کد خبر: 944786 A

شهروندان ژاپنی با حضور مقابل استادیوم ملی توکیو به برگزاری المپیک معترض شدند.

به گزارش ایلنا، شماری از شهروندان توکیو با تجمع در مقابل استادیوم ملی این شهر و در روزی که تنها یکسال تا برگزاری بازی‌های توکیو۲۰۲۰ باقی مانده بود؛ به برگزاری این رویداد اعتراض کردند.

جمعیتی که شمار آن چندان زیاد نبود با تجمع در مقابل استادیوم ملی توکیو خواستار عدم برگزاری بازی‌های المپیک در سال آینشماری از شهروندان توکیو با تجمع در مقابل استادیوم ملی این شهر و در روزی که تنها یکسال تا برگزاری بازی‌های توکیو۲۰۲۰ باقی مانده بود؛ به برگزاری این رویداد اعتراض کردند.ده شدند. این معترضین با در دست داشتن پلاکاردها و پرچم‌های اعتراضی و در حالی که با ماسک بر صورت، حضور یافته بودند در مقابل استادیوم ملی توکیو تجمع کردند.

بنا بر اظهارات کارشناسان، این تجمع اعتراض آمیز با نگرانی‌ها در خصوص شیوع گسترده کرونا و افزایش آمار مبتلایان به کووید۱۹ در ژاپن شکل گرفته است. خواسته معترضین به برگزاری بازی‌های توکیو افزایش میزان توجه دولت و اسپانسرهای بازی‌ها به اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا و اختصاص بودجه کافی به آنها بجای برگزاری پرهزینه بازی‌های المپیک بوده است.

این در حالیست که تعویق بازی‌های توکیو هزینه ۸۰۰ میلیون دلاری بر کمیته بین المللی المپیک تحمیل کرده است، اما هزینه‌های دقیق تحمیل شده بر میزبان این رقابت‌ها همچنان فزاینده و توام با رکود اقتصادی برآورد شده است.

 

المپیک توکیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر