کد خبر: 943967 A

در شش ماه گذشته هیچ تیمی به اندازه سپاهان و هیچ سرمربی‌ای به اندازه امیر قلعه‌نویی سراشیبی نزول را طی نکرده‌اند.

به گزارش ایلنا، سرمربی‌ای که طی دو سال تفکرات شناخته شده خود را در سپاهان پیاده ساخته و باشگاه محبوب اصفهانی‌ها را مانند زاینده‌رودشان احیا کرده بود، دیگر محبوبیت روزهایی را ندارد که جسورانه پیشنهاد هدایت تیم ملی را بابت تعهد حرفه‌ای خود رد کرد. ناتوانی در شکستن دفاع سایپا، ازدست دادن 3 امتیاز مقابل پارس جنوبی و شکست در دیدار 6 امتیازی با تراکتور، جدی‌ترین تعقیب‌کننده پرسپولیس در لیگ را به لبه منطقه سهمیه رانده.

اشتباهات فردی متعددی فصل مشترک این سه بازی بوده‌اند که چراغ هشدار را برای طلایی‌ها روشن کرده‌اند؛ اشتباهاتی که ژنرال باید در اسرع وقت کشف کند که از ناآمادگی ذهنی بازیکنانش نشأت می‌گیرد یا از فرم نامطلوب فیزیکی آنها.

هدر دادن موقعیت گل خالی توسط علی قربانی باورکردنی نبود اما تنها لغزش سپاهانی‌ها در این چند هفته هم نبود.

در همین دیدار با تراکتور، مهدی کیانی که پیش از قرنطینه یک مهره دفاعی نفوذناپذیر برای سپاهان محسوب می‌شد، روی یک ارسال کرنر تنها تا کمر یار مقابلش پرید تا رضا اسدی به آسانی مساوی را هم از چنگ شیرهای اصفهان درآورد. هفته گذشته، محمد طیبی بود که به اشتباه یک توپ کم‌خطر را جلوی پای رضا خالقی‌فر انداخت تا تیم سابقش را دست خالی نگذارد. در بازی با سایپا نیز، موقعیت‌سوزی‌های مهاجمانی نظیر محمد کریمی و سروش رفیعی آه قلعه‌نویی را درآوردند.

اگر آمار فنی سپاهان پس از قرنطینه را بررسی‌کنیم، امید گل هیچ‌یک از چهار رقیب اخیر زردوطلایی‌ها به 6/0 هم نرسیده. این یعنی، ساختار دفاعی سپاهان هنوز هم به ‌قدری مستحکم است که به‌طور میانگین در هر دو بازی یک گل دریافت کند؛ مگر شوت سهمگینی نظیر آنچه احسان حاجی‌صفی به تور دروازه پیام نیازمند رساند، قوانین فیزیک را نقض کند.

اما ثبات، داشته‌ای بود که پرسپولیس را از سپاهان و سایرین جدا کرد و حالا قلعه‌نویی و شاگردانش بابت نداشتن آن تنبیه می‌شوند. اتکای بیش از اندازه سپاهان به برخی بازیکنان و تاکتیک‌ها از ویژگی‌های تیم‌های چند سال گذشته قلعه‌نویی هم بوده که برایش دردسرساز شده و در شرایطی مثل این روزها که بازیکنان سپاهان با افت روحی‌ و روانی روبه‌رو شده‌اند، او را در تنگنا قرار داده؛ مانند پزشکی که قلب بیمارش کندتر می‌زند ولی دستگاه شوک ندارد که با آن بیمار را احیا کند.

امیر قلعه نویی لیگ برتر سپاهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر