کد خبر: 943956 A

یکی از خبرهای نگران کننده طی روزهای اخیر به ابتلای بختیار رحمانی به کرونا اختصاص داشت که او اکنون به شرح این ماجرا می‌پردازد.

به گزارش ایلنا، بختیار رحمانی هافبک صنعت‌نفت آبادان یکی از بازیکنانی است که اخیراً به ویروس کرونا مبتلا شده. رحمانی که چند روزی است در خانه قرنطینه شده، معتقد است اکثر بازیکنان فوتبال به ویروس مبتلا شدند و یا خواهند شد. چون خیلی باشگاه‌ها امکانات لازم را ندارند و نزدیک بودن بازیکنان در تمرینات به یکدیگر باعث می‌شود، ویروس به یکدیگر منتقل شود. رحمانی که چند روزی است درد شدیدی دارد، می‌گوید شرایط سختی را می‌گذراند اما بیشتر از اینکه نگران خودش باشد، نگران بچه‌هایش است.
هافبک صنعت‌نفت آبادان 3 فرزند دارد که یکی از آنها نوزاد است و به خاطر اینکه همسرش هم به ویروس کرونا مبتلا شده، مدتی از آنها دور شده‌اند. یک دوری اجباری و سخت که باعث بی‌قراری فرزندانش شده. بختیار رحمانی که فکر می‌کند ادامه مسابقات درست نبود، درباره شرایطش در روزهایی که به کرونا مبتلا شده، ادامه مسابقات، شرایط تیمش، بازی با سپاهان و... صحبت‌های جالبی دارد.

چه زمانی متوجه شدی به ویروس کرونا مبتلا شدی؟
من فکر می‌کنم تا الان تمام بچه‌های تیم ما مبتلا شدند چون شرایط خوزستان به لحاظ ابتلا به کرونا مساعد نیست و با امکاناتی که تیم ما دارد و در مقابل تیم‌های دیگر چیزی نیست، کاملاً مشخص بود که درگیر این ویروس می‌شویم. یعنی خودم پیش‌بینی می‌کردم که می‌گیرم. هفته پیش حالم خوب نبود که به دکتر تیم گفتم نفس کشیدن برایم سخت است و بدنم تحلیل می‌رود. به همین دلیل رفتم تست دادم. 4، 5 روز پیش هم حالم خیلی بد شد و شرایط سختی داشتم. بچه‌هایم هم تب شدید داشتند و خیلی زود آنها را از خودمان جدا کردیم. الان با وجود اینکه بچه شیرخوار داریم اما 15 روز است که همسرم، بچه‌ها را ندیده که این دوری برایمان سخت است. خدا را شکر الان بهتر هستیم و اینکه کنار هم قرار داریم خوب است. البته بچه‌هایم هم تب شدید داشتند مخصوصاً دختر بزرگم فلورا خیلی تب داشت اما آنها الان خانه عمه همسرم هستند.
این دوری برای بچه‌ها باید خیلی سخت باشد.
بله، اما دیگر نمی‌شود کاری کرد.
خودتان هم که بیرون نمی‌روید و قرنطینه هستید؟
بله، دوستان و اقوامی که می‌دانند ما قرنطینه هستیم و شرایط سختی را می‌گذارنیم، برایمان وسایل موردنیاز مثل خورد و خوراک و... می‌آورند و پشت در می‌گذارند. یکسری پرستار و دکتر هم لطف می‌کنند و می‌آیند برای اینکه شرایطمان را بررسی کنند. 2، 3 روز پیش باز هم تست دادیم که متأسفانه مثبت شد. حالا باید چند روز دیگر صبر کنیم و دوباره تست بدهیم. خدا را شکر شرایطمان رو به بهبودی است و کسالت و تب شدید قبلی را نداریم.
کلاً چه علائمی داشتید؟
تب شدید بود. مشکل گوارشی و بی‌حوصلگی هم بود. البته استرس زیادی هم داشتیم که به خاطر بچه‌ها بود. من 10 سال است که سرما نخوردم اما الان تنگی نفس عجیبی دارم و نمی‌توانم خوب نفس بکشم. یکی از اقوام وقتی گرفت بهم گفت انگار تریلی از رویت رد شده. اول باور نمی‌کردم اما وقتی مبتلا شدم دیدم واقعاً همین‌طور است و علاوه بر تب شدید، پوست و استخوان‌هایم درد شدیدی داشت.
گفتی اکثر بازیکنان تیم‌تان مبتلا شدند؟
بله، اکثراً مبتلا شده بودند. یک بار 7 نفر، بار دیگر 4 نفر و 5 نفر مبتلا شدند که قرار است 2، 3 روز دیگر باز هم همه تست بدهیم.
خودت فکر می‌کنی از بچه‌های تیم گرفتی؟
صددرصد از تیم گرفتم چون جای دیگری نمی‌رفتم. همیشه سر تمرین و بازی بودم و به جز چند بار که برای خرید رفتم، واقعا جای دیگری نرفتم. در خوزستان هم شرایط خوب نیست و امکانات تیم ما هم محدود است که به خاطر همین همیشه نگران بچه‌هایم بودم.
اگر تعداد مبتلایان تیم‌تان زیاد است چرا بازی‌هایتان لغو نشد؟
تعداد مبتلایان تیم‌مان زیر 25 درصد بود. بعضی‌ها در مقطعی که لیگ تعطیل بود مبتلا شدند. فکر می‌کنم در تعطیلی لیگ، 10، 12 نفر مبتلا شدند و بعد تعداد همین‌طور کم شد. الان هم می‌دانم من و فاخر تهامی حالم‌مان خوب نبود و دیگر خبری از فاخر ندارم.
اما در کل موافق تعطیلی لیگ نبودی؟
من موافق نبودم. به هر حال الان هم دیگر نمی‌شود درباره‌اش حرف زد و فایده‌ای ندارد. لیگ که برگزار شد، همه را مبتلا کردند. ان‌شاءالله همه سلامت باشند و خانواده‌هایشان درگیر نشوند. به هر حال کار درستی نبود که مسابقات را برگزار کنند اما این اتفاق افتاد.
به هر حال یکسری تیم مخالف تعطیلی لیگ بودند. مثلاً صنعت‌نفت آبادان مدعی بود که می‌تواند سهمیه آسیا بگیرد و به همین دلیل مخالف تعطیلی مسابقات بود اما ظاهراً بعد از اینکه متوجه شدند بازیکنان زیادی مبتلا شدند، نظرشان را تغییر دادند.
بله، به هر حال تیم‌هایی که شانس آسیایی شدن داشتند مخالف بودند اما با وجود اینکه آنها به موافقان تعطیلی لیگ پیوستند اما باز هم مسابقات ادامه پیدا کرد.
حالا هم ظاهراً باید 2 بار تست‌تان منفی شود تا بتوانید بازی کنید...
نمی‌دانم اما فکر نمی‌کنم برای فدراسیون مبتلا شدن بازیکنان و اعضای تیم مهم باشد. من نمی‌دانستم مبتلا هستم و 3، 4 روز در تمرینات حضور داشتم و کنار بچه‌ها بودم.
یعنی ممکن است به دیگر بازیکنان تیم‌تان منتقل کرده باشی؟
ممکن است اینطور باشد. برای همین می‌گویم فکر نمی‌کنم برای کسی مهم باشد که در تیمی بازیکنی مبتلا شده باشد.
به بازی این هفته تیم‌تان هم مقابل تیم قلعه‌نویی بدون شک نمی‌رسی.
بله، باید ببینم به بازی هفته بیست و هفتم می‌توانم برسم یا نه. امیرخان برایم خیلی عزیز است و دلم برایش تنگ شده. شرایط تیم ما و سپاهان چندان جالب نیست که این هفته هر 2 تیم برای برد به میدان می‌روند.

 

استقلال نفت آبادان بختیار رحمانی ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر