کد خبر: 943302 A

یک پیشنهاد به سرمربی تیم ملی؛

مهاجم استقلال با عملکرد خوبش در این تیم گزینه مناسبی برای تیم ملی در دیدارهای مقدماتی جام جهانی است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فوتبال در ایران و پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود یک ماهی است که از سر گرفته شده و تیم‌ها و بازیکنان تقریباً و رفته رفته به فرم مطلوب بازی برگشته‌اند و حالا بهتر می‌شود در مورد میزان آمادگی و شرایط هرکس با توجه به عملکردش اظهار نظر کرد.

پیش از تعطیلی مسابقات بود که سرانجام سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد و دراگان اسکوچیچ کروات جانشین ویلموتس شد و حالا چندی دیگر که بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی 2022 شروع می‌شود شاهد اولین دستپخت وی روی نیمکت تیم ملی خواهیم بود.

از اولین علامت سوال‌هایی که وجود دارد فهرست نفراتی است که اسکوچیچ قصد دارد آنها را به اردو فرابخواند و چون تا کنون لیستی از سوی او اعلام نشده سلایقش همچنان بر فوتبالدوستان پوشیده است ولی نکته مهم این است که اسکوچیچ از دل لیگ برتر به تیم ملی رفته و قطعاً با توجه به شناختش، نگاه ‌به بازیکنان لیگ خواهد داشت و حضور مداومش در بازی‌های مختلف و دیدار با سرمربیان تیم‌ها نشان از این موضوع دارد.

یکی از تصمیمات مهمی که اسکوچیچ باید بگیرد چینش نفرات خط حمله تیم اوست و با وجود ترافیک سنگینی که بین مهاجمان مدعی حضور در تیم ملی وجود دارد دست او کاملاً برای انتخاب باز است و در اینجا قصد داریم علاوه بر نفراتی که به اردوها دعوت می‌شدند یک گزینه جدید معرفی کنیم که قطعاً به کار تیم ملی خواهد آمد.

98-11-c36-1259

ارسلان مطهری در سال‌های اخیر به واسطه حضور در ترکیب تیم‌های نفت تهران، تراکتور، ذوب آهن و در نهایت استقلال در بین مهاجمان شناخته شده لیگ برتر قرار گرفته که بسته به شرایط تیم و پست و شرح وظایفش در زمین زیر نظر مربیان مختلف عملکردش متفاوت بوده ولی توانسته این را به فوتبالدوستان اثبات کند که چهارچوب شناس قهاری است و با تایمینگ خوب و وفق پذیری سریع با شرایط جدید می‌تواند دستگیر سرمربی خودش در لحاظ سخت باشد و با نفوذهای به موقع و ضربات دقیقش گره بازی را باز کند.

مطهری بلافاصله پس از اینکه به آرزوی دیرینه‌اش یعنی پوشیدن لباس استقلال رسید خیلی زود در ترکیب این تیم خودش را جا انداخت و از همان دیدارهای ابتدایی توانست برای آبی پوشان گلزنی کند و در هفته‌هایی که دیاباته به دلیل مصدومیت حضور نداشت جای خالی او در این تیم احساس نشد.

او در لیگ قهرمانان آسیا یکی از عوامل صعود تیمش از مرحله پلی آف بود و توانست مقابل الریان دبل کند و زمینه ساز صعود تیمش به دور گروهی شود و در دیدار مقابل الاهلی هم یک گل به ثمر رساند.

او در دیدار با نفت مسجد سلیمان و در دیدار اخیر با صنعت نفت آبادان هم موفق به گلزنی شد تا یکی از نفرات کلیدی خط حمله استقلال باشد.

دیدار+تیم+های+استقلال-+پرسپولیس

اوج کار ارسلان اما اولین دربی زندگی اش بود که توانست در آن هر 2 گل استقلال را به ثمر برساند و ستاره زمین باشد و این یک جور رکورد در کارنامه این بازیکن محسوب می‌شود.

اسکوچیچ بهتر است به ارسلان فرصت حضور در اردو و دیدارهای دوستانه را بدهد تا این بازیکن با آمار فوق العاده‌اش خود را در لباس تیم ملی بسنجد و چه بسا گره گشای کار خط حمله تیم ملی باشد.

 

تیم ملی دراگان اسکوچیچ راسلان مطهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر