کد خبر: 939907 A

از سرخابی‌ها تا تراکتور و سپاهان

لیگ نوزدهم به هفته‌های پایانی خودش رسیده و تیم‌های صدرنشیان به دنبال کسب سهمیه آسیایی هستند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته بیست و چهارم رقابت‌های لیگ برتر هم به پایان رسید و حالا به جز دیدارهای معوقه فولاد و استقلال، هر تیمی 6 دیدار دیگر تا پایان فصل فرصت دارد تا بهترین جایگاه ممکن را در جدول برای خودش رقم بزند.

در این بین تیم‌های بالانشین جدول رده‌بندی به دنبال آن هستند تا در ادامه مسابقات بتوانند با کسب نتایج لازم سهیمه لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد را به دست بیاورند.

پرسپولیس

پرسپولیس

سرخ‌پوشان پایتخت اکنون با 56 امتیاز در صدر جدول قرار دارند و به نظر می‌رسد این تیم برای چهارمین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر خواهد شد. بدین ترتیب این تیم جواز حضور در فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا به دست خواهد آورد.  این تیم همچنین با شکست شهرداری ماهشهر جواز حضور در مرحله نیمه نهایی جام حذفی را کسب کردند. پرسپولیس در 3 دوره اخیر مسابقات لیگ قهرمانان عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته و موفق شده دو بار به مرحله نیمه نهایی صعود کند و یک بار نیز در فینالاین مسابقات حضور پیدا کند.

سپاهان

سپاهان

شاگردان امیر قلعه نویی در سپاهان با 42 امتیاز موقتا در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارند. زرد پوشان اصفهانی در ادامه مسابقات لیگ برتر با استقلال، صنعت نفت آبادان، تراکتور و شهرخودرو که رقبای مستقیم آنها در راه کسب سهیمه آسیایی می‌باشند بازی دارند و به نظر می‌رسد سرنوشت آسیایی شدن آنها در دست خودشان می‌باشد. همچنین سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی باید به مصاف استقلال برود تا شانس خود را در جام حذفی نیز محک بزند.

شهر خودرو

کاروان شهر خودرو به دوحه رسید

مشهدی ها که هم اکنون یکی از 4 نماینده ایران در این فصل لیگ قهرمانان آسیا هستند راه پر فراز و نشیبی را برای اولین تجربه حضور خود در این مسابقات طی کردند. شهرخودرو هم اکنون با 42 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد و با توجه به بازی‌ها و عملکردی که از خود نشان داده است یکی از تیم‌های مدعی برای کسب سهیمه آسیایی در فصل بعد خواهد بود.

تراکتور

مشکوک بودن چهار بازیکن تراکتور به کرونا - ایرنا

تراکتور که 3 سال از آخرین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا می‌گذرد اکنون با 41 امتیاز در رتبه چهارم جدول رده بندی قرار دارد. شاگردان سالکت الهامی درحالی به دنبال کسب سهیمه آسیایی هستند که در بازی‌های باقی مانده لیگ باید به مصاف سپاهان ، فولاد خوزستان و شهرخودرویی بروند که مثل این تیم به دنبال کسب سهیمه هستند. همچنین تبریزی‌ها با شکست 4 بر یک مس کرمان به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کردند و می‌تواند شانس خود را برای کسب سهیمه آسیایی به صورت مستقیم در این جام آزمایش کنند.

فولاد خوزستان

فولاد خوزستان

فولادی‌ها با توجه به بحران کرونا در اردویی این تیم راهی قرنطینه شدند. از این رو دو بازی اخیر این تیم به تعویق افتاد. شاگردان نکونام در دوران پسا کرونا در دو بازی به مصاف استقلال و ماشین سازی رفتند که موفق شدند این دو تیم را شکست دهند تا در 5 بازی اخیر خود موفق به کسب 5 پیروزی شوند تا از این رو شانس خود را برای حضور در فصل بعد لیگ قهرمانان افزایش دهند. فولادهای اکنون با دو بازی کمتر با 39 امتیاز در رتبه پنجم جدول قرار دارند و اگر موفق شدند در این دو بازی عقب مانده خود به پیروزی برسند می‌تواند به رتبه دوم جدول رده بندی صعود کنند.

استقلال

استقلال

استقلالی‌ها در فصل جاری روزهای پر فراز و نشیبی را سپری کردند. آنها ابتدا با استراماچونی شروع ناامیدکننده‌ای داشتند اما رفته رفته کابوس تیم‌های لیگ برتری شدند. اما به یک بار این مربی ایتالیایی به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش از این تیم جدا شد تا فرهاد مجیدی مجددا هدایت استقلال را برعهده بگیرد.استقلال با مجیدی در مرحله پلی آف با شکست الکویت و الریان قطر موفق شد جواز حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.

استقلال که اکنون با یک بازی کمتر و کسب 38 امتیاز در رتبه ششم جدول رده بندی قرار دارد در جام حذفی نیز شانس آن را دارد که بتواند با قهرمانی در این جام به صورت مستقیم جواز حضور در فصل بعدی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند.

صنعت نفت آبادان

ترکیب نفت آبادان اعلام شد :: ورزش سه

طلایی پوشان آبادان برخلاف سالیان گذشته که در این مقطع برای بقا می‌جنگیدن، حالا این فرصت را دارند که شانس خود را برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امتحان کنند. نفتی ها هم اکنون با 37 امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار دارند. صنعت نفت فصل را با دراگان اسکوچیچ شروع کرد و موفق شد با مربی کروات خود بهترین عملکرد خود را در تاریخ لیگ برتر به ثبت برساند. اما با جدایی این مربی کروات که هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت به نظر می‌رسد روند رو به رشد این تیم متوقف شده است. اما شاگردان سراج  با توجه به اینکه در ادامه مسابقات لیگ برتر با استقلال، سپاهان و شهر خوردو بازی دارند. به نظر می‌رسد هنوز شانس کسب سهمیه آسیایی را برای نخستین بار داشته باشند.

نفت مسجد سلیمان

نفت مسجدسلیمان برابر ذوب آهن یک بازیکن غایب دارد - ایرنا

نفت مسجد سلیمان که با تارتار مهمان ناخوانده صدرنشینان لیگ برتر است اکنو با یک بازی کمتر و 32 امتیاز در رتبه هشتم جدول قرار دارند و روی کاغذ همچنان شانس این را دارند که بتواند جواز حضور در فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند. شاگردان تارتار همچنین با شکست شاهین بوشهر به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کردند و این فرصت را دارند که شانس خود را برای کسب سهیمه آسیایی در این جام نیز امتحان کنند.

 

 

 

استقلال پرسپولیس صنعت نفت آبادان فولاد خوزستان لیگ برتر لیگ قهرمانان آسیا تراکتور سپاهان نفت مسجد سلیمان لیگ خلیج فارس شهرخودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر