کد خبر: 942102 A

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از اعطای وام بدون بهره با تنفس یک ساله برای مربیان ورزشی خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، برنامه " ورزش بدون ویرایش " با موضوع محدودیت‌های کرونایی بر ورزش همگانی با حضور مهندس امیر محسنی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران روانه آنتن شد.

محسنی در آغاز با بیان اینکه شهرداری تهران دارای بزرگترین مجموعه ورزشی این شهر است، اظهار کرد: 400 مجموعه و 500 زمین ورزشی در اختیار شهرداری تهران قرار دارد. همچنین هزار و 500 ایستگاه ورزش صبحگاهی سطح شهر توسط شهرداری اداره می‌شود که جامعه 3میلیونی را دربرمی گیرد.

وی افزود: از آنجایی که تعداد افراد بهره‌مند از خدمات شهرداری بسیار زیاد است و بیش از 3هزار و سیصد نفر از همکاران در ارتباط نزدیک با این جمعیت هستند، نگرانی‌هایی برای بیماری کرونا و شیوع آن وجود دارد، به همین دلیل هر روز در پی برنامه‌ای هستیم تا با کمترین آسیب بهترین خدمات ارائه شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، وجود مشکلات و ناهماهنگی در اطلاع رسانی درباره برنامه تعطیلی‌ها را به دلیل جدید بودن شرایط شیوع ویروس کرونا دانست و عنوان کرد: ما هر روز مهارت‌های تازه‌ای را یاد می‌گیریم که پیشتر هیچ‌گونه تجربه‌ای درباره آن نداشته‌ایم. در واقع وجود برخی مشکلات نشان دهنده ناهماهنگی در اجزا نیست.

محسنی ادامه داد: از 17 خرداد تا 19 تیرماه که مراکز ورزشی به حالت تعطیلی درآمد، روابط میان مسئولان و دست اندرکاران ورزشی دچار آسیب شد و ارتباطات کاهش یافت.

این مسئول ورزشی کشور با بیان اینکه فعالیت‌های ورزشی در 35 رشته و در 58 مجموعه ورزشی آغاز شده است، اظهار کرد: رشته‌هایی مانند کشتی، کاراته و تکواندو که ارتباط فیزیکی دو ورزشکار در آن زیاد است همچنان متوقف است. همچنین رشته بدن سازی که طرفداران بسیاری دارد نیز بازگشایی نشده است.

به گفته محسنی از امروز یکشنبه، رشته‌های ورزشی که بازگشایی آن به تایید ستاد ملی کرونا رسیده است راه‌اندازی خواهد شد اما واقعا مشخص نیست بازگشایی مراکز ورزشی منجر به ادامه فرآیند خواهد شد یا خیر. به معنای دیگر ممکن است با تشدید شیوع ویروس چاره‌ای جز تعطیلی کامل نباشد.

وی در پاسخ به سوالی درباره میزان زیان ناشی از تعطیلی اماکن ورزشی زیرنظر شهرداری تهران گفت: خسارت مستقیم شهرداری تهران از محل مجموعه‌های ورزشی ماهیانه 10 میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران به اقدامات حمایتی شهرداری از باشگاه داران اشاره کرد و گفت: سازمان ورزشی شهرداری تهران نخستین سازمانی بود که خبر صفر شدن حق الاجاره ماهیانه بخش خصوصی فعال در مجموعه برون سپاری شهرداری و توقف وصول چک‌های پرداختی اجاره را اعلام کرد.

محسنی گفت: آمارها نشان می‌دهد پس از بازگشایی فعالیت‌های ورزشی، بالاترین استقبال از باشگاه‌ها تنها 15درصد بوده است و 85 درصد از شهروندان به دلیل نگرانی هنوز به اماکن ورزشی مراجعه نکرده‌اند. یعنی با وجود اینکه اجاره ماهیانه این باشگاه‌ها دریافت نمی‌شود اما سرمایه گذاران این بخش‌ها خسارت مالی بالایی را متحمل شده‌اند.

وی درباره حمایت‌های شهرداری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در مجموعه‌های ورزشی تهران گفت: مصوبه‌ای در هیات مدیره سازمان ورزش تصویب شده است که نوید بسیار خوبی برای شرکای تجاری ما در بخش خصوصی است. بر اساس این مصوبه، سپرده افرادی که امکان ادامه کار در مجموعه‌های ورزشی شهرداری را ندارند می‌توانند سپرده‌هایی که نزد سازمان ورزش دارند را عینا پس بگیرند. این در حالی است که بر اساس قانون تجارت باید سپرده آنها ضبط شود.

محسنی با اشاره به وضعیت معیشتی مربیان ورزشی پس از شیوع ویروس جدید اظهار کرد: از اسفند ماه با تعطیلی ورزشگاه‌ها درآمد نزدیک به هزار و 300 مربی به صفر رسیده است ، به همین دلیل وام‌هایی با بهره صفر درصد و با تنفس یک ساله برای مربیان تصویب شده است.

وی در پایان از تاسیس دهکده ورزش خبر داد و گفت: دهکده ورزش مکانی است که شهروندان بدون موبایل یا هر نوع وسیله وارد می‌شوند. این  مجموعه فرزند محور است و خانواده‌ها می‌توانند بسته به طرحی که انتخاب می‌کنند یک یا چند شب به صورت کمپینگ در مجموعه حضور داشته باشند.

محسنی افزود: فضای مورد نظر آماده شده است اما تمام رشته‌های ورزشی شروع به کار نکرده‌اند که به مرور اضافه خواهند شد. پیش بینی می‌شود تا یک و نیم سال آینده کل دهکده تحویل و از سه ماه آینده نیز شهروندان می‌توانند در این دهکده‌ها حضور داشته باشند.

رادیو گفت‌و‌گو سازمان ورزش شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر