برنمی آمد.

* رکورد دریافت گل در یک بازی

حسین هوشیار را می توان رکوردار دریافت گل از راه دور در لیگ برتر نامید. گل حنیف به شهرداری یاسوج، هنوز در فضای مجازی دست به دست می شود. اما سال بعد وقتی او گلر پرسپولیس شد فقط در  یک بازی سه گل از راه دور دریافت کرد. ایوب کلانتری، مهدی کریمیان و مهدی رجب زاده بازیکنان فجر سپاسی بودند که موفق به قفل گشایی قرمزپوشان شدند.

*مهاجمان اصفهانی بلای جان بیرانوند

احسان پهلوان بازیکن ذوب آهن از راه دور دروازه بیرانوند را باز کرد تا مدتها در یاد هواداران بود که این روزها گُلش دوباره یادآوری می شود. در کنار او کیروش استنلی مهاجم سپاهان از راه دور توانست قفل دروازه قهرمان 4 ساله کشور را بشکند.

*لیست پر و پیمان پرسپولیس

به جز بیرانوند،حسین هوشیار،علیرضا حقیقی و ساشا ایلیچ 2 گلر دیگر سرخ ها در این لیست جای می گیرد. شوت آل نعمه بازیکن فولاد خوزستان از راه دور به تور دروازه میثاق معمارزاده چسبید تا امروز او هم در لیست جای بگیرد.

براداران کریمی؛ یکی گلزن دیگری گُلر

برادران کریمی تنها دو برادری هستند که همزمان در این لیست جای گرفته اند. البته فرشید کریمی در نقش گلر و علی کریمی در نقش گلزن.  صحنه بد برای فرشید اینطور شکل گرفت: محسن بیاتی نیا مهاجم پیکان از نزدیک وسط زمین توپ را وارد دروازه فرشید کریمی کرد. از سوی دیگر علی کریمی بر اثر اشتباه بهزاد غلامپور بدجور او را تنبه کرد و توپ را به تور دروازه سایپا چسباند!

*گلزنی گلرها از راه دور

جالب اینکه خود دروازه بان ها افرادی هستند که دورترین گل ها را ثبت کرده اند:

سوشا مکانی دروازه بان سابق فجر سپاسی در شروع مجدد بازی دروازه حاج اسبویی صبای قم را باز کرد تا یکی از عجیبترین گل ها را به ثمررسانده باشد.

ابراهیم میرزاپور دروازه بان فولاد خوزستان به آرمناک پطروسیان دروازه بان ذوب آهن. اگر مروری به تاریخچه بازیهای دروازه بان سابق تیم ملی بکنیم او معمولا با ضربه های کاشته و شروع مجدد مشکل داشت ولی نامش به عنوان گلر گلزن ثبت شده.

 

لیگ برتر فوتبال ساشا ایلیچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر