کد خبر: 943024 A

ژاله فرامرزیان گفت: سازمان بازرسی و سازمان اداری و استخدامی کشور، قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را به وزرات ورزش و جوانان ابلاغ کرده و ما ملزم به اجرای آن هستیم.

به گزارش ایلنا،ژاله فرامرزیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان گفت: این مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی، بایستی به سرعت در ورزش کشور اجرایی شده و ادامه تصدی بازنشستگان در مسئولیت‌های فعلی غیر قانونی بوده و مستلزم پیگرد قضایی است.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: سازمان بازرسی و سازمان اداری و استخدامی کشور، قانون ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان را به همه وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرده است و ما ملزم به اجرای آن هستیم.

وی درباره ادامه حضور بازنشستگان در مدیریت باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها گفت: تاکید مجلس و دولت و سازمان بازرسی کل کشور اجرای هر چه سریعتر این قانون است و قطعا وزارت ورزش و جوانان خود را ملزم به اجرای تمام و کمال آن می‌داند و به جز تبصره‌هایی که در ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری ذکر شده، استثنای دیگری نداریم.

فرامرزیان درباره سمت‌هایی که بازنشستگان در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشته اند برای ادامه حضور در پست های مدیریتی ستادی، استانی، باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها گفت : تنها مقامات موضوع ماده 71 در صورتی که در پست وزیر، معاون وزیر، سفیر و استاندار قرار بگیرند از شمول قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان معاف هستند و فردی حتی اگر قبلا پست مقامات داشته نمی‌تواند در رده دیگری به جز پست‌هایی که ذکر کردم به کار گرفته شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: به هیچ عنوان در موضوع اجرای ماده واحده قانون ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان به جز مجوز سابقه ایثارگری از مراجع رسمی، استثنای دیگری تحت هر عنوان نداریم.

 

مجلس شورای اسلامی وزارت ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر