کد خبر: 944206 A

شاهین آخرین فرصت مرد نارنجی

مرد تاریخی باشگاه سایپا در دوره مربیگری خود نتوانسته به خواسته‌ای که داشته برسد و شاید خیلی زود مجبور به ترک صندلی سرمربیگری شود.

به گزارش ایلنا، 

سایپا در کنار سپاهان، فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان، تنها تیم‌هایی هستند که در لیگ نوزدهم دچار تغییر و تحول در کادرفنی‌شان نشده‌اند اما حالا شایعه در مورد نارنجی‌پوشان تهرانی زیاد شده. با وجود اینکه ابراهیم صادقی قراردادی بلندمدت و 3 ساله با سایپا دارد اما در روزهای گذشته احتمال اخراج او از این تیم مطرح شد. سایپا در 7 بازی اخیرش بردی نداشته و تنها یک امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد. البته آنها در چهار بازی اخیر توانستند مقابل تیم‌های مدعی استقلال، سپاهان و شهر خودرو و رقیب نزدیک‌شان، پیکان به تساوی برسند که نتایج بدی نیست.
در هفته‌های گذشته شاهد تغییرات پرشماری در میان تیم‌های پایین جدول بودیم، ولی ظاهراً سایپا تمایلی به پیروی از این الگو ندارد و حبیب کاشانی در جلسه با بازیکنان شایعات روزهای اخیر را تکذیب کرد.
مدیرعامل باشگاه سایپا در حمایت قاطعانه‌اش از ابراهیم صادقی به بازیکنان گفت: «با توجه به طولانی بودن و مشکلات این فصل رقابت‌های لیگ برتر، نتایج به دست آمده در چهار مسابقه گذشته مناسب بود. ابراهیم صادقی سرمایه سایپا است و ایشان یکی از محجوب‌ترین و با شخصیت‌ترین مربیانی است که من در طول عمر حضورم در ورزش دیده‌ام. مدیریت باشگاه اعتماد کامل به سرمربی خود دارد و شما هم باید جواب اعتماد او به شما را به نحو احسن بدهید. صادقی فردی تلاشگر و سختکوش است و با توانایی که در شما دیده‌ام مطمئن هستم نمی‌گذارید هجمه‌ای به تیم وارد شود.»
کاشانی بازی‌های پایانی لیگ را برای تمام تیم‌ها حساس و مهم دانست و ادامه داد: «در هفته‌های پایانی تمامی بازی‌ها همانند فینال است و جایگاه تیم‌ها در جدول تعیین‌کننده نتیجه مسابقه نخواهد بود. 4 بازی سخت را پشت سر گذاشتید و 5 بازی سخت‌تر پیش‌رو دارید که حیاتی و ‌مهم است. در این 5 بازی آخر لیگ جایگاه تیم‌ها در جدول مشخص‌کننده نتیجه بازی نیست و تیمی برنده بیرون می‌آید که از فرصت‌هایش به نحو احسن استفاده کند. باید از اعتمادی که به شما و جوانگرایی شده، به خوبی دفاع کنید تا این کار ارزشمند در دیگر باشگاه‌ها رواج یابد. هزینه قرارداد تمام تیم به اندازه یک بازیکن خارجی تیم‌های صدرنشین است و این یعنی حفظ و استفاده بهینه از منابع مالی. همانطور که در موفقیت‌ها همه سهیم هستیم در شکست هم در کنار همیم و انتظار دارم غیرتی که در چند بازی گذشته از شما دیدم و لذت بردم را در بازی‌های پیش‌رو هم نظاره‌گر باشم.»
علاوه بر کاشانی اعضای هیأت مدیره سایپا هم تأکید کردند که بازی پنجشنبه مقابل شاهین در بوشهر آخرین فرصت صادقی نیست. با پیگیری‌های انجام شده، مشخص شد چنین بحثی صحت ندارد و اتفاقاً 3 عضو هیأت مدیره به تازگی حمایت خود از سرمربی سایپا را اعلام کردند تا او با خیالی راحت و تمرکز کامل، کارش را در تیم انجام دهد. نزدیکان باشگاه سایپا معتقدند ممکن است برخی از تیم‌های رقیب این شایعه را مطرح کرده باشند تا تمرکز سرمربی جوان و بازیکنان را به هم بزنند و آنها نتوانند در این بازی نتیجه بگیرند.  شاهین آخرین تیم جدول است و برای زنده نگه داشتن آخرین امیدهای بقا به دنبال سه امتیاز خواهد بود. همین می‌تواند کار سایپا و صادقی را خیلی سخت کند. اگر سایپا در بوشهر به سه امتیاز برسد، می‌تواند از پایین جدول کمی فاصله بگیرد ولی ناکامی در این بازی ممکن است آنها را به منطقه سقوط بفرستد.
هرچند مدیران باشگاه در آستانه این بازی حمایت قاطعی از صادقی داشتند ولی سایپا موقعیت حساسی دارد و اگر خطر سقوط جدی‌تر شود، معادلات نیمکت این تیم هم ممکن است تغییر کند. سایپا بعد از شاهین بوشهر، با تیم‌های ماشین‌سازی تبریز، فولاد خوزستان، نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس بازی دارد که بدون شک کار سختی خواهد داشت. حالا باید دید ابراهیم صادقی در اولین فصل سرمربیگری‌اش، سایپا را به کجا می‌برد؟ اگر او بتواند شرایط سخت هفته‌های پایانی لیگ را با موفقیت پشت سر بگذارد، فصل آینده می‌تواند تیمش را با شرایط بهتری به مسابقات بفرستد ولی سقوط سایپا که در تمام ادوار لیگ برتر حاضر بوده، می‌تواند برای این مربی جوان گران تمام شود.

سایپا ابراهیم صادقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر