کد خبر: 944204 A

محمود فکری و فرهاد مجیدی در دیداری جذاب و هیجان انگیز در مازندران برابر یکدیگر قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایلنا، 

 

بازی رفت استقلال و نساجی که در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برگزار شد، با برتری آبی‌ها همراه بود. گل‌های آن دیدار را علی کریمی و مهدی قایدی (یک پاس گل هم داد) به ثمر رساندند تا آبی‌ها از میدان قائمشهر پیروز خارج شوند. در نیم فصل اول نساجی با رضا مهاجری مقابل آندره‌آ استراماچونی که در آن ایام سرمربی استقلال بود قرار گرفت. اما اکنون فکری روی صندلی مربیگری نساجی جلوس کرده و از آن سو نیز فرهاد مجیدی سکان هدایت استقلال را به عهده گرفته است تا هر دو تیم تغییراتی را روی نیمکت خود ببینند.

 این یک جدال تمام استقلالی در لیگ برتر است و آبی‌ها که تا کنون در لیگ نوزدهم نتوانسته در مقابل مربیان استقلالی به برتری برسند بار دیگر مقابل یکی از نام‌های ماندگار تاریخ خود (محمود فکری) قرارمی‌گیرند که باید دید نتیجه عملکرد آبی‌ها در این میدان چه خواهد بود و آیا طلسم این ناکامی شکسته می‌شود یا خیر. استقلال به واسطه برتری در بازی با صنعت نفت آبادان روحیه مطلوب‌تری گرفته و از فضای ناکامی خارج شده است اما از آن سو نیز با حضور فکری در نساجی، قائمشهری‌ها هم در 4 بازی آخر طعم شکست را نچشیده و حتی تراکتورسازی و ماشین‌سازی را شکست داده‌اند.

 تأثیرات محمود فکری در نساجی کاملاً محسوس بوده و آماری که از او باقی مانده نشان از تحول دارد. در این سو مجیدی هم بعد از بازگشت مصدومان، محرومان و بیماران امید بیشتری به آینده دارد و برد مقابل صنعت نفت نیز مزید برعلت شده تا انگیزه بیشتری برای رسیدن به پیروزی در بازی امشب داشته باشد. فرهاد به احتمال زیاد تیمش را با روش بازی با صنعت نفت (2-4-4) مقابل نساجی قرار خواهد داد هرچند که هنوز مشخص نیست به جای دانشگر که یکی از دو مدافع میانی بود، چه کسی را در این پست قرار می‌دهد. اگر یزدانی شرایط بهتری داشته باشد احتمالاً در این پست استفاده خواهد شد.

در دیگر خطوط تغییر آنچنانی نسبت به بازی با صنعت نفت دراستقلال شاهد نخواهیم بود اما یک احتمال هم هست که شاید سرمربی استقلال مطهری را هم در کنار قایدی ودیاباته قرار دهد و با 3 مهاجم بازی کند. یا حتی قایدی را برای نیمه دوم در آب نمک قرار دهد و بعد از مدت‌ها این بازیکن نیمکت‌نشین شود. اینها در واقع احتمالات ترکیب استقلال است که باید به آن توجه داشت.  استقلال اگر در این بازی به برتری برسد شرایطش در جدول بهتر خواهد شد واز سویی مجیدی برای ادامه کار در استقلال در نقطه اطمینان بخش‌تری قرار خواهد گرفت به این دلیل که همتایش فکری در آن سوی میدان نیز یکی از مدعیان تصاحب نیمکت استقلال در سال‌های آتی است و برای فرهاد مطلوب است که فکری را از سد راه خود کنار بزند تا به نقطه اطمینان‌بخش‌تری برسد.

 این تقابل به نوعی رویارویی مازنی‌های فوتبال ایران هم هست. هم فرهاد مجیدی وهم محمود فکری ریشه‌ای مازنی دارند. فرهاد از سمت پدر مرحومش اصالتاً متعلق به قائمشهر است وفکری زاده جویبار که باید دید نتیجه تفکرات این دو مازنی در ورزشگاه آزادی که امشب نیز بدون تماشاگران پذیرای دو تیم خواهد بود، چه می‌شود. تردیدی نیست اگر تماشاگران در ورزشگاه بودند فکری را هم تشویق می‌کردند و این بازی می‌توانست جذابیت‌های بسیاری را به سکوها تزریق کند اما شیوع کرونا سبب شده فوتبال ایران فقط از قاب تلویزیون قابل رویت باشد.

 

استقلال فرهاد مجیدی نساجی مازندران محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر