کد خبر: 944538 A

پرسپولیسی‌ها حالا برای اینکه بگویند عدد 4 هم متعلق به خودشان است دلیل محکم‌تری دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، نمادهای عددی که با انگشتان دست نشان داده می‌شوند چند سالی است که به وسیله کری خوانی بین هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس تبدیل شده‌اند و به این شکل بوده که استقلالی‌ها عدد 4 و پرسپولیسی‌ها عدد 6 را نماد خود می‌دانند و با نشان دادن آن به هواداران حریف به نوعی موضوعی را به آنها یادآوری می‌کنند.

عدد 6 پرسپولیسی‌ها مربوط به پرگل‌ترین پیروزی تاریخ دربی پایتخت است که سرخپوشان با نتیجه 6 بر صفر در سال 52 توانستند حریف خود را شکست دهند و 4 استقلال هم منشاء و مبداء مشخصی ندارد. خیلی‌ها می‌گویند 4 گل پیاپی فرهاد مجیدی در دربی را یادآوری می‌کند و خیلی‌های دیگر عقیده دارند نماد 4 برتری پیاپی استقلال در دربی‌ها است.

مبدع این مدل کری خوانی البته خود فرهاد مجیدی بود که در بازی الغرافه مقابل پرسپولیس در سال 2009 در ورزشگاه آزادی برای خاموش کردن سکوهای سرخ از 4 انگشت دستش استفاده کرد و بعدها این نماد بین هواداران استقلال فراگیر شد و پرسپولیسی‌ها هم به فکر نشان دادن عدد 6 برای مقابله به مثل افتادند.

1-FARHAD+MAJIDI+CAPITAN+SABEGH+ESTEGHLAL+&+BONYAN+GOZARE+MAKTABE+4+DAR+BAZIE+PERSPOLIS+&+AL+GHARAFEYE+GHATAR+DAR+VARZESHGAHE+AZADI+DAR+ASIA[romass100]

 این ماجرا ادامه داشت تا دربی برگشت سال 95 که استقلال با پرویز مظلومی مقابل پرسپولیس برانکو با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و پس از این دیدار بود که بازیکنان پرسپولیس سعی داشتند با نشان دادن عدد 4 بگویند این عدد هم از این به بعد در اختیار ماست.

4-3

این ماجرا ادامه داشت و تا چند وقت پرسپولیسی‌ها با عدد 4 سر کردند ولی بعد این ماجرا از یادها رفت و استقلالی‌ها دوباره عدد 4 را به خود مختص دانستند.

حالا پرسپولیس در هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ نوزدهم چهارمین قهرمانی پیاپی خود را به ثبت رسانده و حالا به نظر می‌رسد دلیل محکمتری در اختیار دارند که بگویند عدد 4 برای آنهاست.

 

44 555 in52dex in4444dex ind12ex inde4x index11
پرسپولیس لیگ برتر فوتبال استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر