کد خبر: 942285 A

شاگردان گل محمدی به دنبال آن هستند تا با پیروزی مقابل نفت مسجد سلیمان قهرمانی خود را در لیگ نوزدهم قطعی کنند.

به گزارش ایلنا، سرخپوشان ایران به ثبت قهرمانی‌های مقتدرانه در فوتبال ایران شهره هستند. پرسپولیس امروز نیز در آستانه ثبت رسمی یکی از قاطع‌ترین قهرمانی‌ها در فوتبال ایران قرار دارد. سرخپوشان حتی در روزگاری که در 14 بازی لیگ به 13 پیروزی رسیده بودند، فقط با فاصله دو امتیاز نسبت به پاس تهران، قهرمان شدند. در آن دوران قهرمانی‌ها با 2 تا 3 امتیاز اختلاف رقم می‌خورد. هرچند باید به فرمول دو امتیاز برای هر پیروزی هم توجه داشت.

قهرمانی سرخپوشان در سال 1374 با 6 امتیاز اختلاف در آن مقطع امری بدیع بود. در آن زمان قهرمانی قبل از آخرین هفته لیگ مرسوم نبود و رقابت‌ها معمولا پایاپای پیش می‌رفت. از این جهت رکورد فوتبال ایران در اختیار پرسپولیس قرارد دارد که توسط علی پروین هدایت می‌شد. لیگ آزادگان در فصل 77-78 با 16 تیم برگزار می‌شد و پرسپولیس قهرمانی خود را در هفته بیست و ششم رسمیت بخشید. این بهترین حد نصاب تا آن زمان و تا اکنون است. در پایان همان فصل هم بهترین رکورد برای فاصله امتیاز با تیم دوم رقم خورد و سرخپوشان ایران با 12 امتیاز نسبت به استقلال، در صدر جدول بودند.


پرسپولیس این هفته با پیروزی در بازی بعدی خود ، فارغ از نتایج دیگر تیم‌ها، قهرمانی را قطعی خواهد کرد و در این صورت ضمن برابری با حدنصاب پرسپولیس 21 سال قبل، رکورد لیگ برتر را افزایش می‌دهد که بهترین نتیجه در آن تثبیت قهرمانی، سه بازی مانده به پایان فصل بود. البته فراموش نکنیم که اشتباهات داوری و تاثیر آن بر نتایج بازی‌های پایانی، نقش بسزایی در عدم ثبت رکوردهای بهتر داشت.

 

پرسپولیس لیگ برتر یحیی گل محمدی لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر