کد خبر: 944396 A

با رسیدن شیخ به گل شماره 13؛

شیخ دیاباته توانست گل سیزدهم خود را در استقلال به ثمر برساند و از این نظر با تیام در تعداد گل برابری کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، نیم فصل لیگ هفدهم بود که مامه تیام به استقلال پیوست و توانست از همان ابتدا با عملکرد خوب خودش به یکی از بهترین مهاجمان چند دهه اخیر استقلال تبدیل شود و موفقیت او در این تیم محبوبیت زیادی هم روی سکوها برایش دست و پا کرد ولی همانطور که قابل پیش بینی بود این حضور دوامی نداشت و پس از یک نیم فصل از این تیم جدا شد.

با این وجود سایه تیام روی سر مهاجمان بعد از خودش سنگینی می‌کرد و هر مهاجمی که به استقلال پیوست از تبریزی گرفته تا منشا و ایسما با تیام مقایسه می‌شدند و این موضوع تاثیر منفی روی عملکردشان داشت.

تا اینکه ابتدای فصل جاری استقلال با نظر استراماچونی، شیخ دیاباته را در خط حمله به خدمت گرفت و از همان ابتدا گفته می‌شد این بازیکن توانایی پر کردن جای خالی تیام را دارد و عملکرد خوبی از خودش به نمایش گذاشت.

با گل روز گذشته دیاباته که وارد دروازه نساجی کرد 13 گله شد و از این نظر یک گل بیشتر از زده است ولی با مقایسه عملکرد این دو مهاجم بهتر می‌توان به این نتیجه رسید که کدام یک بهتر بودند.

اینفوی زیر مربوط به قبل از بازی روز گذشته با نساجی است و حالا دیاباته یک بازی بیشتر و یک گل زده بیشتر دارد:

photo_2020-07-23_12-19-47

با توجه به این آمار و ارقام تیام با تعداد بازی کمتر توانسته آماری مشابه دیاباته داشته باشد و مهاجم کنونی استقلال با وجود عملکرد درخشانش نتوانسته مانند تیام عمل کند.

استقلال تهران مامه بابا تیام شیخ دیاباته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر