کد خبر: 943981 A

دو تیم مدعی لیگ برتر که دست‌شان از جام در لیگ برتر کوتاه مانده به دنبال جبران مافات در جام حذفی هستند.

به گزارش ایلنا، برای هر یک از تیم‌های لیگ نوزدهم چهار بازی باقی مانده است و این شامل استقلال و سپاهان هم می‌شود اما شاید نگاه این دو تیم در درجه اول نه به این لیگ بلکه به جام حذفی باشد. جامی که تک‌بازی عقب‌افتاده مرحله یک‌چهارم نهایی آن از اهمیتی غیر‌قابل وصف برخوردار است. مسابقه‌ای که آبی‌های پرنوسان و پرایراد تهرانی را روبه‌روی طلایی‌های پراشتباه اصفهان که در دیدارهای اخیر فرصت‌سوزی‌های خیره‌کننده‌ای داشته‌اند، قرار می‌دهد و تیم برنده را راهی نیمه‌نهایی می‌کند و لابد می‌دانید یکی از چهار سهمیه ایران در فصل بعدی جام باشگاه‌های آسیا به تیمی تعلق می‌گیرد که جام حذفی کشورمان را فتح کند.

با توجه به قطعی شدن قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر هر دو تیم استقلال و سپاهان هم برای اعاده حیثیت و هم به قصد کسب سهمیه آسیایی به‌شدت چشم به جام حذفی دارند و در این راه ابتدا باید تکلیف مسابقه رودرروی خود را مشخص سازند. درست است که برای هر دو تیم امکان نیل به چنین مجوزی از طریق ایستادن در سه رده اول جدول رده‌بندی لیگ هم وجود دارد و هنوز چنین امکان و رتبه‌ای از دسترس آنها خارج نشده اما حسن کسب آن از طریق جام حذفی، فتح یک جام با نیت راضی کردن خیل هواداران ناراضی‌شان است. در چنین صورتی آنها می‌توانند مدعی شوند که فصل رو‌به‌پایان فقط زمانی برای ریخت و پاش‌های بی‌رویه و کم‌ثمر و دست خالی ماندن به رغم کلی ادعا نبوده است و تحت هر شرایطی فتح یک جام بهتر از نبردن هیچ چیز است و آن هم جامی که پس از لیگ دومین جام معتبر کشور به حساب می‌آید و پرونده رنگین آنها را رنگین‌تر می‌کند و همان‌طور که پیش‌تر آمد، راهی سریع و مستقیم به سوی حضور در لیگ قهرمانان آسیا است.

امیر قلعه‌نویی که به خاطر ناکامی مجددش در فتح یک جام و افتخار برای اصفهانی‌ها به‌شدت زیر سؤال رفته غلبه بر استقلال و در نهایت فتح جام حذفی را وسیله و راهی ایده‌آل برای موفق تلقی شدن خود می‌انگارد و با اینکه به نظر می‌رسد تصمیم مربوط به قطع همکاری سپاهان با وی اتخاذ و نهایی شده باشد و حتی فتح جام حذفی هم او را نجات ندهد اما ژنرال به همین امید زنده است. در آن‌سوی میدان هم فرهاد مجیدی سرمربی متزلزل استقلال که سرانجام اولین بردش را پس از بازگشایی لیگ در آبادان کسب کرد، احساس می‌کند اگر جام حذفی را ببرد و کار دو سال پیش وینفرد شفر را تکرار کند، سران استقلال که برخی‌شان به عزل وی و آوردن یک مربی جدید می‌اندیشند را وادار به حفظ خود خواهد کرد و محبوبیت وی روی سکوها در بین هواداران که به رغم تزلزل آشکار و کمتر شدن محسوس هنوز برقرار است، او را در فصل بعدی نیز سکاندار آبی‌ها خواهد ساخت. همه اینها مسائل و ملاحظاتی است که به دیدار عقب‌افتاده استقلال - سپاهان در جام حذفی اهمیتی فزاینده می‌دهد و حساسیت آن را چند برابر می‌سازد؛ مسابقه‌ای که ظاهراً پس از اتمام لیگ 99-1398 برگزار خواهد شد و فدراسیون هنوز تاریخ دقیق آن را اعلام نکرده است.

استقلال تهران سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر