کد خبر: 937448 A

یادبودهای شهید مهدی رضایی مجد با حضور خانواده او به موزه ملی ورزش اهدا شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، مراسم اهدای مدال، افتخارات و یادبودهای شهید بزرگوار مهدی رضایی مجد با حضور سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مادر و برادر شهید و اعضای کمیسیون رسانه‌های کمیته ملی المپیک و محسن میر سرپرست موزه تحویل موزه ملی ورزش شد.

صالحی امیری ضمن تجلیل از شهدای ورزشکار بویژه شهید رضایی مجد گفت:‌ اختصاص غرفه هایی در موزه ملی ورزش به شهدای ورزشکار می‌تواند نقطه عطفی در موزه ملی ورزش ایران باشد.

رییس کمیته ملی المپیک ضمن تجلیل از ایثار و فداکاری شهید مهدی رضایی مجد در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ‌این شهید بزرگوار با اینکه می توانست با حضور خود در تیم های فوتبال به افتخارات ورزشی خود اضافه کند اما با حضور در جبهه های حق علیه باطل از خاک و سرزمین خود دفاع کرد و افتخارت خود را با کسب مدال با ارزش شهادت تکمیل کرد. 

در ادامه  زهرا حاج علی‌ اکبری  مادر گرانقدر شهید ضمن بیان خصوصیات اخلاقی این شهید عزیز از مسئولان عالی ورزش بویژه صالحی رییس کمیته ملی المپیک در ارج نهادن به مقام شهدا قدردانی کرد و گفت: به داشتن چنین فرزندی که به مقام شهادت نائل آمد، افتخار می کنم. مهدی فوتبالیست خوبی بود که علاقه شدیدی به این رشته و ورزش داشت. او اهل نماز و روزه بود و به خواندن نماز اول وقت توجه ویژه ای داشت. خوشحالم در کنار اینکه مادر شهید هستم خواهر شهید هم هستم.

مادر کاپیتان اسبق تیم ملی جوانان ایران خاطرنشان کرد:‌ مهدی چندین بار بعد از رفتن به مسابقات بین المللی با تیم ملی جوانان به جبهه اعزام شد و در آخرین بار به جای دایی شهید خود که از کودکی  با هم در یک خانه بزرگ شده بودند به منطقه شلمچه اعزام شد و 40 روز پس از شهادت برادرم در تاریخ دهم اسفند سال 65 یعنی روز ولادت خود در روز دهم اسفند ماه به شهادت رسید و به اولیا الله پیوست.

همچنین رضا برادر شهید مهدی رضایی مجد در این نشست از ریاست کمیته ملی المپیک به دلیل اختصاص غرفه هایی از شهدای ورزشکار از جمله شهید رضایی مجد در موزه ملی ورزش ایران در کنار قهرمانان و پهلوانان ورزش کشور و توجه به شهدای ورزشکار تشکر و قدردانی کرد.

صالحی امیری در پایان جلسه با اهدای لوح یادبود به مادر شهید مهدی رضایی مجد از راه اندازی غرفه شهدای ورزشکار در موزه ملی ورزش در روزهای آینده خبر داد.

کمیته ملی المپیک سید رضا صالحی امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر